Thanks Thanks:  45
Likes Likes:  54
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 31 to 45 of 154

Thread: AltDVB

  1. #31
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    Quote Originally Posted by FloKML View Post
    Mosule , fii atent aici : Dupa ce-ti instalezi win ... care vrei tu si toate driverele la ce placi ai tu in calculator (video,sunet,modem,tv tuner,etc.) bagi urmatoarele codecuri in ordinea asta : 1.Nimo codec pack 5.7 ; 2.XviD-102 sau mai nou ; 3.ffdshow ; 4.sld.codec.pack.2.2 ; 5.Divx Pro 5.11 ; 6.CyberLink PowerDVD 7 . La mine Elecardul nu-l mai cere . Daca la tine il vrea , il bagi si pe asta . La Nimo cand te intreaba ce vrei sa instalezi , pe prima coloana bifezi totul , la celelalte lasi asa cum este el configurat . De la ffdshow iei mplayer clasic ca sa vezi filmele din calculator (desi este antic , ruleaza 99% din filmele pe care le-ai putea baga in calculator , iar codecurile iti dau si suport de subtitrari automat ) . Nu mai instalezi absolut nici un pachet de codecuri video , doar daca bagi vreun telefon sau camera care nu vede altfel , desi , la fel , 99% sunt vazute automat . QuickTime s-ar putea sa-l ceara anumite siteuri desi majoritatea au suport si pentru Windows Media Player cu care poti vedea ce vrei sa vezi la ei . Am in calculator de ani de zile
    aproape aceeasi configuratie de codecuri si merg impecabil si AltDVB si ProgDvb si My Theatre . Mentionez ca am avut Pentium 3 ; 4 ; iar acum Intel Pentium Quad cu multe pe el de ultima ora si nu am probleme de nici un fel .
    Daca nici asa nu merge brici , incearca cu alta placa SS2 , ca nu se mai poate . Bafta la butonat !

    la el cred ca e o problema de configuratie a pc-lui

  2. #32
    Member Beginner
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    Navodari
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: AltDVB

    Chiar si asa , configuratia asta o stiu pe cel putin 30 de calculatoare si merge fara probleme . Merita sa incerce , ce are de pierdut ?
    Bety , pisica mea .

  3. #33
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    Quote Originally Posted by FloKML View Post
    Chiar si asa , configuratia asta o stiu pe cel putin 30 de calculatoare si merge fara probleme . Merita sa incerce , ce are de pierdut ?

    absolut corect.speranta moare ultima

  4. #34
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Smile Re: AltDVB

    @FloKML: Cam multe codecuri combinate folosesti... daca pui Codec Pack All in 1 si elecard-ul e suficient sa-ti ruleze orice semnal video encodat cu ce este uzual pe piatza... binenteles fara HD-uri - pt alea codecurile uzuale... (eu folosesc doar CoreAVC bine configurat) - deci total 3 codecuri.

    Codecpack-ul le are pe toate, inclusiv ffdshow-ul (la fel cum il are si Nimo codec)... iar pt Media Player Classic instalezi Real Alternative pt ca oricum ai nevoie de plugin pt navigare...

    La urma urmei e chestiune de gust pt fiecare... dar eu zic asa: cu cat mai multe cu atat mai multe conflicte in timp...

    Succes skycleaner (desi cred ca mai discutasem noi pe tema asta)

    /le:
    Quote Originally Posted by FloKML View Post
    Chiar si asa , configuratia asta o stiu pe cel putin 30 de calculatoare si merge fara probleme . Merita sa incerce , ce are de pierdut ?
    Apropo... nu are nici o treaba configuratia... un codec bine configurat merge pe orice...
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  5. #35
    Member Beginner
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    Navodari
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: AltDVB

    De acord cu tine , multe codecuri , multe erori , insa configuratia a fost testata si merge excelent . Se mai intampla si de-astea , sa mearga ceva bine in Windowsu lui Gates ( urmeaza seria de injuraturi , ca de obicei ). Treaba este ca la "moscuit" si alte chestii nu ma pricep si nici nu as avea cu ce sa fac asa ceva , in schimb ma pricep la calculatoare zic eu destul de bine si asa sper sa ajut si eu cu ceva bun pe forum . Ideea este ca nu se bat astea cap in cap !?! , ceea ce este intrucatva bizar , deoarece unde-s multe codecuri ( uneori nu este nevoie decat de 2 ) nu mai merge aproape nimic pe calculator . Oricum , cine are probleme poate incerca varianta mea sau a ta ( sau alte solutii pe care le pot da altii aici pe forum ) . Mentionez ca asa vad si filme artistice fara probleme , nu numai la placa SS2 . Bafta !
    P.S. Apropo , a jucat careva Halo sau Lost Planet pe Win XP si daca da , merge ?
    Bety , pisica mea .

  6. #36
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    poti pune codecuri(dar nu cu gramada) dar sa fie bine configurate atat codecurile cat si playerele

  7. #37
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Exclamation Re: AltDVB

    Am o mica problema.........
    am instalat AltDvb acum cateva zile si a mers perfect; chiar si cu pip.
    Dar de azi dimineata merge ca dracu ingheata cam din doua in doua secunde
    cate o jumatate de secunda ca si cum ar fi tinut in loc de ceva........
    L-am sters si instalat din nou ...am dezinstalat cyberlink power dvd7 si reinstalat
    licentiat cu alt serial...ciuciu...nu vrea sa mearga mai bine.......
    schimbat v-plug, s2emu ....lafel..........
    CULMEA instalez Progdvb si magarul mere bine ca-n zilele lui de glorie.
    dar eu vreau ALTDVB............(
    ANY IDEEA...????

  8. #38
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    pffffff hai so luam cu incetisoru eu nu folosesc altdvb ptr ca nu imi place il foloseam doar ptr HD ca manca putine resurse si merge bine deci daca gresesc cu ceva imi cer scuze.acuma spune ce ai instalat inainte de a merge rau ca ai spus ca mergea bine lasa powerdvd si spune ce alte optiuni mai ai la filtre inafara de ciberlynk audio si video fiindca banuiesc ca nu iti da nici un fel de eroare la filtre sau alt gen ci pur si simplu ingheata

  9. #39
    Member Beginner
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    Navodari
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: AltDVB

    Intrebare : Se pot baga mai mult de 3 Pip-uri la AltDVB si daca da , ce setari trebuiesc facute si unde ? Mersi .
    Bety , pisica mea .

  10. #40
    Standard RSP member yky's Avatar
    Join Date
    24 Feb 2007
    Location
    45°39'N & 25°35'E
    Posts
    1,126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Thumbs up Re: AltDVB

    am rezolvat-o.....aveam un volan pe usb care cauta in permanenta legatura ..........si stresa tot calculatorul.
    nu a trebuit decat sa dezactivez driverul si s-a linistit totul....ciudat totusi.
    NEBANUITE-S CAILE WINDOWS-ULUI )


    MERCI DE AJUTOR

  11. #41
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    Quote Originally Posted by yky View Post
    am rezolvat-o.....aveam un volan pe usb care cauta in permanenta legatura ..........si stresa tot calculatorul.
    nu a trebuit decat sa dezactivez driverul si s-a linistit totul....ciudat totusi.
    NEBANUITE-S CAILE WINDOWS-ULUI )


    MERCI DE AJUTOR
    ma bucur ca ai rezolvat

  12. #42
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    Quote Originally Posted by FloKML View Post
    Intrebare : Se pot baga mai mult de 3 Pip-uri la AltDVB si daca da , ce setari trebuiesc facute si unde ? Mersi .
    precum am mai spus nu sant fan altdvb deci nu stiu asa multe despre el dar nu cred ca merge cu mai mult de 3 pip doar daca versiunea e cu mai multe pipuri acum eu am raspuns prin deductie logica dar poate ca merge eu nu stiu si nu cred

  13. #43
    Member Beginner
    Join Date
    09 Apr 2007
    Location
    Navodari
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: AltDVB

    Poate ne raspunde maestrul Altxro daca citeste aceste randuri !
    Bety , pisica mea .

  14. #44
    Standard RSP member armandino's Avatar
    Join Date
    25 Jul 2007
    Location
    Netherland
    Posts
    475
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: AltDVB

    merg 4 pipuri ... si culmea ... toate pe acelasi cont de gbox ... am incercat acum 1 an ... si nu mergea ... acu 2 min am facut acest test -pe sirius ... ca am cardu de max in dreambox si sharing pana la placa !

    iata rezultatu

    Shot at 2007-08-09

  15. #45
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: AltDVB

    sant 3 pipuri al 4 lea e ecranu principal.sigur ca merg daca sant pe acelasi pachet

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •