PDA

View Full Version : cccam moare pe akta



NELOO
07-04-09, 15:11
Salutare,
Am un DM500 si de ceva vreme mi se blocheaza total cccamul cand pun pe un post de la akta...am incercat sa schimb imaginea(eu am un darkstar 2) cu absolut orice imagine mi-a picat la mana(vreo 12 soiuri) si acelasi fenomen ciudat..am un local doolce dar fenomenul mi l-a facut dinainte sa imi pun cardul...am incercat sa tai linia celui de la care luam eu akta(el are local de akta) banuind ca la el in cam e ceva de bai dar nici asa...fenomenul a ramas la fel...in rest merge absolut struna..am un disecq 8 pe 7 lnb-uri si merge ca uns pe toate....inafara de akta desi semnalul e la cote f bune...daca aveti careva vreo solutie va multumesc din suflet..sunt de-a dreptul terminat..am incercat absolut orice..

mondo
07-04-09, 20:26
..am incercat absolut orice..

Ceea ce nu prea cred.
Incearca sa pui in cccam.cfg linia:
DISABLE EMM : yes
Si sa ne spui daca se mai blocheaza!!!

NELOO
08-04-09, 23:36
Multumesc muuult..asa este..am incercat absolut orice...orice din tartacuta mea..asta trebuia sa zic..asta era buba cu disable emm yes...acu merje...mersi inca odata pentru sfat si spor in toate!!

radova
27-08-09, 22:26
eu am lucrat putin la frecventa si merge akta cu ccam1.11 dar autoupdate tot nu face...simplu pun cartela intr-un aparat care are via incorporat 10 min si gata

wilee
21-09-09, 15:13
SE FACE URMATOAREA MODIFICARE :
in var /script /cccam 2.1.1_em.sh modifici sa arate asa :
la linia 12

sleep 1
/var/bin cccam_2.1.1 -dv & (Max OK)

nu se va mai bloca , iar in var/etc la cccam prio sa ai liniile astea :

P: 0500:024f00
P: 0500:022f00
P: 0500 # MAXTV [VIACESS]