Thanks Thanks:  3
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  1
Page 11 of 167 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 151 to 165 of 2493

Thread: Echosmart 771 & 791 softuri-discutii!

  1. #151
    Member Visitor
    Join Date
    11 Sep 2007
    Posts
    4
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Am si eu o mica problema.Am instalat softul 2.95 si ieri, cand am incercat sa bag noul soft imi scria: " Custom ident mismatch"sau " No space..." . Update-ul de soft il fac de pe stick. Multumesc!

  2. #152
    Standard RSP member dyngo's Avatar
    Join Date
    13 Feb 2007
    Posts
    527
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    66

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Pe ultima versiune de soft, s-a rezolvat problema cu limitarea numarului de canale tv memorate?
    Pentru a crea mai mult spatiu de memorie, ma gandesc ca ar merge eliminate jocurile care oricum nu cred ca le foloseste cineva si ocupa destul spatiu de memorie...
    Respect

  3. #153
    VIP EchoCat's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    EU
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by dyngo View Post
    Pe ultima versiune de soft, s-a rezolvat problema cu limitarea numarului de canale tv memorate?
    Inca nu,dar am primit confirmarea ca se va rezolva foarte curand.
    Pentru a crea mai mult spatiu de memorie, ma gandesc ca ar merge eliminate jocurile care oricum nu cred ca le foloseste cineva si ocupa destul spatiu de memorie...
    Jocurile au fost deja eliminate la versiunea Oldmenu,numai este.
    Eu recomand sa folositi versiunea de soft cu Oldmenu,pana se va rezolva problema cu canale.

  4. #154
    Golden Member gigelsat's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    160
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Am pus ieri pe 2 receptoare 791 versiunea de soft 2.96 oldmenu si pe amble sunt si jocurile. Am luat softul pus de magic pe crosat.
    Ca si constatare pozitiva: la scrierea peste softul 2.92 pe care-l aveam inainte pe 791 s-au pastrat setarile, lista de canale, tot. Nu a fost nevoie sa rescriu sau sa setez nimic. Am incarcat softul pe serial, prin cablu. Fara sa-i bag vreuun softcam, doar cu cel cu care vine softul 2.96, face in max 30 sec au la tp$, D+, Pol$at. Merg si premierele insa nu stiu daca a facut au sau era cheia in soft ca a aparut instantaneu, cred ca era in soft.
    In meniul de chei nu apar cheile de di gi. Daca pui softam cu cheia buna pachetul respectiv merge, fara insa a putea ulterior sa o modifici din telecomanda pt ca nu apare in meniul de chei, e ascunsa undeva in soft.
    Gigel

  5. #155
    Super Member painluck's Avatar
    Join Date
    08 Feb 2007
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by EchoCat View Post
    Inca nu,dar am primit confirmarea ca se va rezolva foarte curand.

    Jocurile au fost deja eliminate la versiunea Oldmenu,numai este.
    Eu recomand sa folositi versiunea de soft cu Oldmenu,pana se va rezolva problema cu canale.
    curios la mine sint jocurile cu versiunea 2.96

  6. #156
    VIP EchoCat's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    EU
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by painluck View Post
    curios la mine sint jocurile cu versiunea 2.96
    Scuze,la mine la softul de test nu am jocurile dar la 2.96 inca mai este,dar nu mult timp
    Last edited by EchoCat; 18-09-07 at 14:18.

  7. #157
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Apr 2007
    Posts
    66
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    gata am luat si eu un 791 sunt si eu in clubul echo. din pacate nu il pot pune la treaba decat duminica seara, sau luni cel mai repede deoarece sunt in concediu. totusi l-am pus in priza aici unde sunt si pare dragutz... la sistem information zice v 2.92 si inca ceva nu mai retin si nu il mai pun acum in priza sa vad... am luat sticku, am descarcat de pe upload 2.96 am dezarhivat am pus in echo am dat ok de pe tk zice ca reading.... apoi writing ... apoi reboot si dupa reboot la system information tot 2.92 zice nimic schimbat. intrebare cum imi dau seama daca la scris, daca nu ... pe unde scrie. pe upload am gasit ceva coduri secrete care merg ... sunt mai multe care se pot folosi... parca 7777 in meniu nu merge cel despre tuner parca.... pe saptamana viitoare o sa va asaltez cu intrebarile mai ales ca o sa fiu in concediu .

  8. #158
    Super Member painluck's Avatar
    Join Date
    08 Feb 2007
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by stailus View Post
    gata am luat si eu un 791 sunt si eu in clubul echo. din pacate nu il pot pune la treaba decat duminica seara, sau luni cel mai repede deoarece sunt in concediu. totusi l-am pus in priza aici unde sunt si pare dragutz... la sistem information zice v 2.92 si inca ceva nu mai retin si nu il mai pun acum in priza sa vad... am luat sticku, am descarcat de pe upload 2.96 am dezarhivat am pus in echo am dat ok de pe tk zice ca reading.... apoi writing ... apoi reboot si dupa reboot la system information tot 2.92 zice nimic schimbat. intrebare cum imi dau seama daca la scris, daca nu ... pe unde scrie. pe upload am gasit ceva coduri secrete care merg ... sunt mai multe care se pot folosi... parca 7777 in meniu nu merge cel despre tuner parca.... pe saptamana viitoare o sa va asaltez cu intrebarile mai ales ca o sa fiu in concediu .
    da este ceva curios si la mine se intimpla acelasi lucru pun 2.96 si tot 2.92 am la system information. poate ne lamureste si pe noi ECHOCAT

  9. #159
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Apr 2007
    Posts
    66
    Mentioned
    8 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    am pus versiunea 2.95 si zice la sys info ca este la versiunea de soft scrie V.2.22.V.2.95 apoi am pus 2.96, dar la fel nici o modificare la sys info ....

  10. #160
    Super Member painluck's Avatar
    Join Date
    08 Feb 2007
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by stailus View Post
    am pus versiunea 2.95 si zice la sys info ca este la versiunea de soft scrie V.2.22.V.2.95 apoi am pus 2.96, dar la fel nici o modificare la sys info ....
    dupa cite vad eu noua versiune 2.96 este un update la celelalte versiuni 2.92,2.95 de aceea nu apare nimic la system information

  11. #161
    Super Member painluck's Avatar
    Join Date
    08 Feb 2007
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    mai merge la cineva tps si gigi?

  12. #162
    VIP EchoCat's Avatar
    Join Date
    11 Sep 2007
    Location
    EU
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by painluck View Post
    da este ceva curios si la mine se intimpla acelasi lucru pun 2.96 si tot 2.92 am la system information. poate ne lamureste si pe noi ECHOCAT
    Da,aceste versiuni pre-release sunt mici updateuri,o versiune mai completa o sa fie v3.0 care o sa fie finalizat sper in curand
    Cand va apare v3.00 completa o sa aveti disponibil si un full Flash.

  13. #163
    Super Member painluck's Avatar
    Join Date
    08 Feb 2007
    Posts
    111
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by EchoCat View Post
    Da,aceste versiuni pre-release sunt mici updateuri,o versiune mai completa o sa fie v3.0 care o sa fie finalizat sper in curand
    Cand va apare v3.00 completa o sa aveti disponibil si un full Flash.
    am observat, problema este ca decind am pus 2.96 nu mai face au pe nimic.am pus din nou 2.95 dar degeaba sa fie tot de la 2.96 ? cu respect

  14. #164
    Super Member genugeo85's Avatar
    Join Date
    01 Apr 2007
    Location
    Vagauna Romania
    Posts
    420
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Quote Originally Posted by gigelsat View Post
    Am pus ieri pe 2 receptoare 791 versiunea de soft 2.96 oldmenu si pe amble sunt si jocurile. Am luat softul pus de magic pe crosat.
    Ca si constatare pozitiva: la scrierea peste softul 2.92 pe care-l aveam inainte pe 791 s-au pastrat setarile, lista de canale, tot. Nu a fost nevoie sa rescriu sau sa setez nimic. Am incarcat softul pe serial, prin cablu. Fara sa-i bag vreuun softcam, doar cu cel cu care vine softul 2.96, face in max 30 sec au la tp$, D+, Pol$at. Merg si premierele insa nu stiu daca a facut au sau era cheia in soft ca a aparut instantaneu, cred ca era in soft.
    In meniul de chei nu apar cheile de di gi. Daca pui softam cu cheia buna pachetul respectiv merge, fara insa a putea ulterior sa o modifici din telecomanda pt ca nu apare in meniul de chei, e ascunsa undeva in soft.
    Valabil si pentru 790.

  15. #165
    Standard RSP member matrix's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    83
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Echolite 791 softuri-discutii!

    Daca suportul software va fi la fel de bun si in continuare,
    pe 1 octombrie imi comand si eu doua bucati 791.
    Oricum felicitari, parerea mea e ca echipa care face patchurile
    e superprofesionista si isi da tot interesul!
    Sper sa o tina tot asa,
    cu aprecierile de rigoare!

Page 11 of 167 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •