Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 15 of 15

Thread: Autoupdate key nagra2 dm500

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Autoupdate key nagra2 dm500

    Salut
    Am si eu o intrebare...asa ca de la necunoscator la profesionisti..poate parea prosteasca intrebarea dar ma risc...nu stiti exista ceva plugin sau script sau ceva pt dm500 sa isi faca autupdate la key?..asa ceva in genul cum au echoliteurile..si daca este nu ma poate ajuta cineva deoarece metodele clasice si update la key(hacksat key su cel default de la darkstar 2) nu sunt actualizate decat destul de tarziu.
    Mersi mult si o zi faina

  2. #2
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    S-a mai discutat deja acest subiect.

    NU se poate face autoupdate.


    .
    Fost membru al acestui forum

  3. #3
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    http://www.sateliti.info/showthread.php?t=10052
    mai exact aici
    folositi search mai intai





  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    mersi de raspuns...am dat search dar era tare aiurea postul respectiv..unul zicea o chestie altul alta..nimic concret...si dupaia discutii aiurea cu zmeure,abonamente,mistorui si alte porcarii..un simplu nu se poate e suficient(aici mi s-a raspuns scurt si clar)...in concluzie traiasca echolite si inventatorii lui...amin
    o zi faina

  5. #5
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Dupa cum ai vazut aseara ...nici Echolite nu-i infailibil !!! totul sta la discretia providerului ...cind vrea muschiul lui sa faca update RSA...si aseara Digi a facut !

  6. #6
    BlackDevil Beginner Serty's Avatar
    Join Date
    17 Feb 2009
    Location
    Greece/Athens
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    da, aseara o picat cu totu gigiu, nici la illusion unde aveam AU nu mai merge...

  7. #7
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Pai daca va e lene sa bateti niste chei eu ce sa va fac?Voi vreti sa vedeti totul gratis si fara nici un efort,pai asta chiar nu se poate,si nu din cauza mea sau a altora ci a faptului ca un anume dth isi apara interesele,ca doar nu au cum sa fie prosti si sa lase toate conservele sa faca AU,in timp ce la ei nu se mai aboneaza nici dracu'.
    Acum stam toata ziua sa dezbatem cum se dezactiveaza AU pe toate receptoarele,garantat.Daca era un plugin cu AU pe dream bineinteles ca azi cei care il aveau erau mai mult incurcati si pun pariu ca nici nu stiau sa-l dezactiveze/dezinstaleze.Dupa cum vezi AU le foloseste mai mult bisnitarilor,cei pasionati stiu unde sa gaseasca,cum sa faca si mai stiu ca poate sa mai merga o zi,o saptamana,un an,etc si nici nu fac bataturi la degete.
    Misto cred ca faceti voi,vreti doar sa vedeti gratis ceva,atat.Sa nu va aud ca plangeti pe aici cand se va trece la nagra 3,acel moment se apropie tot mai tare tocmai din cauza piratarii in masa.Daca piratarea ramanea neglijabila era alta treaba,dar multi renunta la abonamente doar pentru ca se gasesc receptoare cu patch la bisnitari din plin.Asta mai trebuia AU pentru Dream!Eu am mai spus: daca nu aveti cunostinte minime de receptie sat si setari LAN mai bine NU VA CUMPARATI DREAM,este (era) AU pentru Echo,Opticum,etc.Punct.
    Last edited by zmeura; 09-05-09 at 12:50.
    :

  8. #8
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Cu ceva ani in urma, cand se schimbau keyle, erai nevoit sa schimbi tot softul pe rec. Cablul nullmodem era tot timpul in preajma ta, iar jtagul iti amintea ca oricand se poate termina prost.
    Sincer, nu-i maire branza sa-ti introduci cateva cifre manual.
    Nu stiu daca au trecut trei luni, decand toata lumea se chinuia sa-si scoata au de pe receptoare.





  9. #9
    Banned
    Join Date
    15 Mar 2009
    Location
    Sicilia-Italia
    Posts
    143
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Quote Originally Posted by NELOO View Post
    Salut
    Am si eu o intrebare...asa ca de la necunoscator la profesionisti..poate parea prosteasca intrebarea dar ma risc...nu stiti exista ceva plugin sau script sau ceva pt dm500 sa isi faca autupdate la key?..asa ceva in genul cum au echoliteurile..si daca este nu ma poate ajuta cineva deoarece metodele clasice si update la key(hacksat key su cel default de la darkstar 2) nu sunt actualizate decat destul de tarziu.
    Mersi mult si o zi faina
    Asta e problema!!! ti-ai cumparat dreambox/clona si vrei AU pe el? nu pentru asta e facut receiverul asta destept cu linux in el....vrei AU[din fericire pentru unii si din pacate pentru bisnitari AU nu mai merge de aseara] deci vrei AU? cumparati un globo un echosmart etc,cu un dreambox ori o clona de dream cu o conexiune buna la net intri in sharing si vezi tot ceea ce vrei,pentru asa ceva sunt facute receiverele destepte 'dreambox' daca ai un dream/clona si il ti in casa doar ca sa poti actualiza din cand in cand keyle atunci.....degeaba il ai,e ca si cum ai avea un mercedes cu motor de trabant....asa ca no comment!!

  10. #10
    Standard RSP member un user's Avatar
    Join Date
    21 Jan 2009
    Location
    Mostly, in front of PC
    Posts
    163
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Angry Re: Au nagra2

    Unii s-au invatat ca trebuie sa mearga, si nimic mai mult.
    Cand nu merge, apare intrebarea "de ce ?" , pai bine in loc sa aprecieze "ca a mers" ei o tin pe a lor. E ca bine unii au muncit "sa mearga" , iar altii(o gramada) vad si habar nu au sa aprecieze ?
    Unii dintre voi stiu ce inseamna sa obtii un RSA, IDEEA, 3DES, 6805, etc, altii nu.
    Cati stiu procedura de "citire" a unui chip ? ...si cat costa acea aparatura ? ....cine isi sacrifica cartele pentru asta ? si stiti care este rezultatul ? = ROMxxx.bin cautati sc99-tamper-slides.pdf
    Cine sta sa log-eze emm-ecm-uri ? ....si sa le interpreteze ? cautati NagraVision hacking FAQ by StuntGuy.txt, Nagra2 Faq v0.3.txt
    Cine sta sa desluseasca codul lui 6805 ? .... sa "citeasca" bin-uri de sti 5518 ?
    Citi (unii), macar cele trei materiale scrise mai sus, si , poate dupa aceea mai intai veti multumi celor care au facut posibil "sa se vada" sacrificad timpul banii si alte resurse(fara sa va ceara voua nimic), si veti intelege cat de greu este sa faci posibil "sa se vada".
    Si pe urma vin unii care pun un plugin/soft pe un receptor si gata, se face lumina si vand cu nerusinare munca altora. De aceea incet incet ce este bun nu va fi disponibil multora, pentru ca nimanui nu-i convine ca dupa toata munca sa vina unii sa faca bani din ea.

  11. #11
    Standard RSP member paduraru's Avatar
    Join Date
    16 Dec 2007
    Posts
    189
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Mare dreptate ai!

  12. #12
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Upssss!
    Ai expus problema mai bine decat mine.
    :

  13. #13
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Bai da cata tensiune aveti in voi..eu am intrebat simplu si frumos si voi umpleti forumul cu combaterea mea era o simpla intrebare..eu am vrut sa fiu simplu informat..cat despre cunostintele mele de LAN zmeura te rog sa nu vb...era doar o curiozitate despre un plugin sau un script..nimic mai mult..nu stiu ce varsta ai dar sa sti ca am ceva vechime atat in it cat si in satelistica...cat despre dreambox si munca celor cau au facut sa mearga sharingul sa sti ca am mare stima..scumpule un use am doar atat pt tine..goozfraba...esti cam tensionat iar pt andres iar care are treaba cu intrebarea mea sa sti ca nu-s bisnitar si e valabil si pt tine ce am scris mai sus cu adaugirea ca no comment..dar poate la tine in buletin sau c.i sau pasaport sau ce oi avea si tu...
    P.S.: de ce nu se poate raspunde simplu la o intrebare?..de ce trebuie sa dati cu pietre si sa judecati o simpla intrebare si sa mai si acuzati in stanga si in dreapta...nu ma cunoasteti deci va rog sa ma respectati!!

    In rest respect pentru cei care isi vad de treaba lor si care mi-au raspuns scurt fara sa ma "invete" sau sa ma apostrofeze pe mine cu ceva
    O zi faina va doresc

  14. #14
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    28
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    Da,sa nu uit: cu acesta cale vreau sa imi cer scuze moderatorilor pt ca nu as vrea sa par belicos sau ca vreau scandal...doar ca nu mie se pare corect sa fiu apostrofat chiar asa...pt o intrebare..sper sa revenim la ganduri mai bune
    Numai bine

  15. #15
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Re: Autoupdate key nagra2 dm500

    ok, am sa inchid aici acest topic deorece nu vreau sa va certati aiurea.
    raspunsul e nu, nu face inca au si nu te ajuta deoarece se pot trimite schimbari false de key, pe care receptorul tau le interpreteaza ca si cum ar fi bune


    lumea se aprinde repede, tocmai pentru ca aceste lucruri s-au mai explicat si majoritatea dintre noi nu-s de acord cu pirateria.
    personal am trei abonamente pe numele meu.

    hai sanate si numai bine la toti





Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •