PDA

View Full Version : CCcam lines manager v1.2



ecokey
02-02-09, 09:24
Printre timp am mai reusit sa fac un mic utilitar pentru CCcam.
Sper sa va fie folositor.

Deci, cu ajutorul programului puteti sa adaugati rapid linii C si F in CCcam.

Cand se deschide, programul se conecteaza automat la CCcam.cfg prin FTP.
Apoi puteti adauga liniile C primite si linii F pentru a da mai departe.

Liniile F sunt adaugate in CCcam.cfg si programul va zice linia C pe care trebuie sa o trimiteti la randul vostru.
Optiunile Hop , EMU si Reshare level sunt prezente.


Dupa ce ati adaugat liniile C si F puteti salva automat fisierul modificat.

Acest utilitar cred ca va ajuta in special incepatorii, dar si cei "Experti" il pot folosi pentru a usura schimbul de linii.

Planuri pentru urmatoarea versiune :
1. Sa adaug optiunea de stergere linii
2. sa adaug reguli de intretinere a liniilor (Ex: sa stearga automat programul liniile offline de X zile) si altele
3. Sa fac mai multe statistici
Si ma mai gandesc.

IMPORTANT : camputile din partea "Settings" sunt obligatorii . Va rog sa va documentati daca nu stiti username sau password. Gasiti informatiile pe forum.
P.S. l-am facut in engleza , poate mai vor sa-l foloseasca si altii.

Download aici :
http://www.sateliti-upload.info//index.php?action=downloadfile&filename=CCcam_Lines_Manager_1.3.rar&directory=Dreambox/Dreambox%20Tools&

delta2k2
02-02-09, 11:18
Ar fi foarte utila o optiune de verificare a sintaxei liniilor. Ma refer la faptul ca uneori se poate intampla sa nu observi un spatiu lipsa sau pus aiurea. Ar fi de ajutor mai ales pentru incepatori.

ecokey
18-03-09, 15:16
Nou Update : ver 1.2

Acum aveti posibilitatea sa verificati toate liniile C si F din CCcam.cfg.


Programul va verifica sintaxa liniilor : spatii puse in plus, hostul daca e bun, caractere nepermise, si multe alte greseli care pot aparea atunci cand introduceti linii manual.

Cred ca va fi ideal pentru incepatori mai ales. Pentru ca asa au posibilitatea sa verifice daca au gresit ceva.

Dar si pentru cei avansati cu multe linii .. .cred ca stiti deja cate probleme va poate face o linie scrisa gresit.

Download aici (http://www.sateliti-upload.info//index.php?action=downloadfile&filename=Cccam%20Lines%20Manager%201.2.rar&directory=Dreambox/Dreambox%20Tools&)

Multumesc delta2k2 pentru suport si teste

ecokey
21-03-09, 13:37
Cu toate ca nu am primit nici un comentariu la versiunea precedenta.
M-ar fi ajutat foarte mult sesizarile voastre.


Au fost cateva buguri , pe care nimeni de aici nu le-a sesizat, eu continui cu o noua versiune.

Deci download aici : Versiunea 1.3 (http://www.sateliti-upload.info//index.php?action=downloadfile&filename=CCcam_Lines_Manager_1.3.rar&directory=Dreambox/Dreambox%20Tools&)

Raman recunoscator tuturor celor care vor si au timp sa posteze un comentariu , sesizare sau reclamatie. Numai asa pot corecta din erori si aduce imbunatatiri.

P.S. rog un admin sa modifice linkul de download din primul post cu aceasta vresiune. Multumesc

ioani_u
22-03-09, 23:25
Sal.As dori sa incerc acest program pentru mine ca si incepator dar la configurare la Your Dyndns,no-ip,ip public nu stiu ce trebuie configurat.Multumesc

alex500s
23-03-09, 09:03
@ ecokey..

ce face versiunea 1.3 in plus de 1.2 ?

stargate
23-03-09, 09:29
imi permit eu sa-ti raspund ... s-a rezolvat un bug cel cu gestionarea corecta a virgulei dupa 0:0:1,

un super program care nu trebuie sa lipseasca nimanui :drinks:

alex500s
23-03-09, 12:47
ok,
merci pt raspuns...:drinks: