PDA

View Full Version : Settings @otheitis



otheitis
30-10-08, 20:52
E o versiuna de settings pt ipbox 900-910-9000.Inca nu sunt gata.Sper pina la Duminica sa fie gata.Cine vrea poate sa il testeze.La versiuna asta sunt gata de la 30W pina la 13E.La final o sa fie de la 40E-30W.La inceput de lista sunt packete romaneste si greceste plus HD.Iar dupa acolo unde e nume de satelit sunt kanale FTA si mai jos packete de respectiv satelit.Canale la fiecare lista nu am putut sa pun cu o ordine ca lumea din cauza de un Bug care exista la firmware.Sper sa va place.Si astept comentarii.Am adaugat toate frecvente de la lyngsat si kingofsat manual.Anumite canale nu iese sau din cauza de antena si pozitia mea sau din cauza de receptor...pur si simplu nu vrea la niste canale cu symbol rate mai mic de 2400.

otheitis
31-10-08, 15:15
Settings 19E-30W pt ipbox 900-910-9000HD Sper pina luni sa fie gata si pina la 40E.Asta settings puteti sa il gasiti si via SIFPANEL pt ei care au SIFTEAM FIRMARE!!!


http://www.upload-drive.com/3685/19E-30W_otheitis_settings_zip

otheitis
03-11-08, 00:23
Asta e prima versiuna de settings @otheitis v0.1 Acopera pe pozitii 42E-30W.Sper in viitor sa ajung pina la 75E.In curind asta versiuna o sa fie online si la sifteam panel.Asa cine are sifteam firmware poate sa il face download direct.In urmatoare versiuna o sa verific toate canale,si o sa sterg sau o sa adaugez ce e nevoie.Si in plus o sa fixez pe plic WEST HD (cu canale HD de la 1W-30W) si EAST HD (cu canale HD 5E-42E).La versiuna asta am adaugat pe FTA Austria/Swiss in 19.2E,pe DIGI RO la inceput pe hellassat greek chanels,pe HD canale in pozitia 1w care am uitat.Pe plic MEO la 30W si multe alte.Sper sa va place!Cine vrea sa ajuta sa trimite un email la otheitis@gmail.com

**La sky uk ma lipseste niste canale din cauza ca nu am semnal.Daca vrea cineva care are semnal bun la Sky uk sa face un scan si dupa sa ma trimite la email pe DB.db.



http://www.upload-drive.com/3793/_otheitis_42E-30W_zip

cuculeasa
03-11-08, 19:52
Cred ca este o problema cu settings ... am instalat si apoi doar " panic" .... trebuie sa re-instalez imaginea din nou....:!::!::!:

otheitis
03-11-08, 19:57
settings functioneaza perfect.Daca ai probleme foloseste pe sifteam panel (la ei care utilizeze sifteam firmware)si poti sa il faci download direct pe acolo.Dupa ce termina cu install dai un on/off din spate si sunt gata.

cuculeasa
03-11-08, 20:10
Da- am sa fac asta dupa ca re-instalez sifteam image....:!:

otheitis
03-11-08, 20:15
fie atent daca ai o imagina sifteam sau cu DB.db mai veche de ultima 100% o sa ai probleme!

rocco2007r
03-11-08, 21:13
Salut,

Otheitis, am patit si eu acelasi lucru.
Am avut instalata o imagine SifTeam Sifteam 0.1.6. E drept ca nu ultima varianta a lor.
Am instalat pluginul tau online, direct din receptor.
Insa, am avut acelas mesaj de "Panic" la reboot de care zice si cuculeasa.
Din pacate acum nu mai reusesc sa instalez nicio alta imagine. Am incercat cu tot felul si vechi si noi; sta putin pe usb_upgrade dupa care se afiseaza mesajul de eroare: err 2.
Intr-un document de al tau mai vechi postat la how to zici ca eroarea asta este "Er2 - Error CRC - face control la firmware (trece din nou pe firmware via usb)"
Ce-o fi, ce-o fi?
Ai idee cum sa ies din impasul asta?

MUltumesc,
Rocco

rocco2007r
03-11-08, 21:33
Am rezolvat partea cu boot-ul. Era greseala mea, din graba am formatat usb-ul FAT si nu FAT32 cum trebuia.
O sa pun versiunea SifTeam 1.0.8 si o sa instalez si ultima varianta a pluginului . Asta pentru ca in continuare am incredere in munca lui Otheitis.
O sa postez rezultatele aici.

Spor in toate,
Rocco

otheitis
03-11-08, 23:50
Fiti atentii sa folositi pe ultime firmware sifteam,DGS,NLB,CLi,ABCOM cind folositi pe settings.Sunt facute cu ultima versiuna de DB din cauza asta da un error si nu booteze.

rocco2007r
04-11-08, 12:25
Salut,

Am instalat aseara tarziu SifTeam 1.0.8 si dupa aceea online, direct din lista de pluginuri, pe cel postat de otheitis.
Am activat toti satelitii din meniul USALS si l-am lasat peste noapte sa scaneze.
Dimineata am browsat prin lista de favorite. Mie personal, la prima vedere, mi se pare ca arata foarte bine. Se vede ca s-a depus efort la realizarea sa, este bine gandita. Pe scurt, din partea mea, nota 10. Felicitari Otheitis!

Spor in toate,
Rocco

otheitis
04-11-08, 12:39
e bazat pe settings pt dreambox de la Captain cu niste modificarii pt romanii si pt grecii.Sper mai terziu sa ajung pina la 75E.Daca vede cineva o greseala sau face el o corectare va rog frumos sa trimite la adresa otheitis@gmail.com

otheitis
08-11-08, 19:12
@otheitis settings de la 80E-30W versiuna 0.2 de la 08/11/08

Multumesc mult pe Don TUBE pt ajutor pt pozitii 45E-80E.
Daca cineva vrea sa ajuta sa trimite un email la :
otheitis@gmail.com

la aceas versiuna o sa gasim in plus pe pozitii 45E pina 80E si provider de la fiecare satelit.
"In curind asta update o sa fie online si la sifteam panel"


http://www.upload-drive.com/4001/_otheitis_80E-30W_v_0_2_zip