PDA

View Full Version : buna seara tuturor!!!



bogdanovic
24-08-08, 02:51
Sunt un nou user al acestui forum. Am si eu nevoie de un mic ajutor. Sunt mai nepriceput in acest domeniu, asa ca apelez la sfatul unor experti. Locuiesc in Gijon, Spania. Asemenea majoritatii romanilor plecati in strainatate, mi-am cumparat faimosul DIGI TV din tara. Intrebarea mea este: ce diametru trebuie sa aiba antena parabolica si de cat trebuie sa fie LNB-ul? Va multumesc mult!!! O seara placuta tuturor.:)

-minus
24-08-08, 10:01
Sunt un nou user al acestui forum. Am si eu nevoie de un mic ajutor. Sunt mai nepriceput in acest domeniu, asa ca apelez la sfatul unor experti. Locuiesc in Gijon, Spania. Asemenea majoritatii romanilor plecati in strainatate, mi-am cumparat faimosul DIGI TV din tara. Intrebarea mea este: ce diametru trebuie sa aiba antena parabolica si de cat trebuie sa fie LNB-ul? Va multumesc mult!!! O seara placuta tuturor.:)

Antena poate fi de 09 dar preferabil 1,2,iar lnb-ul sa fie universal 0,2 Db.vezi ca ai romani care monteaza acolo in weekend antene digi,au anunturi lipite pe stalpi ia legatura cu unul din ei.

bogdanovic
25-08-08, 04:24
merci mult de tot!!!

-minus
25-08-08, 17:26
merci mult de tot!!!
Cu placere!!:cheers:

coburn
26-08-08, 16:04
Salut,
Iti recomand antena de 0.8, merge perfect cu jiji si o gasesti mult mai usor decat de 0,9.LNB de 0,3 e cel mai folosit in Spania.
Sanatate