Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 46 to 60 of 215

Thread: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Nov 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    multumesc de raspunsuri....am luat legatura cu cei de la romkatel...cost 263,5 euro+tva....dureaza ca o luna pana onoreaza comanda

  2. #47
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    noua imagine pentru katy aaf1.3
    Last edited by mesteru; 31-01-08 at 15:19.

  3. #48
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    imagine super pentru kathrein 910
    aaf 1.3
    www.dreamboxworld.com

  4. #49
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Nov 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    salut mestere!
    am vazut ca esti la curent cu tot ce tine de kathy....am facut si eu comanda ....sper sa-mi vina pana in 2 sapt. ...am citit tot ce s-a scris despre acest rec. ...sper sa ma ajuti si pe mine cu seterea lui.
    multumesc!

  5. #50
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Question Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    Neata,

    am cateva intrebari naive, de incepator, dar care chiar simte ca face niste pasi in directia buna, dar are nevoie de cateva ghionturi delicate..

    1. are cineva habar de ce, cu kathy 910 si imaginea aaf 1.3, nu (mai) reusesc sa intru prin webif in download server? Am reusit la un mom dat, dar acum not anymore, desi restul interfetei web merge ok, in OSD intru din telecomanda fara vreo greata, doar in setup/download server nu pot sa intru, imi da eroarea: requested URL was not found on this server. Am mers chiar pana acolo incat am verificat ca linkul catre care duce, /cgi-bin/server.html este intr-adevar pe kathy. cu toate astea nu merge.
    any ideas?
    2. de ce la unele canale, desi am semnal (62 cu 95 power-quality) si sunt chiar FTA, nu vad nimic decat un ecran negru, fara sonor, fara nimic?
    3. am inteles ca unele canale pot fi blocate doar video, sau doar audio, cum se pare ca e cazul la DIGIT Alb HD1 si HD2, la care am sonor dar nu si imagine. se pot cumva repara astea incat sa le si vad?
    4. cum aflu daca un anumit canal ar trebui sa fie decodat prin chei sau nu, mai exact cum stiu daca are sens sa caut niste chei mai complete, sau pur si simplu nu se poate decoda prin chei si sa ma potolesc? De ex fac update la chei automat din imaginea aaf 1.3. are sens sa gandesc si sa sper ca alte chei, luate din alta parte si instalate pe kathy (cum se face asta ar fi o alta intrebare naiva) ar decoda mai multe canale? daca da, care ar fi locul de unde as putea lua cele mai complete chei?
    5. exista vreun soft de editat canalele, gen SatChannelListEditor, dar care chiar sa fie de real ajutor? de ex ar fi interesanta o combinatie intre asta si DVR Manager. fiecare face ceva cat de cat destpt, dar nu altele. raspunsul la intrebarea asta presupun ca e NU.

    PS. sper din tot sufletul sa nu fi suparat sau sa nu fi incalcat vreo lege de pe forum, daca da, imi cer scuze si accept eventualele corectii si promit sa nu mai fac pe viitor.


    multumesc,
    ionutz

  6. #51
    Golden Member wambertos's Avatar
    Join Date
    26 Jul 2007
    Posts
    379
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    @ionutz6

    Aici ai intrat vreodata?
    rdi.dyndns.tv
    #kathy
    6667


    1.Serverul e down, respectiv se muta! Or avea si ei problema si is pe fuga...
    2.Nu sint FTA acele canale, chiar daca nu-ti apare simbolul acela in dreptul lor, exemplu: M6 HD sau TF1 HD.
    3.Nu stiu ca nu am 16°E
    4.Daca faci download din webif si tot nu merg canalele, atunci nu se pot decripta.
    5.NU ! Dar ce ai vrea sa faci si nu se poate?

  7. #52
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    Quote Originally Posted by wambertos View Post
    @ionutz6

    Aici ai intrat vreodata?
    rdi.dyndns.tv
    #kathy
    6667


    1.Serverul e down, respectiv se muta! Or avea si ei problema si is pe fuga...
    2.Nu sint FTA acele canale, chiar daca nu-ti apare simbolul acela in dreptul lor, exemplu: M6 HD sau TF1 HD.
    3.Nu stiu ca nu am 16°E
    4.Daca faci download din webif si tot nu merg canalele, atunci nu se pot decripta.
    5.NU ! Dar ce ai vrea sa faci si nu se poate?
    merci mult de reply.
    am intrat acum, dar nu era nimeni. o sa mai intru acolo si maine, sper sa fim mai multi si sa mai lamuresc si eu probleme.

    1. stii tu sigur ca e down serverul? mie imi dadea impresia ca de fapt cand fac click acolo ma loghez pe kathy, nu pe un server remote. dar poate gresesc eu. mai ales ca update la key mi-a facut fara nicio problema, si tot de pe serverul lor fac, nu?
    4. n-am facut download din webif, ci din kathy direct, din OSD. presupun ca e acelasi lucru. deci inseamna ca celelalte pur si simplu nu au chei, deci nu merg.
    5. as fi vrut sa editez acele liste de favoriti mai simplu si mai eficient. in satchlisteditor nu pot sa selectez mai multe canale dintr-o lista de favoriti ca sa-i sterg. in dvr manager se poate asta, dar nu se poate da search dupa un anumit program. etc etc...

  8. #53
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    noul menu de la aaf 1.3
    acest menu apare pe HDMI sau Y-Pb-Pr, pe scart apare daca receptorul este setat pe 576p
    Last edited by mesteru; 10-02-08 at 10:15.

  9. #54
    Golden Member wambertos's Avatar
    Join Date
    26 Jul 2007
    Posts
    379
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    1. Se muta serverul ,asta am citit la ei pe forum.
    4. E acelasi lucru si ar trebui sa apara in display ceva de genul download error.
    5. Un editor mai bun nu ar strica, deocamdata asta este. Eu sper sa rezolve problema cu limitarea Favoritilor la 8, dar asta depinde de Kathrein.

  10. #55
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    Quote Originally Posted by wambertos View Post
    1. Se muta serverul ,asta am citit la ei pe forum.
    4. E acelasi lucru si ar trebui sa apara in display ceva de genul download error.
    5. Un editor mai bun nu ar strica, deocamdata asta este. Eu sper sa rezolve problema cu limitarea Favoritilor la 8, dar asta depinde de Kathrein.
    1. din cate inteleg eu, pagina aia, setup/download center, ar trebui sa fie pe kathy. nu zic ca nu face update la nustiuce servicii, ci nu incarca pagina. si daca ma duc cu mausul desupra ei ca sa vad linkul, linkul este: http://192.168.2.100/cgi-bin/setup.xml, sau asa ceva, adica de pe kathy.
    4. de pe kathy pot sa fac update la chei fara probleme, ii dau update simi zice update fertig, adica a facut update ok.
    5. nu stiu daca mias dori mai mult de 8 favoriti. mai mult mias dori sa pot sa asez cele 4200 programe mai rapid si mai simplu in favoriti.
    sinca ceva: aseara nu mai mergeau nici unul din programele gigi tv, desi cele din premiere mergeau ok. am facut si update la chei, dar degeaba. ai idee de ce?


    merci

  11. #56
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    am elucidat macar cateva mistere cu ajutorul unui user de pe canalul mirc #kathy:
    1. fisierul server.html se corupsese atunci cand i-am dat eu update din webif. l-am suprascris cu cel de la altcineva si acum functioneaza.


    merci si astept in continuare lamuriri, idei, sfaturi...
    Last edited by ionutz6; 02-02-08 at 16:47. Reason: Cititi regulile!

  12. #57
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Nov 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    vezi ca nu-i ok...

  13. #58
    Standard RSP member
    Join Date
    19 Nov 2007
    Posts
    72
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    nu era ok nici pana acum ...dar acum!....citeste regulile ....nici me nu-mi convin dar trebuiesc respectate!

  14. #59
    Standard RSP member mesteru's Avatar
    Join Date
    15 Nov 2007
    Location
    Romania
    Posts
    389
    Mentioned
    5 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    Quote Originally Posted by ionutz6 View Post
    am elucidat macar cateva mistere cu ajutorul unui user de pe canalul mirc #kathy:
    1. fisierul server.html se corupsese atunci cand i-am dat eu update din webif. l-am suprascris cu cel de la altcineva si acum functioneaza.
    cat despre cheile de digi, s-au modificat:

    **********************************
    Nu stiu, sper sa fie ok ca le-am postat aici pe cele noi. Sunt testate de mine in seara asta, functioneaza.

    merci si astept in continuare lamuriri, idei, sfaturi...
    nu sa schimbat nimic ,verifica inainte sa postezi

  15. #60
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jan 2008
    Posts
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: HDTV-Receiver -- KATHREIN UFS-910

    Quote Originally Posted by mesteru View Post
    nu sa schimbat nimic ,verifica inainte sa postezi
    ok atunci, scuze de gafa. sincer, credeam ca aici, pe sateliti.org se poate discuta despre asa ceva, dar poate am retinut eu gresit.

    scuze again...

Page 4 of 15 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •