PDA

View Full Version : peruvision + tratament jignitor



stargate
03-07-07, 11:28
am cumparat o antena de 1.1m de la aceasta firma de rahat si antena nu face nici cat una de 0.9m cand am dat telefon sa intreb de rezolvarea problemei mi-au recomandat politicos sa dau o gaura in antena si sa mi-o fac umbrela :lol:

Turku
03-07-07, 12:35
Dute si spargele geamurile cu parabolica,si le spui ca a inceput sa ploua cu parabolice.

claudiu
03-07-07, 12:56
la care peruvision? Timisoara,bucuresti?

zappa
03-07-07, 14:32
Cred ca bucuresti. Si cand ma gandesc ca si eu vreau sa iau o farfurie de la ei cu aceleasi dimensiuni. Desi am vorbit cu cineva care monteaza antene si mi-a spus ca sunt ok. La 76 de ron eu zic ca sunt ok.

laleauaneagra
03-07-07, 17:01
numa la bucuresti ca la timisoara e altceva si nu sant deloc ironic cand spun asta

dic_star79
03-07-07, 18:03
Suna la ANPC si spunele pasul tau apoi informeazai si pe cei de la PERU ,cred ca o sa fie mai cooperanti. Eu antena o am de la SATELIT 2000 si este la fel ca a ta dar sunt multumit de ea
__________________________________________________________________

claudiu
03-07-07, 18:34
si eu pot sa iti spun ca am cumparat de multe ori de la peruvision dar chiar in halul asta nu mi-a vorbit nimeni ,nici chiar peruanul care e sef aici. Eu prefer sa cumpar de la alt magazin unde sint un pic mai scumpe dar e treaba verificata ,produsele sint de calitate mai buna decit cele de la peruvision.
@zappa
nu e chiar asa . Antenele si de 0,9m si de 1,15 m sint fabricate in acelasi loc (turcia-izmir) si sint de foarta proasta calitate. Sint din tabla de proasta calitate ,vopseaua sare destul de repede si imediat le ia rugina; cea de 1,15 e si mai prosta ca se strimba destul de repede si cei 25cm pe care ii platesti in plus ,ii pierzi la prima furtuna mai zdravana.
Antene bune la 0,9- 1,2m nu prea mai gasesti.

Turku
03-07-07, 20:29
am cumparat o antena de 1.1m de la aceasta firma de rahat si antena nu face nici cat una de 0.9m cand am dat telefon sa intreb de rezolvarea problemei mi-au recomandat politicos sa dau o gaura in antena si sa mi-o fac umbrela :lol:

Mai dute odata la ei si iati si telefonul mobil daca ai si inregistrazai ceea ce iti spune si modul de tratament care il are in fata ta.Daca sant brutali eu recomand ca tot ai dovada sa faci o reclamatie .Poate asa invata si ei sa vorbeasca mai frumos.Ce daca au vazut ca lumea acuma este disperata dupa DTH gata face ceea ce vor ei?
Succes.

stargate
03-07-07, 20:43
treaba s-a petrecut la brasov , dupa un e-mail la sediul din timisoara am primit raspuns si mi s-a promis ca se rezolva problema si am fost sunat de cei din brasov sa duc antena inapoi si sa-mi aleg altceva de valoare respectiva :lol:

stargate
03-07-07, 20:45
Cred ca bucuresti. Si cand ma gandesc ca si eu vreau sa iau o farfurie de la ei cu aceleasi dimensiuni. Desi am vorbit cu cineva care monteaza antene si mi-a spus ca sunt ok. La 76 de ron eu zic ca sunt ok.

dupa ce o sa o montezi o sa vezi ce ok o sa fie :sorry: acasa mai am o antena de 0.9m tot noname si stie mai multe ca cea de 1.1m de la peruvision

zappa
05-07-07, 08:26
Pai atunci o sa-mi iau una de 0.9 ....dar de unde????

-minus
05-07-07, 08:38
Pai atunci o sa-mi iau una de 0.9 ....dar de unde????

Satelit 2000,TehnicB,Elstar