PDA

View Full Version : receptor free gigi



iulian_oki
23-04-09, 15:15
Ce receptor sa imi cumpar pt a introduce key(gigi) cu telecomanda si usor si fara batai de cap

GEXE
24-04-09, 09:30
Cel mai usor de folosit pt key este Echosmart DSB 791 ... Iar k aparat este super bun si tuner beton ... Poti introduce keyle manual din telecomanda sau prin usb. Daca te hotarasti pt un asemenea aparat imi trimiti un PM.

paduraru
24-04-09, 16:25
Are dreptate GEXE Ecosmartul este un receptor bun si usor de lucrat cu el,ar mai fi si YUMATU un receptor ieftin si bun care rezista la tavaleala,oricum alegerea iti apartine.

nicusoft
24-04-09, 16:36
http://www.elstar.ro/?page=shop/browse&category_id=b3689d296cc3f99e1b816e06baa9c323 iati unu din aste sa fii multumit. parerea mea sant mai bune ca echosmartu

GEXE
25-04-09, 00:56
nenea nicu nu cred ca Optibox se compara cu Echosmart la sensibilitatea tunerului nu mai zic de sustinere soft. Oricum alegerea ii apartine :drinks:

soulraven
19-09-09, 19:18
ma intereseaza si pe mine....


Cel mai usor de folosit pt key este Echosmart DSB 791 ... Iar k aparat este super bun si tuner beton ... Poti introduce keyle manual din telecomanda sau prin usb. Daca te hotarasti pt un asemenea aparat imi trimiti un PM.

kuki222
19-09-09, 19:59
Pentru gigi ia in considerare si Opticum 4100C . Am unul de un an jumate si n-am nimic sa-i reprosez . Foarte usor de folosit , subtitrare fara probleme ,blind scan si un pret foarte decent . Ma oblig insa sa te avertizez ca prin trecerea la N3 distractia cu key-le se termina si asta se pare cit de curind . Sfatul meu este sa-ti iei un DM500 (clona o gasesti pe la 300 ron )si in care poti baga si key si la o adica poti face si sharing .
Bafta la cumparaturi !

ike
19-09-09, 22:13
la tehnic b care are sucursale in cateva orase din tara gasesti receptorul solsat dsr 111o fta (e o clona opticum 4050c care merge cu softul 1.2.85 care isi ia singur keyle in 2minute) un receptor simplu fara prea multa bataie de cap menu limba romana subtitrare softuri cam la fiecare luna si pretul 120 lei e foarte acceptabil.si mai e si varianta ca gigi in 2010 chiar la inceputul anului va trece in nagra3 si nu se merita sa arunci cu milioanele pe alte receptoare (

dMd
20-09-09, 12:53
Daca suma de aprox 350 RON nu este prea mare atunci cauta o clona DM500S (SOLERON pare a fi una dintre cele mai reusite clone DM 500S dupa parerea multora). Receptorul cu linux iti ofera mai multe posibilitati chiar si atunci cand numarul cheilor valide va fi neinsemnat. Suportul pt aceste receptoare este de departe un atu care trebuie luat in consideratie ... chiar daca pretul este dublu fata de al receptoarelor sus amintite eu zic ca se merita sa-l platesti si nu o sa-ti para rau. Aceasta este parerea mea, decizia insa iti apartine.

bobyyyy
25-11-09, 02:13
Am o antena de la gigi noua ce receptor sa imi cumpar pentru viziona (gigi) , mai merge fara sa plates abonament?

delta2k2
25-11-09, 02:45
Atenţie ce receptor vrei să-ţi cumperi. Văzutul gratis (cu key) e pe ultima sută de metri.

Ai de ales intre a-ţi face un abonament (recomandabil , că trebuie să trăiască şi cei de la jiji) sau te orientezi spre share.



.