Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 21 of 67 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 301 to 315 of 994

Thread: OPTIBOX Alligator

  1. #301
    Standard RSP member cristian's Avatar
    Join Date
    22 Dec 2007
    Location
    undeva candva
    Posts
    112
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default ce se intampla???

    este de vina weekend-ul sau sunteti debusolati de "avansul" ultimului soft ptr Alligator...
    fratilor sunteti betatesteri ???
    astept impresiile....ptr ca marti o sa-mi apara si mie crocodilul....
    hai....curaj...

  2. #302
    Banned
    Join Date
    08 Nov 2009
    Posts
    59
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default sal

    @cristian se pare ca o principala problema sacaitoare ramane cea cu sunetul care se mai opreste si trebuie dezmortit ! CH+ CH-

    -IN REST UN PUNCT FORTE este ca stie sa comute singur cccam ( liniile ) dar din cate stiu inca se mai lucreaza la nds !


  3. #303
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Jan 2010
    Posts
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Smile

    Satsky as vrea sa va intreb,ce intelegi prin asta"se lucreaza pe nds"nu functioneaza corespunzator cartela dolce sau boom,sau va functiona si fara cartela?De acea va intreb ca nu am inca cartela dar as vreau sa fac rost de o cartela.

  4. #304
    Banned
    Join Date
    08 Nov 2009
    Posts
    59
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default info

    ....se lucreaza la nds pt. a mai rari din freez-urile existente din sharing (cccam )
    - va spun ca am comparat aligatorul cu un diablo cam si inca ii era inferior camului ( adica freeza mai mult pe nds aligatorul )

  5. #305
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Jan 2010
    Posts
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Inteleg,si va multumesc pt informatie.

  6. #306
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Si pe cartela DOLCE mai se blocheaza dar destul de rar. Isi revine simplu cu comanda ch+ ch- sau isi mai revine si singur daca este lasat cam 15-20 secunde. Atunci cand se blocheaza apare pe ecran mesajul "postul este codat sau nu exista"

  7. #307
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Soft nou pentru Alligator. Optibox_ALLIGATOR_VVPL016.20_X.rar A aparut la locul stiut. Deci se pare ca nu ne vom plictisi in seara asta si maine. Testam

  8. #308
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Ia uitati ce zic baietii. Asa o fi ??? Sa speram ca DA.

    New sw for Alligator & Panthera_VVPL016.20! Audio problem is really fixed this time! ART emu freeze problem fixed! CCCamd optimalization.

  9. #309
    Banned
    Join Date
    19 Dec 2009
    Posts
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default testez deja de juma de ora

    jsc sport merg, mi s-a parut ca la 5 min se bloca pe jsc +1 (pentru sub juma de secunda apareau patretele) dar suspectez ca fiind transmisie in direct nu era de la alligator;
    am dat pe jsc+ 3 la meciul cu newcastle si mergea oki (n-a dat absolut nimic)

    am trecut la digi... sper ca e gata ; acum stau +1 ora pe un program sa vedem...

    update: jiji blocat pt 4 sec ... la nici 5 min mutat pe el
    se auzea cu intreruperi apoi de tot si la 2 sec uleriror si-a revenit ... o fii fost de la transmisie?
    Last edited by cristimate; 30-01-10 at 21:05. Reason: jiji

  10. #310
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    La mine nu s-a blocat sunetul pana acum. Dar nu am stat mai mult de o ora pe un program. Ma uit acum la DigitAlb HD. Barcelona cu SPG. Este necodat pe 16 grade. Se pare ca a zapacit multe W2 -ul de la 16 grade.
    PS. La mine merge de 2 ore si ceva.
    Last edited by afaco; 30-01-10 at 22:16.

  11. #311
    Standard RSP member
    Join Date
    25 Dec 2008
    Posts
    109
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Dupa o jumatate de ora de mers pe cartela DOLCE s-a blocat din nou. Deci asta nu s-a rezolvat. De revenit la fel ca inainte si-a revenit singur dupa circa 15-20 secunde. Pentru ca eram pe Discovery Science am observat in timpul cat nu am avut imagine si sunet ca titrarea mergea bine mersi ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Pe ecran scria mare "Not running or scrambled".
    Sunetul se pare ca s-a rezolvat. Pana acum nu s-a intrerupt deloc nici pe DOLCE (cu exceptia cand era codat) si nici pe alte programe. Cel putin la mine. Ramane sa vedem dupa timp mai mare de functionare. Revin cu impresii maine.

  12. #312
    Banned
    Join Date
    19 Dec 2009
    Posts
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default jiji mai bine

    Deci in mare sunetul este acum okay in afara de micile intreruperi de 1/2 sec care la mine exista la mine -> apar cam la 5-10 min si sunt f atent ca sa le observ -> daca nu as fii asa atent nu cred ca le-as vedea dar ele sunt... nu-mi dau seama daca aseara sunt de la vant (acum nu adie deloc deci nu parea sa fie);

    oricum pasul e urias; azi iau si cartela dolce de la tzara si testez mai mult si eu cu ea;

    astept si opinia altor utilizatori ref sunet...

  13. #313
    Standard RSP member
    Join Date
    22 May 2009
    Location
    cluj napoca
    Posts
    76
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    v 16.20 a aparut cu problemele de sunet rezolvate

  14. #314
    Banned
    Join Date
    08 Nov 2009
    Posts
    59
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Sal all

    ..... testati si postati cccam sharing in special nds - cum se comporta acum cand comuta singur liniile , adica freezurile sunt mai reduse in comparatie cu versiunile anterioare ?
    - in special m-ar interesa cum se comporta la voi pe sky uk si sky it ?
    - astept testele !

  15. #315
    Standard RSP member valisat's Avatar
    Join Date
    28 Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    56
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am avut pentru 24 de ore 5 linii de proba cccam ,au mers bine decodeaza aproape tot comuta bine intre ele ,pe Sky It freez urile sunt destul de dese parca a fost si o pana de sunet (pe un canalHD),rezolvata cu CH +,-,problema este ca odata cam la 3-4 ore cu toate ca liniile erau cu rosu adica conectate nu mai decoda nimic,problema rezolvandu-se cu reboot.Si o intrebare are cineva abonament la cccampremium.biz pretul e bun pe un an ,dar nu stiu cat de seriosi sunt ?
    /

Page 21 of 67 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •