Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 15 of 18

Thread: Receivere HDTV???

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Receivere HDTV???

    Tot mai multi operatori anunta cu surle si trambite trecerea programelor lor in HD pana la sfarsitul anului 2009,D+,CABO.PREMIERE,TPS,CANAL+ unele dintre ele deja au cate 2-5 programe HD in pachetele lor! etc. in acest caz oare nu trebuie sa ne orientam atentia catre receiverele HD? sincer cred ca noile receivere ce tot apar pe piata la preturi modice nu fac altceva decat sa induca o stare de normalitate asta pana in clipa cand marii operatori vor trece exclusiv programele lor in HD,si atunci intreb eu; oare ce rost mai are sa dam banii pe receivere care le vom urca sus pe dulap in curand cand putem sa ne indreptam atentia catre receivere HD carora li se pot pune patchuri pentru vizionarea programelor codate,ca altfel nu vad rostul sa ai un receiver HD cu care nu poti vedea nimic neoficial,asa ca; are cineva in dotare un receiver HD care sa poata deschide si programele codate?
    Haideti sa ne orientam atentia si asupra acestui aspect,asta daca doriti bineinteles!

  2. #2
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default Re: Receivere HDTV???

    de foarte mult timp am recomandat rec hdtv cu CI si diablo....eu am un hdtv de 9 luni si .......si nu ma uit la gigi film...... ....si v-am mai anuntat intentiile lui d+ de a avea o platforma hd...
    e viitorul.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere HDTV???

    Quote Originally Posted by outcast View Post
    de foarte mult timp am recomandat rec hdtv cu CI si diablo....eu am un hdtv de 9 luni si .......si nu ma uit la gigi film...... ....si v-am mai anuntat intentiile lui d+ de a avea o platforma hd...
    e viitorul.
    Deci sa inteleg ca alternativa ar fi un receiver HD cu CI si cam diablo,este ok! dar poti sa ne spui mai multe despre receiverul tau? nu de alta dar sa-mi fac o idee despre ce imi voi cumpara,poate va fi util si pentru altii.
    PS. mut threadul la receptoare.

  4. #4
    Standard RSP member outcast's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    1,660
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    74

    Default Re: Receivere HDTV???

    nu sint multe de spus..am 8 receivere in casa dar homecastul e folosit la teste,nevastamea se uita in sufragerie la homecast ca acolo merg toate d+,gigi,prem. tps,...etc.este stabil..are o imagine HD foarte buna...am avut si humax hdci 2000 sat si un philips...niciunul nu se ridica la nivelul homecast....m-a costat 310 euro cu transport si tot..acum 8-9 luni.si platit ramburs!

    ps1.nu neaparat cu diablo..diablo nu e eterna..acum e cea mai buna..dar este si giga...
    ps2.la mine in casa e cel mai frecat receiver fiind cel mai stabil si ...cel mai bun......am si echostar..sa nu credeti ca am doar shpanuri..
    Last edited by outcast; 15-09-07 at 16:12.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere HDTV???

    OK!! multumim de info,cei ce detineti receptoare HD postati despre ele,ce programe vizionati daca sunteti multumiti etc

  6. #6
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere HDTV???

    Am gasit aceste 3 nume de receptoare HD,pe care il recomandati?
    Humax, Topfield, Homecast

    Outcast,unde ai facut comanda? poti da un link? multumesc anticipat!

  7. #7
    Member Beginner Imparatul's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2007
    Location
    Germania
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere HDTV???

    Eu miam cumparat un receiver ferguson hd 8800 face subtritrare peste tot si la gigifilm 1 si 2 si la cinemax si hbo comedy tv1000 la toate mai stie cineva un astfel de receptor hd care sa faca subtitrare la toate la ferguson e nasol ca de 2 ori pe zi se stinge si se aprinde singur va multumesc anticipat mai exista un ferguson 8900 usb o sa il testez

  8. #8
    Member Beginner Imparatul's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2007
    Location
    Germania
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere HDTV???

    Stie careva daca receiverul edision argus hd face subtitrare la jiji film 1 si 2 cinemax etc? va multumesc anticipat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •