PDA

View Full Version : un excelent tutorial de Sharing cccam



alinutz198
30-12-08, 23:26
tot ce va trebuie gasiti aici


http://www.fileshare.ro/799452093.845

Multumiri lui Gigelsat!

delta2k2
31-12-08, 16:59
Interesant tutorial. Este facut de tine ?

Snow
05-01-09, 21:34
intr-adevar excelent tutorial, daca spuneai si cine la facut aveai si mai mult de castigat. vezi ca ti-a scapat ceva, in cfg. scrie gigelsat

felicitari gigelsat!:drinks:

delta2k2
07-01-09, 12:56
Exact de asta am intrebat si eu. Multumim pentru el , gigelsat.

Turku
19-01-09, 22:32
Da si mia mia placut acel tutorial si chiar il folosesc e mai simplu de inteles pentru un incepator dar sa nu uitam ca mai sant si alte setari care trebuiesc facute :filtrari cardurile,fake card,pina la cxe distanta sa primesti si sa dai etc....
Dar pentru inceput acest tutorial este super,ce lipseste in .cfg configurare daca vreo unul are card de bagat.:drinks::drinks:

alinutz198
23-01-09, 17:51
e facut de mine tutorialul la cererea lui turku (care apropo nu mai respunde pe mess)
intradevar fisierele de cccam.* sunt de la gigelsat care m-i la configurat si mie

johnny29
23-01-09, 18:19
Tutorialul cu pricina l-am gasit in urma cu mai bine de 10 zile pe un site strain,diferenta fiind ca acum arhiva catre care avem link in acest topic mai contine si fisierele PRIO,PROVIDERS si CHANNEL INFO,fisiere care in arhiva originala nu exista.Daca voi mai gasi respectiva pagina voi pune un link aici.
Oricum multumim pentru fisierele in plus,sunt de un real ajutor.

Snow
23-01-09, 20:56
e configurat bine pentru focus si max

alinutz198
30-01-09, 08:44
sunt eu prost ca vreau sa ajut.
ii dau dreaptate lui Turku
cine ajuta este luat de prost. chiar daca este facut superbine pentru incepatori se gasesc meseriasi care isi dau cu parerea.
ar trebui sa facetio voi un how to , nu sa aruncati cu praf in stanga si dreapta

Snow
30-01-09, 10:20
te-ai trezit cu indispozitii in dimineata asta? daca foloseai search, ai fi gasit un excelent tutorial facut de malin
http://sateliti.info/showthread.php?t=3148

Einstein
30-01-09, 20:21
e facut de mine tutorialul la cererea lui turku (care apropo nu mai respunde pe mess)
intradevar fisierele de cccam.* sunt de la gigelsat care m-i la configurat si mie
Ai descoperit America in secolul XXI si acum vrei sa te cheme Columb?
Unii cred ca daca iau munca altora si o comenteaza intr-un minitutorial trebuie sa li se faca statuie si sa li se aduca ofrande...
Niciunul dintre noi nu a devenit expert in gbox, cccam, dreambox, etc peste noapte, dar prin experimete si perseverenta au invatat si nu fac din asta o mandrie. Cine a avut dorinta sa ajute pe altii a scris pe aici sau in alta parte mici sau mai elaborate explicatii. Se trezesc unii si incep sa isi arate "inteligenta" si dexteritatea imediat ce au dibuit o frantura de meserie. Ar fi bine macar o minima modestie sa ne caracterizeze si sa recunoastem meritele adevaratilor "mesteri" fara sa ni le insusim.
Plus ca observ lipsa unei minime atitudini de bunsimt in ironiile tale. Eu zic ca nu ai gasit locul potrivit pentru tine pe acest forum!

PS. Trebuie sa mai invatam si minima gramatica de clasa a 3-a ca sa scriem pe un forum....
sunt de la gigelsat care m-i la configurat si mie

zmeura
30-01-09, 20:39
sunt eu prost ca vreau sa ajut.
ii dau dreaptate lui Turku
cine ajuta este luat de prost. chiar daca este facut superbine pentru incepatori se gasesc meseriasi care isi dau cu parerea.
ar trebui sa facetio voi un how to , nu sa aruncati cu praf in stanga si dreapta

Mai frate daca vrei sa ajuti ai toata libertatea,NU CERE LAUDE PENTRU ASTA.Ajutorul inseamna o actiune univoca,fara pretentii din partea celui ajutat si benevola.La ceea ce faci trebuie sa accepti si critici,iar din greseli poti sa inveti si sa-i inveti si pe altii.
M-am saturat de clonele astea aparute peste noapte.

otheitis
30-01-09, 20:45
O sa rog pe CLONE si pe FANTOME sa stau potoliti.....

Daca s-au suparat ... :comp: exista si alte forum.....

zappa
01-02-09, 17:55
Tutorialul are o singura greseala; celor 4 fisiere din arhiva nu li se da atribut 755 pentru ca nu e nevoie. Am observat ca f. multi dau acest atribut la orice. Se da atribut 755 doar la scripturi sau la emulatoare. Prin schimbarea atributului din 644 in 755 acel fisier devine executabil.
Multumesc pentru tutorial chiar daca e facut de o clona.

koalabear
02-02-09, 08:23
da zappa ai dreptate, este facut de un incepator si probabil din acesta cauza a pus 755 la fisiere. am observat si eu ca nu este nevoie de atrib 755 la fisierele de config ale cccam-ului

victoria
02-02-09, 10:06
Salut la toti,

am gasit pe net un tutorial dragut pt. cccam (e in franceza, da' romanul latin e) in care se explica cu imagini ce si cum trebuie facut.

http://www.fileshare.ro/894243195.125

Autorului necunoscut, patria recunoscatoare!

Daca intr-o zi o sa am timp sa fac o traducere ....