PDA

View Full Version : diablo 2.3 wi-fi si ipbox910hd



inocentul
30-01-09, 07:31
are cineva aceasta combinatie?dupa cum vad se poate cumpara la 650ron-diablo.
interesant ar fi daca ar putea cineva sa explice cum merge si mai ales cum functioneaza cu partea de wi-fi(ma refer la partea de conectare wireless,actualizare...de pe net).cred ca ar fi var 2 a qbox-ului in aceasta combinatie

valygbox
30-01-09, 08:58
si eu vreau sa stiu cum merge in shering....daca poate cineva sa raspunda.....multumesc

Snow
30-01-09, 10:37
am sa incerc sa va raspund in cateva puncte:

1. nu vad de ce sa pui un wi-fi pe 910, cand poti folosi mbox fara probleme
2. diablo cam wi-fi poate fi doar client de gbox
3. numarul mare de linii adaugate vor bloca cam-ul
4. functioneaza optim cu 4-5 linii pe el
5. nu se conecteaza cu toate ruterele wi-fi, cel putin inca face figuri
6. wi-fi securitty iar e o problema, daca folositi WEP64 va trebui sa falositi 1.34*
7. la implementarea corecta a gboxului pe wi-fi, inca se lucreaza

E un cam folositor celor care au receivere hd fara conectare la retea si fara posibilitate de a rula un emu pe ele.
Sper sa va fie de folos.



ps: exista zvonuri cum ca se lucreaza si la cccam pe diablo wi-fi


Later edit: am gresit ceva- de la 1.54 poate fi folosit ca si server - n-am testat insa aceasta versiune. Ca si sursa vezi:

http://sateliti.info/showthread.php?t=6900

valygbox
30-01-09, 12:58
ai idee cu ce modele de ruter merge fara sa faca probleme.multumesc

otheitis
30-01-09, 16:52
Eu din ce am discutat cu cineva care e posesor lui diablo wifi e mare teapa pt banii asta.Se bloceaza destul de des....si e foarte enervant.Plus ca pretul lui e foarte mare....

Dar tu hotaresti la sfarsit!!!
:cheers:

ovidiumarius
30-01-09, 18:20
Decat un diablo cam mai bine un M2 plus pentru ca face exact acelasi lucru si anume deschide pachetul Canal + nordic(1W), Digitalbania(16E) si Kabel Kiosk(8W) iar avantajul clar e ca merge in sharing cu orice emulator si e mult mai ieftin decat un diablo.

otheitis
30-01-09, 18:25
Si cel mai buna intrebare unde gasim m2 + ?In romania.....stie cineva?sau gamma card?Ca diablo am gasit.....

deidei
30-01-09, 18:29
Si cel mai buna intrebare unde gasim m2 + ?In romania.....stie cineva?sau gamma card?Ca diablo am gasit.....


m2+ nu isi merita banii deoarece in curand va ajunge ca si m2:comp:

otheitis
30-01-09, 18:31
Ok am auzit si eu asta cu cartele m2 + dar macar gamma card unde gasim?sau orice alt cartela programabila in romania?care sa nu fie pt gunoi (adica veche)Ca nu am gasit la nici unu magazin pina acuma.....