PDA

View Full Version : Restructurare sectiune Kathrein



zildan
30-12-08, 15:53
La Kathrein e cazul sa facem subdirectoare, deja sunt prea multe informatii si nu se mai pot gestiona.

La prima vedere sustin urmatoarea versiune

Kathrein UFS 910
ENIGMA 2
_____images
_____Settings
_____Skin
_____Emu

CLASSIC
_____images
_____settings

Tutorials





Astept alte idei, si cu sprijinul colegilor de pe forum vom trece la o alta organizare.

hd56fox
30-12-08, 16:10
E foarte bine ca vrei sa restructurezi sectiunea kathy. Intradevar in ultima vreme tot mai multa lume acceseaza sectiunea.(datorita multor informatii utile pe care le gasesc aici, seriozitatii discutiilor, interventiilor pe care le faci ca moderator si nu in ultimul rand datorita imaginilor tale)
Cred ca ar fi potrivita si o sectiune gen offtopic sau cum vrei s-o botezi, in ideea ca avem un subiect pe care nu stim unde sa-l punem.Dupa care il poti muta unde crezi, sau deschizi un nou thread.
Evident ca cele care chiar sunt offtopic , pot ramane acolo.
Cred de asemenea ca un subiect despre tv-uri,plasme,lcd-uri in care fiecare care are probleme de-a lungul timpului poate sa le sesizeze celorlalti.

wambertos
30-12-08, 18:20
Propunerea mea:

Kathrein UFS 910
ENIGMA 2
_____Images
_____Emu
_____Skin
_____Settings
_____Tools

CLASSIC
_____Images
_____Emu
_____Settings

Tutorials

s_hobby
30-12-08, 19:33
CORECT !

Toate propunerile sunt excelente ! Totusi m-as hazarda sa fac si eu o propunere ( nu stiu ce costuri ar atrage chestia asta insa....o fac ) : un database unde sa punem toate arhivele ( enigma si non -enigma in ordinea aparitiilor si dupa o structura gen @zildan sau @wambertos ) numai pt download

E2
____ How to

Clasic

____ How to

Repet este excelenta si varinata cu structurarea lor cum ati propus inainte insa ma gandesc ca este mai simplu ca cineva sa citeasca si sa downloadeze ce doreste direct din database.

Bafta Tuturor !!!!

S_H

LATER EDIT : Cred ca la sectia Tutorials/Generalitati ar putea exista un thread de genul troubleshooting in care fiecare posesor de Kathy sa spuna tipul defectului/ anormalitatii si cum la rezolvat ... Cred ca ar fi foarte util. Gresesc ?!

zildan
15-01-09, 10:49
Va rog sa va exprimati doleantele cu privire la subiectul acestui thread. In aceasta seara trecem la schimbari in sectiune. Nu vreau sa aud comentarii dupa !!

pauldemon
15-01-09, 11:10
Si cealalta surpriza, cand??:)

vladcarama
15-01-09, 12:19
Shi poate alte subcompartimente precum - "Intrebari ale incepatorilor" deoarece aparatul e nou shi tehnologia lui e noua astfel de intrebari sunt shi vor fi foarte multe; "Probleme diverse intalnite la UFS-910" shi de ce nu un subcompartiment de Hardware (mai ales pentru clone, cum e unul cum celalalt) numaidecat cineva o sa deschida aparatul shi o sa ne spuna ce e acolo, unde shi ce??? Asta ash mai adauga eu...

mario08
15-01-09, 22:40
salut zidan , nu ar strica si o sectiune hardware si care sa cuprinda si o subsectiune "tools" pt. a citi/documenta despre instalarea interna a unui hdd si eventualele prb. aparute gen : inlocuirea perechi de "emitatoare-receptoare" din integratul pt. serial , chestie intalnita-rezolvata practic pe un alt forum si alte prb. hard intalnite la acest receiver (tot atat de adevarat cu riscurile defectari mai rau in cazul celor neinitiati in electronica , ca un avertisment ca la acesta rubrica trebuie sa ai niste cunostinte minime pt. componentele electronice (hard))
asta in ideea de a nu cauta la o data precedenta prin tot forumul (sau sect. electronisti) rezolvarea prb. respective , deci tot ce tine de acest receiver sa fie dezbatut/scris in aceasta sectiune , multumesc anticipat

zildan
18-01-09, 22:08
Kathrein UFS 910
ENIGMA 2
_____Images
_____Emu
_____Skin
_____Settings
_____Tools
_____Tutorials

CLASSIC
_____Images
_____Emu
_____Settings
_____Tools
_____Tutorials


Va rog sa va dati iarsi cu parerea.

satlex
18-01-09, 22:18
Ok cred ca e bine asa.

mario08
19-01-09, 06:37
Este perfect asa...fiecare imagine are toti subdirectorii...nu cred ca mai lipseste ceva...

zildan
19-01-09, 09:15
In plin proces de "mutare" constat ca lipsesc sectiunile
e2
------------plugin
------------diverse
classic
-------------diverse

Einstein
19-01-09, 09:24
Acum sunt si ele! :)

zildan
19-01-09, 10:09
Era un topic cu settings si nu il gasesc. Poate il vedeti voi, trebuie pus la e2 - settings.

L-am gasit ... il pusesem la tutoriale.