Quote Originally Posted by FloKML View Post
Mosule , fii atent aici : Dupa ce-ti instalezi win ... care vrei tu si toate driverele la ce placi ai tu in calculator (video,sunet,modem,tv tuner,etc.) bagi urmatoarele codecuri in ordinea asta : 1.Nimo codec pack 5.7 ; 2.XviD-102 sau mai nou ; 3.ffdshow ; 4.sld.codec.pack.2.2 ; 5.Divx Pro 5.11 ; 6.CyberLink PowerDVD 7 . La mine Elecardul nu-l mai cere . Daca la tine il vrea , il bagi si pe asta . La Nimo cand te intreaba ce vrei sa instalezi , pe prima coloana bifezi totul , la celelalte lasi asa cum este el configurat . De la ffdshow iei mplayer clasic ca sa vezi filmele din calculator (desi este antic , ruleaza 99% din filmele pe care le-ai putea baga in calculator , iar codecurile iti dau si suport de subtitrari automat ) . Nu mai instalezi absolut nici un pachet de codecuri video , doar daca bagi vreun telefon sau camera care nu vede altfel , desi , la fel , 99% sunt vazute automat . QuickTime s-ar putea sa-l ceara anumite siteuri desi majoritatea au suport si pentru Windows Media Player cu care poti vedea ce vrei sa vezi la ei . Am in calculator de ani de zile
aproape aceeasi configuratie de codecuri si merg impecabil si AltDVB si ProgDvb si My Theatre . Mentionez ca am avut Pentium 3 ; 4 ; iar acum Intel Pentium Quad cu multe pe el de ultima ora si nu am probleme de nici un fel .
Daca nici asa nu merge brici , incearca cu alta placa SS2 , ca nu se mai poate . Bafta la butonat !

la el cred ca e o problema de configuratie a pc-lui