Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  7
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 12 of 12

Thread: Viin alejirili!

  1. #1
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default Viin alejirili!

    Se apropie alegerile, cam multa liniste deocamdata.
    Au disparut trolii?

    Totusi intreb si eu: Io cu cine votez?

    https://www.capital.ro/2024-an-elect...r-alegeri.html

  2. #2
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Ai de unde sa alegi, bunavointa sa ai!

  3. #3
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    @mondo

    Tocmai asta e, ca n-am de unde sa aleg. De asta am intrebat: io cu cine votez?
    PSD, PNL,e o simbioza siameza intre ei, nu pot sa-i votez! Iar alternativa Haur si Sosoaica e ceva de cosmar, cum dreaqu poti vota asa ceva?
    Conform INSCOP, acele patru variante sunt in preferintele alegatorilor. https://www.hotnews.ro/stiri-politic...8-aur-18-4.htm
    Iar USR-ul, cu tot valul enorm de simpatie de acum 4-6 ani, s-a auto-eliminat

  4. #4
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Era bine sa fie ca la americani doar 2 partide mari, PSD si PNL si prin alternanta la putere se moderinizau.
    Ati vazut ca republicanii prin efect de contagiune de la Tramp s-au dus rau de tot cu capu.

    Momentu actual nu e ca cel din epoca USL, astia au facut guvern pentru a tine o line, chiar daca nu ne place e cam singura solutie politica la aceasta ora.

    Haiuristii si soso sunt vuvuzele care distreaza prostii si ii vor determina pe ailalti care mai au ceva in cap sa se duca la vot sa voteze PNL SI PSD.

    PSD PNL au facut ceva interesant, incearca sa nu mai intre in conflicte nici intre ei si nici cu vuvuzelele, transmit stabilitate.
    Nu ne place dar e singura solutie pe vremurile astea grele. Partea proasta e ca se erodeaza ambele partide.

    USR si-a dat cu tesla in c... cand a dat guvernu jos.
    Ganditi-va ca zilnic faceau scandal la adresa liberalilor.
    Imi pare rau sa spun, eu sunt de dreapta, eram confortabil cu un guvern PNL USR dar USR nu e partid, e ONG!

    Om trai si om vedea.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  5. #5
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Cel mai mult regret USR-ul!
    Ca de obicei, ai incredere mare in cineva iar apoi te scuipa in cap. Nu mai zic de Constantinescu, Basescu... , nu mai zic, dar intreb Io cu cine votez?

    Cel mai modest presedinte si avioanele sale zburatoare:


  6. #6
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Problema e ca nu as mai vrea sa fiu condus de prosti si de hoti care pe deasupra mai sunt si multi! As vrea sa vad cum e si cu altii.

  7. #7
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Nu cred ca am fost condusi de prosti (poate cu exceptia lui Constantinescu). Ceilalti nu au fost prosti desi uneori au mimat-o. Dar ca sa para mai credibili, mai draga stolo! Au fost niste cabotini nemernici care ne-au dus de nas, pas cu pas! Imi vine groaza ca au permis unor stirpituri ca cei de la haur si de la dihania sosoaca sa aibe asemenea procentaj la electorale. Jorjica pe locul 3 si Dihania Iovanovici Soso pe 4! Incredibil!

  8. #8
    RSP - TEAM zildan's Avatar
    Join Date
    05 Dec 2007
    Location
    Sudul Romaniei
    Posts
    8,511
    Mentioned
    93 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Aia cu avioanele e lucrare de presa. da prea bine si nu mai are nimeni nevoie de "fostul".
    Nu spun ca nu e asa dar credeti ca doar el "se plimba pe banii nostrii"?
    O sa se plimbe trompetele de la haiuristi sa injure UE si vor avea pensii speciale dupa ce va disparea vuvuzeaua, cum au cei din partidul Romania Mare care au fost in Parlamentul European, parca si Gigi Becali ?
    Apropo, am citit articole cum ca jiji si-ar fi platit luna de luna contributii la salariu de 50k euro si acum are pensie grasa de la amarati, astia ca noi, simpli contribuabili, eu nu cred asa ceva!
    Mai tineti minte ce facea Nigel Farage la brexit?
    Eurodeputatii englezi din parlamentul european plangeau majoritatea si distrusu ala jubila!
    Era doar o unealta care povestea seara la tv ca romanii emigranti in insula primesc 90% din ajutoarele care se distribuie.
    A cerut ambasada Romaniei punct de vedere de la cei care se ocupa de ajutoare si in final era ceva gen 3%
    Cam asa e si cu vuvuzelele.
    Sh40, AML, prime focus 1,5m si altele ...

  9. #9
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Deci io cu cine votez?
    Cei de la Immortal m-au convins. All Shall Fall


  10. #10
    Member Visitor
    Join Date
    07 Jan 2024
    Location
    Deva
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu ai ce face. Va ajunge unu de la PCR (psd) si va concura cu AUR. Va castiga raul cel mai mic.

  11. #11
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Am mai ales odata "raul cel mai mic" intre un extremist si un agent KgB sarac dar cinstit. Daca cel care care a chemat in 1989 armata sovietica "eliberatoare" sa ne scape de "teroristi" ar fi pierdut alegerile credeti ca lucrurile ar fi stat altfel in ziua de azi?
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  12. #12
    Golden Member dingo31's Avatar
    Join Date
    13 Mar 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    1,339
    Mentioned
    45 Post(s)
    Rep Power
    69

    Default

    Daca cel care a chemat armata sovietica "eliberatoare n-ar fi castigat alegerile din 1990, acelea din "duminca orbului", cu siguranta Romania ar fi fost cu cel putin 30 de ani mai avansata. Cam pe unde este astazi Islanda, Danemarca. In nici un caz n-ar fi fost la coada Europei, ultima pe lista " cu voia dumneavoastra" Dar iata, prin voia dumneavoastra, suntem la coada Europei

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •