Thanks Thanks:  2
Likes Likes:  2
Dislikes Dislikes:  0
Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 15 of 166

Thread: Antivirus

  1. #1
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default Antivirus

    @Einstein ne recomanda Avast antivirus v4.7 professional

    /editat de XVanish

  2. #2
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    @mondo ne recomanda Kaspersky Anti-Virus 6.0

    /editat de XVanish

  3. #3
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Quote Originally Posted by mondo
    @mondo ne recomanda Kaspersky Anti-Virus 6.0
    Recomand cu caldura acest antivirus, in special Kaspersky Internet Security 6.0 OEM. Pt cei interesati, licentza pt aceasta versiune se invarte undeva la 340.000 lei vechi, ceea ce zic eu ca e foarte acceptabil... singura problema e ca nu vrea nimeni sa vanda acest tip de licentza fara a achizitiona un produs (placa de baza, Windows cu licentza sau sistem complet) de la ei...

    Am incercat sa cumpar chiar si 15 licentze varianta KIS (Internet Security) dar nu tine... daca afla careva cine vinde la liber pls let me know...
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  4. #4
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,428
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Quote Originally Posted by XVanish
    Recomand cu caldura acest antivirus, in special Kaspersky Internet Security 6.0 OEM. Pt cei interesati, licentza pt aceasta versiune se invarte undeva la 340.000 lei vechi, ceea ce zic eu ca e foarte acceptabil... singura problema e ca nu vrea nimeni sa vanda acest tip de licentza fara a achizitiona un produs (placa de baza, Windows cu licentza sau sistem complet) de la ei...

    Am incercat sa cumpar chiar si 15 licentze varianta KIS (Internet Security) dar nu tine... daca afla careva cine vinde la liber pls let me know...
    Le multumim turculetzilor!!!

  5. #5
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    nod 32 the best

  6. #6
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    PC : BitDefender AntiVirus Plus! 10 + Virus Definition 02.07







    [ENG]
    BitDefender Antivirus Plus 10 integrates antivirus, antispam and firewall modules into one comprehensive security package, tailored to meet the needs of PCs users worldwide.

    ? Antivirus
    ? Improved Proactive detection
    ? Permanent Antivirus Protection
    ? Web scanning
    ? Peer-2-Peer and IM Applications Protection
    ? Full E-mail Protection
    ? Antispyware
    ? Real-Time Antispyware
    ? Spyware scanning and cleaning
    ? Privacy protection
    ? Anti-Dialer
    ? Improved Deployment and use
    ? Improved User Experience
    ? Hourly Updates
    ? Rescue CD



    Download BitDefender Antivirus Plus v10 + Virus Definition 02.07

    Size: 31 Mb

    Download from DepositFiles

    Download from RapidShare

    ====================
    Pass: www.soft-commander.net
    ====================

  7. #7
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    NOD32 Antivirus System provides well balanced, state-of-the-art protection against threats endangering your PC and enterprise systems running various platforms from Microsoft Windows 95 / 98 / ME / NT / 2000 / 2003 / XP, through a number of UNIX/Linux, Novell, MS DOS operating systems to Microsoft Exchange Server, Lotus Domino and other mail servers.

    Download:
    Join To Get Pre-Release Downloads!
    http://rapidshare.com/files/15807904...em_2.70.31.rar

  8. #8
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Rugamintea mea e sa nu mai postati, doar de dragul de a posta, reclame la antivirusi pe care nu i-ati testat kalumea... e de inteles ca fiecare are o parere diferita despre un anumit soft / antivirus dar trebuie sa luati in calcul mai multe puncte de vedere... de ce afirm acest lucru:

    Tot respectul pt straduintza dar Panda Antivirus 2007 mananca resurse de zici cai Norton 2003, sa nu mai vorbesc de pachetul complet, NOD32 tocmai l-am dat jos dupa aproape 2 luni de folosinta ca sa vad dupa aceea ca am 1 proces care rula constant si 4 fisiere infectate cu W32.xxx. Avast-ul dupa mine e slabutz de tot, BitDefender 10 e aceeasi mancare de peste ca si versiunile anterioare doar ca i-au schimbat interfatza, i-au restructurat pachetele de baza si au mai pus la punct inca 1 server pt update... Norton 2007 nu am avut inca timp sa il testez.

    Dupa mine cel mai tare antivirus a fost AV EzTrust de la Computer Associates varianta 2006 (multi probabil nici nu ati auzit de el - venea anul trecut cu licentza de Win XP) - am fost foarte multumit de el din toate punctele de vedere. Nu acelasi lucru pot sa il afirm despre pachetul complet scos in 2007 care cuprinde tot ce vrei dar in acelasi timp e foarte mare mancator de resurse... Singurul de care sunt multumit acum este Kasperski KIS (Internet Security).

    Succes
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  9. #9
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Asa si fac
    P.S.
    Ai uitat ca sunt RUS
    Nu suna special pt tine :wink: dar am obs ca s-a pus skycleaner sa dea copy-paste la prezentarile antivirusilor de parca asta ne-ar interesa pe noi. Nu am spus-o in nume de rau...
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  10. #10
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Quote Originally Posted by XVanish
    Asa si fac
    P.S.
    Ai uitat ca sunt RUS
    Nu suna special pt tine :wink: dar am obs ca s-a pus skycleaner sa dea copy-paste la prezentarile antivirusilor de parca asta ne-ar interesa pe noi. Nu am spus-o in nume de rau...
    Eu am incercat sa dau linkuri catre cele mai reprezentative programe si pe care sa le si puteti lua. Daca nu va intereseaza la revedere. Ura si la gara. Am plecat ca unde nu's dorit nu stau nici un minut. Pacat!

  11. #11
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    68
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by skycleaner
    Eu am incercat sa dau linkuri catre cele mai reprezentative programe si pe care sa le si puteti lua. Daca nu va intereseaza la revedere. Ura si la gara. Am plecat ca unde nu's dorit nu stau nici un minut. Pacat!
    Uite mo ca e sensibil... :wink: Skycleaner stiu ca te ti tare. Ne suparam doar din atat?...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by skycleaner
    Quote Originally Posted by XVanish
    Asa si fac
    P.S.
    Ai uitat ca sunt RUS
    Nu suna special pt tine :wink: dar am obs ca s-a pus skycleaner sa dea copy-paste la prezentarile antivirusilor de parca asta ne-ar interesa pe noi. Nu am spus-o in nume de rau...
    Eu am incercat sa dau linkuri catre cele mai reprezentative programe si pe care sa le si puteti lua. Daca nu va intereseaza la revedere. Ura si la gara. Am plecat ca unde nu's dorit nu stau nici un minut. Pacat!
    hei! parca nu erai asa sensibil,ce sa intimplat? te superi din nimicuri? nu a spus nimeni ca nu esti dorit stai linistit,tot ceea ce ai pus pina acum in topicuri a fost de folos pentru toti nu trebuie sa te superi din nimic.Spaniolul :wink:

  13. #13
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    @skycleaner: Sincer nu vad cu ce te-am putut supara... s-a inceput topicul in ideea de a discuta antivirusurile care sunt pe piata, care merita si care nu... postul meu anterior a inceput din start cu "Rugamintea mea este..." deci nu vad dc te superi asa... iar sincer eu nu vad rostul sa ne apucam toti sa facem copy-paste la descrierile tuturor de pe piatza, motiv pt care v-am rugat sa ne rezumam doar la ce e testat de noi , nu a fost o acuzatie iar eu cred ca m-am exprimat corect in acest sens...

    Cum ai spus si tu.. toti avem zile negre... daca consideri ca te-a deranja postul respectiv atunci eu imi cer scuze...
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

  14. #14
    Expert Gigablue & Mut@tant 4k laleauaneagra's Avatar
    Join Date
    01 Feb 2007
    Posts
    5,000
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    104

    Default

    http://www.eicar.org/anti_virus_test_file.htm
    testativa antivirusu pe propia raspundere :wink:

  15. #15
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Avastul meu a blocat accesul imediat!

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •