Asta este o mica prezentarea pentru receptorul Coolstream HD1.Receptorul a venit la noi acum 15 zile, dar din cauza lipsei de timp,nu am reusit nici macar sa il conectez la priza.
Website de la firma ''www.coolstreamtech.com''
Firma care il produce a facut o suprinza mare.Am asteptat din Septembrie sa vad ce receptor este asta.
Am auzit ca o sa ruleze Neutrino si ca este mostenitorul lui Nokia Dbox2,ca va veni cu firmware linux ,ca va avea support de la mai multe echipe...Pretul lui este ok pentru lucrurile pe care le face.Dar totusi aceste lucruri le-am auzit si din alte firme si la sfarsit receptoarele pe care le-au scos au fost mult mai slabe.
Receptorul este negru si la carcasa are scris pe logo CST in partea de sus.Materialele cu care este construit sunt de calitate.



Toate fata receptorului este acoperita de o poarta,care atunci cind o deschizi vezi de la stinga spre dreapta,butonul on/off,8 butoane pentru diverse functii (exit,menu,ok) o poarta USB,2 card sloturi si 2 common interface.



La spate receptor are un HDMI,E-sata pentru HDD,un scart,RCA,Component,S/pDIF un serial port pentru update,Ethernet port,un tuner cu Loop through.