Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 61 to 75 of 183

Thread: Internet prin satelit/ Download offline

  1. #61
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    E un tool p2p insa la mine nu reactioneaza in nici un fel. Orice buton apasa nu da nici un semn...

  2. #62
    Standard RSP member ioani_u's Avatar
    Join Date
    08 Mar 2007
    Location
    Arad
    Posts
    71
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Asta a fost marea problema de care am avut nevoie de ajutor. M-am gandit ca poate cineva va reusi sa -l faca util . Sper ca timpul le va rezolva.

  3. #63
    Member Visitor
    Join Date
    16 Apr 2007
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Internet prin satelit

    http://dvbsupport.net/download/index...=download&id=2 De aici am downloadat o versiune de prog dvb care are integrat si skynet (pe langa multe alte chestii interesante) . Problema e ca da eroare la fisierele mari , nu reusesc sa scot nimic mai mare de 10-20MB. Oare care sa fie problema?

  4. #64
    Standard RSP member miki's Avatar
    Join Date
    26 Apr 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Internet prin satelit

    Quote Originally Posted by fabiangole View Post
    http://dvbsupport.net/download/index...=download&id=2 De aici am downloadat o versiune de prog dvb care are integrat si skynet (pe langa multe alte chestii interesante) . Problema e ca da eroare la fisierele mari , nu reusesc sa scot nimic mai mare de 10-20MB. Oare care sa fie problema?

    In primul rand salut pe toata lumea si doresc viata lunga acestui forum !

    @fabiangole
    Nu iti recomand sa folosesti ProgDVB impreuna cu modulul SkyNet. Sunt destule versiuni de SkyNet care pot sa aduca peste 100Mb. Iti pot recomanda dintre numeroasele versiuni ale SkyNet-ului pe cea facuta de un turc si pe care o testez de vreo doua zile pe Divona la 5V. Rezultatele sunt multumitoare. de pilda in aceste doua zile au venit patru filme de aproape 700Mb. E drept ca doua au intrat in incomplete fiindca nu am mai lasat eu calculatorul deschis. din pacate toate cele patru filme sunt XXX dar important e ca softul e bun de adus fisiere mari. Pe langa astea au mai venit si rar-uri si zip-uri peste 40-50 de Mb.Ti-am pus softul AICI .Sa-mi spui daca ai reusit ceva .Banuiesc ca stii sa faci setarile pe interfata programului astfel incat sa aduci fisiere mai mari de cateva zeci de Mb. Salut !

  5. #65
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Internet prin satelit

    @fabiangole am avut un post dupa tine in care iti ex ce sa faci dar probabil na reusit sa se posteze spunemi ce skynet folosesti si ce driver ca sa nu cobor eu ce ai pus tu pe link

  6. #66
    Member Visitor
    Join Date
    16 Apr 2007
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    folosesc technisat driver 4.4.0 iar skynet-ul e integrat in ProgDVB PowerInstall 7.7.1 se instaleaza automat nu stiu ce versiune e

    merci , am sa incerc zilele urmatoare

  7. #67
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Internet prin satelit

    Quote Originally Posted by laleauaneagra13 View Post
    da chiar ca e offtopic rau de tot ca nare nici o legatura cu topicu asta.deschide un nou topic si pe asta il sterg de aici
    Nu e cazul sal stergi,poti sal muti aici deoarece este un material interesant!;
    http://sateliti.org/showthread.php?t=393

  8. #68
    Member Beginner shaq32atak's Avatar
    Join Date
    14 Aug 2007
    Location
    Bucuresti-Malta
    Posts
    21
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Internet prin satelit

    Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    De ce sa fie mai greu cu AltDVB? Pai iei fisierul ts recordat cu AltDVB si cu PVAStrumento il transformi in 5 minute in mpeg si de aici incolo poti sa-l tai cu mpegcut-ul al tau pana nu mai poti...kidding. Eu am tras videoclipuri de pe VH1 vo 7 ore si le-am separat la urma pe toate cu programul ala.
    salut all. stie PVAStrumento asta sa separe melodiile daca inregistrez o ora de ex. de pe Music Choice ? adica sa pot alege eu ce vreau sa trag pe CD. thk

  9. #69
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Internet prin satelit

    de ce nu folosesti sound forge e super tare si face de toate,editeaza,segmenteaza si il da mp3 direct fara convertire

  10. #70
    Standard RSP member miki's Avatar
    Join Date
    26 Apr 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Internet prin satelit

    "Tratamentul" pentru SkyGrabber XP 2.8.2.1 este aici daca intereseaza pe cineva.

  11. #71
    Member Beginner
    Join Date
    27 Aug 2007
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Serviciu de downloding offline ?

    Acum cativa ani erea un serviciu : puneai un giga cel primeai pentru off-downloding in share si primeai acces la lista de push .. stiu ca veneau dvd-uri la greu cu noutati cei din exYU ::
    Balkanmedia ..balkansat ...nu imi mai amintesc ..deh batranetile ..
    Mai exista un serviciu asa de downloding offline unde sa pui partea ta in share ?
    #N#

  12. #72
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Serviciu de downloding offline ?

    nu lol alte vremuri sau ma rog cel putin eu nu stiu sa mai fie

  13. #73
    Standard RSP member optimus's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Timisoara
    Posts
    130
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Serviciu de downloding offline ?

    Ei..ce vremuri frumoase erau cand exista EON si programele care fusesera crackui-te pentru a putea receptiona anunturi efa fza etc.De cand au aparut torentele a cam scazut interesul pentru download offline.Parca Opensky infiintase un serviciu nu demult si foloseam OS loader luat de pe un forum sarbesc privat,dar nu mai stiu nimic de asta actualmente.
    Make it so number one!

  14. #74
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default Re: Serviciu de downloding offline ?

    Quote Originally Posted by optimus View Post
    Ei..ce vremuri frumoase erau cand exista EON si programele care fusesera crackui-te pentru a putea receptiona anunturi efa fza etc.De cand au aparut torentele a cam scazut interesul pentru download offline.Parca Opensky infiintase un serviciu nu demult si foloseam OS loader luat de pe un forum sarbesc privat,dar nu mai stiu nimic de asta actualmente.
    exact,dar nu torentele sant de vina ci internetu care sia marit banda si e mai usor de coborat decat inainte dar nu toata lumea isi poate permite cat despre forumu sarbesc se intra foarte greu in rest no comment lol

  15. #75
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Serviciu de downloding offline ?

    mai merge tata si astia de pe eoncentar stiu despre ce e vorba...merge cu skynetu lu ursan si iau baietii la greu numa ca sunt criptate(am inteles)...eu nu mai am acces la sarbi...daca va mai amintiti de sspeedx si CARDUS ei is initiatorii(plecarii la sarbi ca la inceput erau cu romanii)

Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •