PDA

View Full Version : Placa skystar



alexex
10-04-09, 18:41
Buna.As dori sa stiu daca prin satelit cu placa skystar pe calculator se pot vizualiza mai multe programe in acelasi timp in ferestre diferite cu un soft care sa permita acest lucru.Daca nu atunci cum sa fac ca sa pot vizualiza mai multe deodata?Pun aceasta intrebare in vederea emiterii a 2 posturi locale pe internet.Multumesc

amorak
10-04-09, 18:54
nu ma pricep la SkyStar, dar tunerul este unul singur, stie sa stea pe o singura frecventa (TP) odata, asadar o sa poti vedea doua programe de pe acelasi TP odata, daca gresesc imi cer scuze. :)

resofty
10-04-09, 19:38
Da asa e , doar cele de pe un singur transponder poti sa le deschizi pip, ca aplicatii poti folosi AltDVB,DVBdream. Daca vrei sa vizionezi doua posturi de pe transponderi diferiti iti trebuie cu doua tunere, sau daca e pe alt satelit, poti folosi doua placi separate(si doua antene,depinde de caz).

ovidiumarius
11-04-09, 12:55
Cu DvbDream poti viziona in PIP pana la 19 canale diferite in acelsi timp dar de pe acelasi transponder.

laleauaneagra
11-04-09, 14:49
pai eu din cate vad omu vrea sa fac stream,sa transmita pe internet deci nu prea are treaba cu pipurile si ce spuneti voi,singurul lucru adevarat e ca intradevar poti transmite doar de pe un singur transponder si cam toate softurile transmit doar in retea locala din ce stiu eu deci mare branza nu prea faci

mea culpa daca ma insel:)

resofty
11-04-09, 14:54
Pai atunci omul are nevoie de aplicatii e genul TSReader dar si asa.....nu poate face streaming doar de pe un transponder ,nu de pe doi.....doar cu alta placa.