PDA

View Full Version : Mutu, revenire din plin (la prafuri)...



vladcarama
02-02-09, 17:08
Meci din Campionatul Italiei Bologna-Fiorentina 1-3, dintre care doua goluri inscrise de nimeni altul decat Mutu. Bravo, sa-l tina puterile din plin shi pentru selectionata. :clap:

zmeura
02-02-09, 18:47
Am vazut golurile la Antena 3,la stiri,probabil vor fi si la cealalta Antena imediat.

gessle
03-02-09, 14:42
Pai bologna e o echipa de 10 ori mai slaba fata de fiorentina...cum sa nu-si revina.:gathering::lol:

fery21
03-02-09, 17:30
dar sincer cred ca e o aberatie sa trec intro parte apoi cand ma intorc gasesc acelasi titlu probabil se putea un al titlu?:spam:

vladcarama
03-02-09, 19:11
Ce vreai ma? Nu cred ca "Mutu, revenire din plin" shi "Mutu revine in actiune" nu e diferit, dar e pe forumuri diferite. Mai vorbiti shi voi despre jucatorii noshtri, daca despre echipe nu aveti cum????

zmeura
03-02-09, 20:39
Lasa Goby,asta sa fie ultima problema si dau eu 3 beri cand vii acasa.:)
Bine ca a dat.

vladcarama
15-02-09, 18:47
Astazi cu Genoa Mutu a marcat 3 goluri, e in progres. Genoa-Fiorentina - 3-3

gessle
15-03-09, 13:55
Mutu nu (si-)a mai revenit in meciul din cupa UEFA ,pt ca Fiorentina sa treaca de AJAX! :D:haha1: Ajax a mers mai departe!
P.S.Mi-am adus aminte,de asta am postat acum aci.

vladcarama
15-03-09, 14:30
A slabit de acum, shi in meciul cu Palermo au pierdut acasa cu 0 la 2. Sa vedem azi ce va face cu Interul?!!
Deci seara la 21.30 Inter - Fiorentina / Chivu vs Mutu !!!

bade
16-03-09, 06:30
A slabit de acum, shi in meciul cu Palermo au pierdut acasa cu 0 la 2. Sa vedem azi ce va face cu Interul?!!
Deci seara la 21.30 Inter - Fiorentina / Chivu vs Mutu !!!


2 obositi.....si mutu si chivu.......s-a vazut in seara asta acest lucru.......unu' facea cadouri celalalt i le returna.........

vladcarama
22-03-09, 17:59
Astazi Mutu s-a trezit un pic shi a marcat golul victoriei in meciul Fiorentina - Siena 1-0. Bravoooo!!!! :clap::cheers:

vladcarama
15-01-10, 14:32
Mutu a inscris joi două goluri, ajungand la patru in trei partide consecutive pentru Fiorentina. După partidele din campionat cu Siena şi Bari, Mutu a inscris şi cu Chievo, in Cupa Italiei.

Einstein
28-01-10, 18:08
Mutu si-a revenit cu "prafuri"!!!!

Inca odata face de ras fotbalul romanesc!

http://www.coni.it/

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/stranieri/soc-mutu-depistat-pozitiv-la-un-control-anti-doping-5454191

Victor64
28-01-10, 18:30
Din pacate asta este.

Talentul nu va inlocui niciodata munca si dorinta de performanta (in niciun domeniu).

Ne-am obisnuit de prea mult timp sa credem in falsele valori.

El nu a fost si nu este un mare sportiv, pentru asta avea nevoie de rezultate.
De fiecare data saracul Mutu, acum sper ca oamenii au ingteles ce fel de om este. Si daca testul B este negativ si atunci voi spune ca o fi talentat la fotbal dar nu este o personalitate sportiva.

Cred sincer ca nu este o eroare n-a reusit sa se lase si chiar daca a facut-o a incercat altceva, a avut ghinion.

Nu sunt genul de om care sa arunce cu pietre la necaz dar nici nu sunt un fan al lui.
Problema nu este numai a lui, ci si a celor care au crezut poate sincer in el. Au creat un fals lider de generatie, un fals model.

Este o lectie pe care multi ar trebui sa o invete.

suporter
28-01-10, 19:40
Le trage de mult pe nas...

doktorofsat
28-01-10, 19:50
Au creat un fals lider de generatie, un fals model.

Ai dreptate Victor .Problema mai mare este ca perzoane gen Mutu sunt o multime, o gramada de falsi idoli.Acesta este unul din semnele decaderii societatii romanesti care sincere sta mai prost la cultura decat la economie

shadowman
28-01-10, 23:11
Respecte!
Uraaa!!!!Am castigat o lada cu bere...Haineken!!!
Tocmai in urma cu vreo 2,3 zile vorbeam cu un prieten de Mutu si "revenirea"lui tare din spate.
Si in gluma i-am zis,|mai tata, sa nu te miri ca o sa ajunga iar sa fie luat la bani marunti si apoi poate..poate..."
Ei se adeveri.Daca taceam filozof ramanea,Asa am ramas cu o lada cu bere!:cheers:O beau in cinstea lui Mutu!:D:drinks:
Se spune ca mutu e tigan....nu asta voiam sa zic,este o zicala cu tiganul"O data vede tiganul p...a lui ma-sa!"
Sau o vorba a uinui prieten "Daca cineva iti greseste odata,iarta-l oricine poate s-o faca,daca iti greseste a 2 doua oara,renunta la el.Iar daca si a 3-a oara iti greseste,esti prost!"
Acuma nu e frumos sa dam cu pietre in Mutu.Insa era prea figurant,un inganfat si un afemeiat.Asta nu cred ca sunt singurul care o zice.
Era prea mare vedeta,se umflase prea tare si acum s-a spart.
Niciodata nu am avut simpatie pentru Mutu.Avea el asa ceva talent,spun avea.si nu are,deoarece gata s-a terminat cu el.
Insa asta nu-i dadea dreptul sa faca ce facea si sa se comporte cum se comporta,uneori.
Mutu e un capitol incheiat.Acum cred ca s-a zis cu el si financiar.A muncit degeaba.
Daca Fiorentina ii cere bani drept despagubire si au tot dreptul sa o faca,deoarece le-au patat imaginea atunci vine cu pretentie si Chealse sa le dea banii!Atunci...nu stiu ce se mai intampla?De unde atatia bani?
A si sa nu zica Mutu ca "nu am stiut... ca nu e voie sa iau medicamente"....ca nu tine...ce sa slabeasca?nu prea cred ca era asa de gras incat sa necesite cura de slabire.
Iar daca intr-adevar era necesar,sunt convins ca putea sa ceara sfatul medicului clubului.Si dece nu chiar un tratament dela doctor.
Asa ca Mutule,du-te unde s-a dus mutu cu iapa!Multi printre care si eu ne-am saturat de praful pe care-l faceai cand veneai la echipa nationala si cu aerele tale de auzi "briliant".Decat asa o bijuterie.....
Ce exemplu poti fi tu ca jucator "de valoare"pentru tinerii care ar fi dorit sa le fii exemplu?
RUSINEE!!!
Se stie ca in proportie de peste 80%,criminalul se intoarce la locul crimei,asa cum ursul se intoarce la miere.Pe mine unul nu ma mira ca i s-a facut control.Si nu asa cum zic altii si culmea oameni din fotbalul romanesc...ca i s-a intins o cursa....ce cursa?de soareci?Mutu s-antors!!
Hai sa fim seriosi...cum?I-au bagat fortat medicamente pe gat?in ceai?sau poate in lapte...aaaa nuuu in cognac...asta era...
Si chair daca ar fi fost vanat,rezultatul trebuia sa iasa negativ.
Asta e Mutule,ti-ai facut-o singur,tu ai centrat,tu ai dat cu capul...in bara!
Doare,nu?Dar cred ca nu-ti mai pasa.I-ti da socru tau ceva prafuri ca tot e din zona buna a traficantilor de prafuri.
Poate-ti da si un loc de munca,dealer de prafuri.Asta chiar daca ar fi asa,nu m-ar mira nici asta.
Asta e fotbalul in Romania,drogati,curvari,betivi,pesti,ar mai fi multe de zis...aa sa nu uit pe cei mari,Don Corleone si Nasul.Datorita lor e aici fotbalul romanesc.
Nu se supravegheaza deact interesele lor.
Ne meritam soarta!
Bafta!