PDA

View Full Version : Ajutor pt configurarea unui modem Clicknet



SuperSonic
21-03-09, 18:52
Buna ziua.
Apelez la ajutorul vostru din nou.Am incercat sa fac setarile pentru sharing cu ajutorul unui membru foarte cumsecade al acestui forum, care i-a scos din intuneric si pe alti pufani, insa la mine ne-am lovit de 2 probleme.
1. Eu am de la Romtelecom modelul nou de router: Huawei HG520 Wi-Fi, care este total diferit in setari fata de modelele mai vechi Speedtouch 516, 546 etc. si pentru care exista tutorial pe forum. Mai are si altcineva modelul meu de router ? Ma poate indruma cu setarile pt. sharing ?
2. Dupa ce am instalat Mbox Control Center si am vrut sa-l deschid acesta imi da urmatoarea eroare: "The application failed to initialize properly(0x0000135). Click on OK to terminate the application." Aceasta eroare persista, chiar si dupa ce am reinstalat Windows-ul si nu stiu de ce.
In plus cardul Dolce pus in IpBox 910 cu mgcamd se deschidea, acum cand este in mbox nu se deschid programele nici dupa nenumarate incercari.

Multumesc anticipat oricui este dispus sa ma ajute.

ovidiumarius
21-03-09, 20:14
1 - http://www.portforward.com/
2 - NET Framework + setarile de prioritate pentru card local ( linia H ) in cwshare la mbox.