Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 106 to 120 of 150

Thread: Receptoarele GLOBO

  1. #106
    Member Beginner ij2007's Avatar
    Join Date
    04 Mar 2007
    Location
    Baneasa-Constanta
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Care dintre voi a incercat sa puna in shering globo 6010 CR si 4000 C . Primul are un soft 3.3.86 yumatu mx ,pus pe home server iar al doilea globo 3329C_EMU_1.2.31 ,pus pe home client 1? Eu am avut o prima incercare in care am reusit ,ca dupa un timp sa nu mai mearga.Are cumva vreo legatura cu faptul ca 4000 C face AU si are flash-ul ocupat?

  2. #107
    Standard RSP member p_ionel's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Corbu de C-ta
    Posts
    178
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by ij2007 View Post
    Care dintre voi a incercat sa puna in shering globo 6010 CR si 4000 C . Primul are un soft 3.3.86 yumatu mx ,pus pe home server iar al doilea globo 3329C_EMU_1.2.31 ,pus pe home client 1? Eu am avut o prima incercare in care am reusit ,ca dupa un timp sa nu mai mearga.Are cumva vreo legatura cu faptul ca 4000 C face AU si are flash-ul ocupat?
    Referitor la intrebare nu stiu dar as vrea sa-mi spui cum iti merge globo 6010cr cu varianta asta (3.3.86)?
    La mine nu merge bine decat cu varianta care nu face au(3.3.84).....orice varianta as pune se blocheaza,face au dar daca schinb pe alt program nu vrea sa m-ai lucreze imi zice canal codat.....gresesc eu ceva sau trebuie sa-i fac ceva inainte sa-l softez?
    Indiferent de varianta (truman sau globo) la fel face.
    Multumesc.

  3. #108
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Mar 2007
    Posts
    73
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Sper sa nu gresesc dar daca am inteles eu bine dintr-o sursa am aflat asta:

    Hola!Jo pienso qe tenemos mas o menos dos semana para esperar buenas notizias para NAGRA 3. Si tienes resepor digital Globo-Truman-YUMATU-IQ-MX-Poedes meter los kodigos Nagra 3 con noevo keyEditor v.2010.Por aora no lose para otros markos reseptores.

  4. #109
    Guru Member cipcirip99's Avatar
    Join Date
    02 Aug 2007
    Location
    Undeva in .... Univers si Timp !
    Posts
    288
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Post Re: Receptoarele GLOBO

    Pai nu asta ar fi problema , .... faptul ca au scos un editor de keys pentru introducerea key-lor N3 , nu este ceva extraordinar, .... extraordinar ar fi sa scoata emulatorul respectiv .... . Dar totusi inseamna ca sunt pe drumul cel bun ... , sper !
    Din partea acestei echipe ne putem astepta la orice ... ! Ar fi cea mai mare lovitura daca ar reusi asta !
    Last edit : Da si tu un link spre locul de unde ai luat informatia .... ! Altfel totul pare un zvon si atat si daca ai vazut pe undeva editorul asta ! Eu am , dar v.2009 !
    Last edited by cipcirip99; 18-01-08 at 08:29.

  5. #110
    Guru Member cipcirip99's Avatar
    Join Date
    02 Aug 2007
    Location
    Undeva in .... Univers si Timp !
    Posts
    288
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Post Re: Receptoarele GLOBO

    ..... mare tantalau sunt , se poate ignora postul anterior - si asta fiindca am editorul respectiv . Dar nu-l folosesc ! Iar minunatia scoasa de prietenul nostru va deveni banc ! In editorul respectiv exista in nagra posibilitatea editarii cheilor N3DES sau mai bine zis a cheilor de AU !
    De aici confuzia pentru cei care nu sunt familiarizati cu asta cu cheile N3 !!
    Deci va rog ignorati postarile anterioare , nu erau in cunostinta de cauza !

  6. #111
    Standard RSP member
    Join Date
    07 May 2007
    Posts
    73
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    am o problema cu receptorul opticum 7000cx, am cartela de viaccess la max si de 2 saptamani nu mai citeste programele de pe frecventa 12149 H 27500 de pe SIRIUS si 11471 v 29950 de pe EUTELSAT W2 ,celelalte frecventel le citeste de pe cei 2 sateliti.am pe receptor instalat acum softul de truman sw 2.4.17 emu. am bagat si softul 2.4.07 de aici http://www.globostb.com/uk/t_opticum7100cr.html care nu este cu pacht si tot nu merge. am incercat si cu cele de globo si nimic. a mai avut cineva aceasta problema? cartela am probato pe alt receptor si merge pe tote frecventele de la max.

  7. #112
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by scufundac View Post
    am o problema cu receptorul opticum 7000cx, am cartela de viaccess la max si de 2 saptamani nu mai citeste programele de pe frecventa 12149 H 27500 de pe SIRIUS si 11471 v 29950 de pe EUTELSAT W2 ,celelalte frecventel le citeste de pe cei 2 sateliti.am pe receptor instalat acum softul de truman sw 2.4.17 emu. am bagat si softul 2.4.07 de aici http://www.globostb.com/uk/t_opticum7100cr.html care nu este cu pacht si tot nu merge. am incercat si cu cele de globo si nimic. a mai avut cineva aceasta problema? cartela am probato pe alt receptor si merge pe tote frecventele de la max.
    Problema ta e mai ciudata.
    Vezi daca e vorba de anumite polaritat, sar putea sa fie de la LNB, cablu sau receptor.
    Tu ai o antena cu 3 lnb-uri sau ce?
    Incearca sal scoti din priza si sal bagi napoi.

  8. #113
    Guru Member cipcirip99's Avatar
    Join Date
    02 Aug 2007
    Location
    Undeva in .... Univers si Timp !
    Posts
    288
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Post Re: Receptoarele GLOBO

    .... Cred ca este o problema cu noul TP de la MAX ... presupun 12265/H /27500/3/4 .... ! Nu se poate scana ! Dar nu prea merge nici vrajeala cu bagatul pid-urilor manual ! Cel putin la Opticum C si CR ... !

  9. #114
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by cipcirip99 View Post
    .... Cred ca este o problema cu noul TP de la MAX ... presupun 12265/H /27500/3/4 .... ! Nu se poate scana ! Dar nu prea merge nici vrajeala cu bagatul pid-urilor manual ! Cel putin la Opticum C si CR ... !
    Uite acuma eu am incercat si merge mia scanat din prima cu receptorul opticum 4050C. Cred ca e vreo problema la tine.

  10. #115
    Guru Member cipcirip99's Avatar
    Join Date
    02 Aug 2007
    Location
    Undeva in .... Univers si Timp !
    Posts
    288
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Post Re: Receptoarele GLOBO

    Chiar sunt curios de ce la mine nu gaseste nimic .... ?! Semnal este full ... ?!
    Nu am posibilitatea insa de a edita manual pid-urile sau cel putin nu vad aceasta utilitate in soft !

  11. #116
    Guru Member cipcirip99's Avatar
    Join Date
    02 Aug 2007
    Location
    Undeva in .... Univers si Timp !
    Posts
    288
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Post Re: Receptoarele GLOBO

    ... Sorine daca poti ... te rog frumos poti sa pui o salvare a canalelor pe upload .... ma intereseaza TP-ul cu buba ... . De fapt pot sa astept 1-2 zile pana cand ele se vor putea scana normal ! Sa fie de vina diseq-ul , sau LNB-ul ... ? Oricum merci !

  12. #117
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Mar 2007
    Posts
    73
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Da exista,daca ati citit ce scria pe canalul propriu max info isi cereau scuze pt intreruperea de programe pe anumite frecvente,cica pt imbunatatirea ce se va aduce asupra acestora

  13. #118
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Apr 2007
    Posts
    39
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by cipcirip99 View Post
    .... Cred ca este o problema cu noul TP de la MAX ... presupun 12265/H /27500/3/4 .... ! Nu se poate scana ! Dar nu prea merge nici vrajeala cu bagatul pid-urilor manual ! Cel putin la Opticum C si CR ... !
    Am introdus pid-urile manual - ok! pe globo a si c
    Last edited by Fisher; 01-03-08 at 02:10.

  14. #119
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by cipcirip99 View Post
    ... Sorine daca poti ... te rog frumos poti sa pui o salvare a canalelor pe upload .... ma intereseaza TP-ul cu buba ... . De fapt pot sa astept 1-2 zile pana cand ele se vor putea scana normal ! Sa fie de vina diseq-ul , sau LNB-ul ... ? Oricum merci !
    Zimi despre ce satelit e vorba?

  15. #120
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Jan 2008
    Location
    Ludisor,Brasov
    Posts
    134
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receptoarele GLOBO

    Quote Originally Posted by sorin8m View Post
    Zimi despre ce satelit e vorba?
    Sirius 12266H27500

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •