PDA

View Full Version : Ajutor Pozitioner SRT V50



dekro
16-05-07, 20:32
Va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine cu o problema:
De 2 zile nu mai merge pozitionerul.Am un Echolite DSB 880 si aveam orientata antena pe Hispasat.A aparut ultima versiune de soft 2.81 si am facut si eu up-grade.Dar dupa aceea pozitionerul nu a mai mers.Nu mai vrea sa invirta motorasul nici la E,nici la W.Am zis ca poate o fi de la versiunea de soft si am facut un down-grade,dar degeaba.Pe afisaj apare Error cand vreau sa misc antena si cu asta basta.
Credeti ca mai exista o speranta,sau la gunoi cu el.
Va multumesc anticipat.

pacala68
16-05-07, 23:40
Cu telecomanda functioneaza ?
Un reset general la V50 ?

dekro
17-05-07, 00:12
Nu functioneaza nici cu telecomanda.
Un reset i-am dat,dar degeaba.
Exista pe piata pozitioner mai bun decat asta?

burliu
17-05-07, 15:16
verifica mufele , la mine aproape ca a iesit cablul din mufa de metal ,de asta nu mai functiona la mine

laleauaneagra
17-05-07, 15:46
din ce spui tu cu toate ca nu ma prea pricep la pozitionere se pare ca e out off service adica praf si asta datorita up-gradului.mai intereseazate sa vezi daca cineva a mai facut un up-grade cu softu respectiv si daca a avut probleme sau nu.daca nu inseamna ca nu lai facut cum trebuie ce a ce e grav daca nu te mai lasa sa revi la softu initial.a corespuns totul ma refer la serie model etc??

dekro
17-05-07, 16:07
Am descoperit de unde este.Era de la motor.Cred ca o fost o coincidenta sa se strice in acelasi timp,ca altfel nu-mi explic.Am cumparat alt actuator si este OK.
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.

laleauaneagra
17-05-07, 17:56
ma bucur ca sa rezolvat si a fost doar atit