PDA

View Full Version : De astazi 30.03.09 - ETNO TV la FOCUS SAT!!!



ovex
30-03-09, 18:07
In acest moment, ETNO TV este in grila FOCUS SAT si poate fi urmarit de cei care au subscriptie la pachetul de baza (Familia).


Parametrii de receptie:

12474 - H - 28000 - 5/6


ovex

tickytrip
30-03-09, 18:34
mizez pe aparitia paprika si jetix la celelalte doua canale test.

boy2good
30-03-09, 19:01
Regula 12. :)

din pacate nu vor fi aceste 2 canale

otheitis
30-03-09, 19:40
Si care o sa fie?

cipryDXfeed
30-03-09, 21:16
Am fost sigur de ETNO felicitari focussat:).Era foarte cerut de abonatii focus dupa parerea mea.


Celalalte doua cred ca o sa fie Eurosport , Taraf nu este exclus nici un canal cu desene animate.

tjd1971
30-03-09, 22:37
beton canal:clap:

armandino
30-03-09, 22:52
cel mai tare canal din sud estul europei :)

ady22
30-03-09, 23:12
Decat sa bage taraf Tivi mai bine sa nu mai bage nimic strica grila de programe.

otheitis
30-03-09, 23:30
Daca majoritate au educatie de taraf si mynele si sunt cocalari de trafic!Normal ca pune asta canale,restul care ne ocupam cu asta lucru pt hobby si stim ce transmite restul de provider din europa ne doare capul si asteptam sa moare si ultima speranta de gen "cind o sa introduce pe History channel sai pe BIO channel? "

:comp:

alex
31-03-09, 08:55
Formidabil !!!! ETNO TV !!!! Superb !!! Nu ma mai uit nici la Hbo de foarte multa vreme si ei ma socheaza cu acest minunat program? Penibil !!!!! In fine, majoritatea il cere asa ca, minoritatea se va supune majoritatii din pacate. Am platit pachetul complet de la Focus de 3 ani, dar ma pregatesc sa nu mai fac greseala asta deoarece le fac bani astora de pomana, in timp ce ei ma servesc cu rahaturi! Multumim pentru neputinta voastra drag operator!

otheitis
31-03-09, 09:51
Fara sa te supar nu ai dat seama ca cocalari face legea la VOLCE,KAKTA,VIGI,VOOM,POCUS.La toate patru exista obligat ethno,taraf etc.Poate nu au canale mai importante cum e cinemax 2,hbo comedy,Scifi,dar au manele!!!!

cipryDXfeed
31-03-09, 15:02
Da ai perfecta dreptate otheitis.

Abonatii sunt multumiti am sunat pe multi care aveau focus cand au auzit de etno:clap:.

Normal ca nu este ceva program dar pentru unii nu stiu...

shadowman
31-03-09, 16:05
Respecte!
Acuma sincer vorbind....asta era singurul program care lipsea din grila de programe a lui Focus..:comp:.glumesc evident.:)
Probabil asta se cere din moment ce mai toti opertorii de tv prin satelit il implementeaza in grila de programe.As fi curios sa vad cati din cei care agreaza astfel de programe ar fi dispusi sa plateasca,in evantualitatea ca s-ar opta pentru o plata extra a acestor programe(etno,mynele,si care or mai fi ele).
Acuma daca l-au bagat sa le fie de bine,poate le vor mai creste numarul de abonati...
Bafta!

horatyu
31-03-09, 16:26
e bine ca mai misca si ei ceva

sper sa fie un inceput bun si sa nu dureze inca 3 ani pana mai schimba ceva

boy2good
31-03-09, 17:43
Fara sa te supar nu ai dat seama ca cocalari face legea la VOLCE,KAKTA,VIGI,VOOM,POCUS.La toate patru exista obligat ethno,taraf etc.Poate nu au canale mai importante cum e cinemax 2,hbo comedy,Scifi,dar au manele!!!!

e normal sa intre etno in grila focus deoarece segmentul de piata majoritar al abonatilor este cel rural.aici abonatii au avut etno in grila de cablu.de asemenea focusul nu ridica la satelit nici un program de manele.introducerea acestor canale a fost facuta in urma unor sondaje in randul abonatilor focus sat

gessle
31-03-09, 17:54
Un kcanal manelo-balcanic-mioritic!Asta e piata,iar desteptii pleaca sau se apuca de hack-uit sau patch-uit!:lol:
P.S.Ce-ati spune de focus pe diablo?Ar fi bine?

boy2good
01-04-09, 08:33
toti instalatorii care stau in teren stiu ce nevoie era de acest canal.am mai spus-o si in postul anterior:majoritatea abonatilor focus sunt la rural.de aici nevoia acuta de etno.

alex
01-04-09, 10:27
Regula12.

Ai perfecta dreptate. Dth-urile sunt facute pentru mediul rural...asta e. Sincer, in Bistrita sunt singurul abonat in oras la Focus...nu e trist? Dar oare gasesc un serviciu tv care sa nu-mi ofera programe de rahat? Vreau sa platesc, dar sa vad doar ce vreau eu! Dar asta nu se va intampla prea curand...asa ca...manele...etno...barfe tv...spritz tv...si alte balarii care imbolnavesc mintea omului! Dar...pana la urma asta e cultura la romani PUNCT.

boy2good
01-04-09, 13:22
nu o sa gasesti asa ceva niciunde.dth sunt facute pt cat mai multi abonati.iar daca canalele introduse pot sa aduca mai multi abonati atunci se vor introduce indiferent ca sunt sprit tv,birthu tv sau alte canale

ciomby007
01-04-09, 13:29
mai alex super tare comentariu tau, adevaru ca televiziunile din romanica noastra au devenit o mizerie comerciala si nai la ce sa te mai uiti in ultimu timp

delta2k2
01-04-09, 14:55
Cand vinzi ceva (in acest caz programe TV) , trebuie sa impaci si capra si varza. Unii asculta Mozart , altii manele , altii ... etc etc.
Asa-i romanul , predispus spre veselie si petrecere. Ia incearca sa dai o petrecere pe muzica simfonica si vezi ce iese.Cat despre mizeria aia de muzica comericala numita manele ...n-are sens sa mai discutam. Pacat ca multi tineri asculta asa ceva.

Revenind , ideea este ca trebuie sa-i multumesti pe toti.
La asa mentalitate ... asa servicii. Minoritarii nu prea au de ales.

.

tickytrip
01-04-09, 15:51
toti instalatorii care stau in teren stiu ce nevoie era de acest canal.am mai spus-o si in postul anterior:majoritatea abonatilor focus sunt la rural.de aici nevoia acuta de etno.

normal ca sunt abonatii in rural pentru ca in zonele urbane cu acoperire cablu
UPC Nu aveti voie sa montati atene(oricum nu respectati directiva upc)