Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Am intrat in lumea voastra

  1. #16
    Standard RSP member
    Join Date
    15 Feb 2009
    Posts
    45
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Am intrat in lumea voastra

    Eu am cont pe no-ip.com. Dar nu m-am mai chinuit sa fac setarea in azbox cu referire la DYNDNS, cred ca nici nu merge pe no-ip. Am un client instalat in calculator si-si face treaba foarte bine.

  2. #17
    Standard RSP member iceman's Avatar
    Join Date
    13 Sep 2007
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    30
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Am intrat in lumea voastra

    Am reusit pana la urma, intr-adevar, a fost o chestie din router. Important este ca s-a rezolvat si ca am acces la net. Am reusit sa descarc tot ce trebuia (update-uri, emulatoare, etc.), cu ajutorul unor tutoriale foarte bune. Ramane doar partea de sharing, la care sunt total paralel si trebuie sa ma mai documentez. Pe langa asta, am nevoie de niste binevoitori care sa-mi dea niste linii.
    Cluj-Napoca
    --------------------------------------------------
    AzBox HD Premium, HDD Western Digital Caviar Green 750 GB, conservă Hyundai HSS 3169,
    Antenă toroidală T90 12 LNB (Astra 1, Astra 2, Astra 3, Astra 4, HB, W2, Thor, Amos, Eurobird 9, Badr, Hellas, Turksat)

  3. #18
    Banned
    Join Date
    06 Jun 2008
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Am intrat in lumea voastra

    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    pai acolo la DNS se completeaza numai daca vrei sa isi faca automat update la un site dedicat pt a face acet lucru gen www.dyndns.com sau www.no-ip.org parca ...etc

    daca nu ai host acolo nu prea trebuie sa completezi acolo
    Vad ca multi in ccam vorbesc de acest dyndns. Trebuie facut sau nu?
    Baieti nu stiu nimic in legatura cu astea nu va suparati. Orice mica notitie poate sa fie folositoare. Nu intelegeti gresit ca nu doresc tot mura in gura incerc sa ma zbat si eu dar ma intalnesc cu multe care pentru mine sunt necunoscute.
    Cineva binevoitor mi-a zis ca imi da un cline dar ca trebuie sa fac ceva legat de FTP in ccam.cfg de care pur si simplu nu stiu. Din cate am inteles el se lega de un tip de dyndnds.

    Multi din voi or zice in mintea lor ca trebuia sa ma documentez inainte de a cumpara acest riceiver dar mai este si opusul care acum ma face sa inteleg ca nu puteam face nimic fara un riceiver de acest gen chiar daca ma documentam.
    Sant doar un puf batut de vant.
    Last edited by le099; 12-09-09 at 17:48.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •