PDA

View Full Version : Lista posturilor HD



Snow
03-09-08, 11:22
O gasiti aici:

http://en.kingofsat.net/hdtv.php

mar1us
09-05-09, 00:48
lyngsat e mai la zi,zic eu vezi si tu http://lyngsat.com/hd/index.html :cheers:

rocco2007r
23-09-09, 16:06
Salut,

Incerc ma jos sa trec in revista starea posturilor HD care acum emit free. Lista e cea de aici: http://en.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=&num_pays=&num_genre=&num_crypt=1&num_standard=&ordre=freq&hdtv=1
Locatie: Bucuresti
Scule: Antena 115 montura H-H, IPBOX 900HD

Clasificare:

1. Nu se vad:
-TVP HD (Astra (19.2°E) - 10861.75 H). motiv: transponder fara semnal
-Einst Festival HD (Astra (19.2°E) - 12421.50 H). motiv: necunoscut. e clear dar nu prea, la mine nu se face lumina.
-BBC HD (Astra (28.2°E) - 10847.00 V). motiv: transponder fara semnal
-ITV HD (Eurobird (28.5°E) - 11426.00 H). motiv: transponder fara semnal
-Arte HD (Atlantic Bird (5.0°W) - 11139.00 V). motiv: "Réception réservée aux réémetteurs TNT, impossible" - nu stiu ce e asta, cert e ca nu simte transpoderul
-Canal+ (Atlantic Bird (5.0°W) - 11636.00 V). motiv: "Réception réservée aux réémetteurs TNT, impossible" - nu stiu ce e asta, cert e ca nu simte transpoderul

2. Se vad (am eliminat canale multiple):
-Eurobird (9.0°E):
-Penthouse HD: erotic soft. frumos pentru cine prefera genul, plictisitor pentru ceilalti.
-Luxe TV: documentare sociale scurte. frumos, dar parca se repeta cam des.
-FTV HD: HD-ul lui fashion. de mentionat ca emisia difera de cea a lui Fashion (nu este aceasi in acelasi timp pe cele 2 posturi). pe scurt, post dragut.
-Sundance Channel: interesant, ruleaza filme de acum cativa ani.
-3DSwich.tv: o chesitie care imparte ecranul in 2. desigur e enervant.
-Magyar TV 2. E HD dar eu nu am vazut decat format 4/3 pana acum. post generalist.
-Astra (19.2°E)
-Anixe HD: generalist, eu am dat numai peste fime gen Hallmark. post in germana.
-Astra HD Promo. dragut, documentare din natura(dar nu numai) cu muzica adecvata, fara comentarii peste. foarte bun post ambiental. formatul HD este exploatat bine.
-Servus TV HD: o mira intersanta si atat, postul nu e dat drumul.
-Das Erste HD: doar o mira, un text care explica cum ca postul va emite intre 19 dec - 1 jan.
-ZDF HD: post generalist in germana
-Arte HD: bun tare. foarte important, se poate schimba limba din germana in franceza de la butonul specializat(dreapta jos) din telecomanda.

3. Nu stiu:
-din motive obiective(un aparat de AC pe traseu care impiedica rotirea antenei) satelitul Turksat 2A / Turksat 3A (42.0°E) nu il pot receptiona. ca urmare nu pot sa spun nimic despre Turksat HD Promo (11746.00 H).

Sper ca sunt utile informatiile de mai sus.


Cu bine,
Rocco

rocco2007r
26-09-09, 00:27
Salut,

Va rog, ca sa nu ma mai chinui, este vreun canal HD la care se face lumina cu chei prin MgCamd 1.33?
Si daca raspunsul este afirmativ, se gaseste undeva o lista cu ele?

Multumesc,
Rocco

SuperSonic
26-09-09, 01:43
Cred ca doar ORF HD mai merge cu key, in rest nu mai e nimic, sper sa nu ma insel.