Ai epuizat toate metodele de resuscitare si singura care a mai ramas e cea de a-l da pe mina altcuiva?

Noi incercam sa te ajutam, asa cum am facut si cu altii. Iar in final, daca nu si nu, e posibil sa fie nevoie si de interventii.

Am vazut ca in 7 noiembrie ai postat legat de faptul ca ti se aprinde LED-ul rosu si in rest nu mai misca. Au fost multi care au raportat asa ceva, nu doar pe forumul acesta, si in linii mari s-au desprins in majoritatea cazurilor, doua situatii. Cea mai frecventa a fost aceea a sursei de alimentare. Daca iei jos capacul, si inspectezi condensatoarele electrolitice, e posibil sa descoperi unul umflat pe acolo. Ori il schimbi tu, ori apelezi la o mina indeminatica si cit de cit exeprimentata.

Cea de-a doua directie, e cea descrisa si de zildan, in care e dus driver-ul portului serial. Si acolo sunt solutii, in primul rind pentru ca acelasi circuit integrat are 2 driver-e in aceeasi capsula, numai unul fiind folosit. Depanarea in acel caz poate sa insemne o operatie de "mica chirurgie" sau una de inlocuire a acelui integrat.

Pina acolo insa, cred ca ai incercat si metoda cu Kathi-up, cablu serial null-modem si cablu de retea, dupa ce intra in comunicatie receptorul cu PC-ul.