Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 3 of 3

Thread: probleme share yumatu

  1. #1

    Join Date
    11 Jun 2008
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am o probleme cu sharingul prin rs232 la 2 receptoare yumatu.Stie cineva daca yumatu mx plus are in menu setari ale prioritatilor,ceva echivalent la priority set de la echo?Cu chei merg amindoua dar vreau sa le faca sa mearga in share.Eventual,puteti sa-mi recomandati o versiune de soft?(am postat aici pt ca globo si yumatu au softuri truman echivalente)

    Am doua receptoare yumatu mx plus(5105 xbox) pe care nu reusesc sa le "conving"sa faca share prin rs 232.Stie cineva daca tipul asta de receptoare are un menu de genul priority set(ca la echo),pt ca merg cu chei dar vreau sa le folosesc in share.Cablul este cu siguranta ok,si ambele receptoare au aceeasi versiune de soft (eventual stiti o versiune de soft probata pe sharing?).Multumesc !!!!
    Last edited by Snow; 15-05-09 at 10:13.

  2. #2
    Standard RSP member jarhead's Avatar
    Join Date
    20 Apr 2008
    Posts
    80
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default Re: probleme share yumatu

    una la mana eu folesesc un Spliter WRT-1 (RS 232) ptr 3 recepoare, un yumatu mx, unul cu net si altul, un globo 7010 cr care merg toate simultam pe 3 tv cu canale diferite, setate asa formezi 9339 si day la SHARE HOME SERVER unde este cartela si la restu HOME SHARE 1 si 2 depinde cate receptoare ai, daca ai nelamuriri da-mi pm

  3. #3

    Join Date
    11 Jun 2008
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: probleme share yumatu

    MULTUMESC!!Problema cred ca e din soft pt ca am pus 2 yumatu noi care merg(sunt modelul cu carcasa argintie ) ,astea care nu fac share sunt un model mai vechi cu niste insertii negre pe fata aparatului .Ramane sa le aduc pe toate la aceeasi versiune ,da ' asta saptamana viitoare.Sistemul cu multiswitch l-am verificat cu echolite si merge pe 10+1 aparat asa ca trebuie sa mearga si pe yumatu.Multumesc
    Last edited by Snow; 16-05-09 at 11:21. Reason: r12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •