PDA

View Full Version : Bine v-am gasit !



simi27
23-01-09, 08:28
Buna baieti. Citesc de ceva timp forumurile de speciaitate. Am ajuns la concluzia ca acest forum este cel mai dragut in domeniu. Sper sa ma ajutati sa fac primii pasi in aceasta lume noua pentru mine .
As vrea sa achizitionez un nou receptor de satelit in locul DM 500 pe care I'll am acum , receptor pe care I'll am de la fratele meu plecat din tara intre timp. Sunt foarte multumita de el dar as vrea unul de inalta definitie.
Am tot citit , dar parerile sunt impartite atat fata de receptoare cat si despre magazinele de unde as putea sa cumpar asa ceva. Nu ma pot hotari inca. Imi recomandati ceva? As vrea ceva motivat din experienta voastra nu din ce ati citit si voi pe net.
Multumesc mult. :)

Snow
23-01-09, 10:18
Bun venit! Deoarece aici e doar un loc de prezentare am sa-ti raspund in mare. Pentru mai multe detalii deschide un post pe forum la sectiunea respectiva.
Daca ai o oarecare experienta cu dreambox 500, nu esti la inceput atunci pasul spre un receptor hd cu linux, n-ar fi asa greu. Daca esti inca la inceput, o sa-ti vina un pic greu, deoarece sunt inca in faza de dezvoltare. Intr-o lista crescatoare a pretului poti alege: kathy, ipbox900/910, ipbox 9000, dreambox 800, dreambox 8000. Acum depinde de ce vrei si care e suma alocata. Pentru discutii mai amanuntite postea te rog pe forum

laleauaneagra
23-01-09, 11:41
:wellcome:

horatyu
24-01-09, 01:21
esti bine venit

:wellcome:

vladcarama
24-01-09, 09:50
Bine ai venit! Intreaba shi ti se va raspunde! Cere shi ti se va da!!:clap:

Einstein
24-01-09, 19:07
Buna baieti..... Sunt foarte multumita de el ...... Multumesc mult. :)

O noua "satelitara" printre noi? :cool2:
:wellcome:

Cena133
25-01-09, 20:43
:wellcome::tv: