Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 40 of 50 FirstFirst ... 30363738394041424344 ... LastLast
Results 586 to 600 of 749

Thread: Optibox ≈ DM 500S

  1. #586
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Merge bine mersi si EMU si hack-sat,da si tu un reboot la receiver si fa din nou actualizarea de key.

  2. #587
    Super Member
    Join Date
    07 Feb 2007
    Posts
    213
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Am facut si tot nu merge internal, tot numai in sharing. Nu stiu unde e greseala .Intradevar am trecut de la cccam 2.0.8 la 2.0.4 mai demult, dar nu cred ca asta e problema. De unde pot sa iau key actualizate, infara de hacksatkeys?

  3. #588
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    95

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Quote Originally Posted by don Pedro View Post
    Am facut si tot nu merge internal, tot numai in sharing. Nu stiu unde e greseala .Intradevar am trecut de la cccam 2.0.8 la 2.0.4 mai demult, dar nu cred ca asta e problema. De unde pot sa iau key actualizate, infara de hacksatkeys?

    http://www.satnet.ch/filedb/index.ph...view&id=108420
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  4. #589
    Super Member
    Join Date
    07 Feb 2007
    Posts
    213
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Multam` man .
    Inca o problema am rezolvat-o cu ajutorul userilor de pe acest forum.

  5. #590
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Question Re: Optibox ≈ DM 500S

    Salut , am si eu o problema , cu OPTIBOXUL : doresc o parere sau mai multe , am un receptor OPTIBOX , care prezinta urmatoarea '' defectiune '' pe orice imagine instalez , la o perioada de 1 sau 2 zile ( periodic )in momentul cand defilez pe diferite canale tv ( pe acelasi satelit ) , imi dispare semnalul ( se duce la zero ) , il las '' in pace'' o jumate de ora sau o ora isi revine sau daca dau mai multe rebooturi isi revine , dar foarte greu , care poate fi problema , este problema hard ( tunerul ) ? sau e problema soft ? mentionez ca l-am mai schimbat o data la firma de la care l-am luat tot din cauza tunerului , primul nu aveam semnal pe HOTBIRD ( dau un exemplu ) nici 30-40 % . cu acesta care il am acum am facut si urmatoarea experienta , am pus acelasi imag . Nabilo si pe Optibox si pe DM 500 s - original si am comparat , pe dm 500 s nu aveam probleme cu semnalul , pe optibox erau probleme ( cea descrisa mai sus ) . Nu stiu ce sa fac , sa il schimb iar , cei de la firma , amabili , au spus sa il trimit , dar , de cate ori trebuie sa il schimb sa am un receptor cu tunerul , bun ? sau sa il trimit la ei +diferenta de bani si sa cer un receptor Original DM ( ma gandesc la un dm 7020 )
    ps: am avut instalat NABILO , NEMESIS , PLI .
    Multumesc frumos pt. eventualele raspunsuri profesioniste .
    Last edited by me1960; 28-05-08 at 01:56. Reason: corectare

  6. #591
    utilizator de vaza adi sony's Avatar
    Join Date
    23 Feb 2007
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    621
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Salut,problema aceasta o am si eu cu un receptor ,se pare ca problema ar fii de la tuner ,nu am acum cu ce sa fac proba ,dar mai exista posibilitatea ca defectul sa il faca lipiturile din cauza folosirii ,,Fludorului Ecologic sau cositor [staniu] fara plumb ,se foloseste pe scara f larga din 2003 o data cu folosirea substantelor si a produselor ecologice cu emisii mici de noxe,se foloseste si in industria electronicii
    Am sa va tin la curent cu ce am gasit ,referitor la acest defect

  7. #592
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    am intalnit si eu problema asta la unul. lipiturile erau foarte proaste si nu faceau contact. cum apasai tunerul cu un deget, mergea fara probleme.





  8. #593
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Post Re: Optibox ≈ DM 500S

    Quote Originally Posted by adi sony View Post
    Salut,problema aceasta o am si eu cu un receptor ,se pare ca problema ar fii de la tuner ,nu am acum cu ce sa fac proba ,dar mai exista posibilitatea ca defectul sa il faca lipiturile din cauza folosirii ,,Fludorului Ecologic sau cositor [staniu] fara plumb ,se foloseste pe scara f larga din 2003 o data cu folosirea substantelor si a produselor ecologice cu emisii mici de noxe,se foloseste si in industria electronicii
    Am sa va tin la curent cu ce am gasit ,referitor la acest defect
    salut , chiar , te rog frumos sa ne tii la curent . multumesc anticipat .

  9. #594
    Super Member
    Join Date
    07 Feb 2007
    Posts
    213
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Se pare ca s-au schimbat keyle la gigi .
    Am incercat sa actualizez cu Hacksat Keys dar nu merge.
    Stiti careva vreun alt program care sa actualizeze automat keyle?
    Sau ramane varianta manuala?

    Multumesc

    Edit.
    Se pare ca totusi merge HacksatKeys.
    Am avut eu o problema cu netul. Decodeaza din nou internal.
    Last edited by don Pedro; 07-06-08 at 19:14.

  10. #595
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Manuela, cea mai sigura metoda!
    Var cu Adolf, frate cu Iosif, prieten cu Kim

  11. #596
    Member Visitor amoto's Avatar
    Join Date
    30 Apr 2008
    Location
    France
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by sandu0 View Post
    Raspuns Domnului Din Franta Il Sfatuiesc Sa Nu Acizitioneze Un Card Doice Find Caci Nu Merita Mai Bine Unul De Max Sau Bum Cu Cardul De Max Pote Face Sharing Mai Usor Cu Clob Ca Sunt Mai Jos Ca Pret Daca Opteaza Pentru Bum Atunci Ai Nevoie De Drem CU MARCA GLOBO POTI FACE SHARING PINA LA 9 TV
    multumesc de info! scuze ca nu am raspuns mai devreme dar nu prea am stat pe net in ultima vreme.
    dolce ar fi fost o a doua cartela de la abonamentul alor mei, nu plateam decat decodorul deci nu ar fi fost o investitie mare, si merita sa incerc sa ma joc un pic cu un optibox, poate iesea ce vroiam eu, un abo si mai multe boxuri pe tv-uri diferite.

    intre timp m-am lasat de ideea cu optiboaxele pentru ca din 5 mai gigi da doua conserve la un abonament, am fost in Romania de curand si am luat al doilea decodor gratis (abo e platit pe cate 12 luni) asa ca grosul problemei s-a rezolvat, sa am 2 TVuri pe acelasi abonament.

    am si un echostar si ma mai joc cu el dar numai de dragul sportului, mai invat si eu una alta, ca poate ma pun sa decodez canalsat luna asta.

    merci!

    Quote Originally Posted by genugeo85 View Post
    Manuela, cea mai sigura metoda!
    da, manuela, da' nu cand ai doua maini stangi, ca mine... de dobitoc ce sunt, am gasit keyle de neagra dar m-am apucat sa le bag la neagra rsa... pe prima linie... avea doar 8 octeti nu 16, am zis ca poate mai deruleaza si apar octeti noi... ce idiot... (eu, evident), normal ca nu a mai mers nimic dupa aia...

    tot raul spre bine, macar asa am fost nevoit sa caut keys/softuri, noroc ca aveam un cablu null-modem si m-am legat la conserva, am cautat/gasit softurile de upload si keys in fisier complet si le-am uploadat, problema rezolvata in 30 de secunde (plus 2 ore cat am cautat ce aveam nevoie)

    bun, asta era pe un echostar, scuze de offtopic, era un exemplu de cum nu trebuie procedat
    Last edited by Snow; 09-06-08 at 00:07.

  12. #597
    Standard RSP member
    Join Date
    18 May 2007
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Ma alatur si eu celora la care le face figuri optiboxul.
    Tot asa face, o vreme avea semnal, pe urma disparea, lasat la rece revenea.Precis s-a dezlipit vre-o componenta, dar fiind in garantie, am zis ca mai bine-l trimit inapoi la elstar..
    Unde, iarasi supriza.. meseriasu se afla in concediu si abia peste 2 saptamani se va ocupa de el..


    Mai bine-l desfaceam.

  13. #598
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    In special daca folositi HH-ul cu Optibox puneti un cooler!
    Din cauza temperaturilor ambientale, dar mai ales datorita solicitarii la sarcini mari poate ceda tunerul. Nu mutati direct antena de la, sa zicem 30W la 62E! Daca vreti puneti un pozitioner intre motor si cutiuta!
    Luati-o ca o sugestie si poate foloseste!


  14. #599
    utilizator de vaza adi sony's Avatar
    Join Date
    23 Feb 2007
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    621
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Quote Originally Posted by Einstein View Post
    In special daca folositi HH-ul cu Optibox puneti un cooler!
    Din cauza temperaturilor ambientale, dar mai ales datorita solicitarii la sarcini mari poate ceda tunerul. Nu mutati direct antena de la, sa zicem 30W la 62E! Daca vreti puneti un pozitioner intre motor si cutiuta!
    Luati-o ca o sugestie si poate foloseste!
    La conservele astea cade sursa interna din cauza consumului mare pe care il au anumiteHH-uri ,tunerele cad de bune ce sant,daca e modelul cu mufeledela tuner la acelasi nivel cu cele rca ,sigur cad si tunerul sant niste tunere diferite de cele originale ,au acelasi indicativ ,dar nu se pot schimba intre ele.

  15. #600
    Super Member
    Join Date
    07 Feb 2007
    Posts
    213
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Optibox ≈ DM 500S

    Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    Salut , am si eu o problema , cu OPTIBOXUL : doresc o parere sau mai multe , am un receptor OPTIBOX , care prezinta urmatoarea '' defectiune '' pe orice imagine instalez , la o perioada de 1 sau 2 zile ( periodic )in momentul cand defilez pe diferite canale tv ( pe acelasi satelit ) , imi dispare semnalul ( se duce la zero ) , il las '' in pace'' o jumate de ora sau o ora isi revine sau daca dau mai multe rebooturi isi revine , dar foarte greu , care poate fi problema , este problema hard ( tunerul ) ? sau e problema soft ? mentionez ca l-am mai schimbat o data la firma de la care l-am luat tot din cauza tunerului , primul nu aveam semnal pe HOTBIRD ( dau un exemplu ) nici 30-40 % . cu acesta care il am acum am facut si urmatoarea experienta , am pus acelasi imag . Nabilo si pe Optibox si pe DM 500 s - original si am comparat , pe dm 500 s nu aveam probleme cu semnalul , pe optibox erau probleme ( cea descrisa mai sus ) . Nu stiu ce sa fac , sa il schimb iar , cei de la firma , amabili , au spus sa il trimit , dar , de cate ori trebuie sa il schimb sa am un receptor cu tunerul , bun ? sau sa il trimit la ei +diferenta de bani si sa cer un receptor Original DM ( ma gandesc la un dm 7020 )
    ps: am avut instalat NABILO , NEMESIS , PLI .
    Multumesc frumos pt. eventualele raspunsuri profesioniste .
    Se pare ca si la mine se manifesta aceasta problema dar putin diferit. Am canale de pe acelasi satelit si acelasi pachet care merg bine iar la altele variaza semnalul si calitatea de la 50-60% la 80-90% , imaginea e cu macroblocuri , se blocheaza si cateodata ecranul e negru. Cei care ati patit asa ceva ati reusit sa rezolvati problema? Aparatul e in garantie si oricum nu ma pricep sa intru in el.
    Multumesc.

Page 40 of 50 FirstFirst ... 30363738394041424344 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •