@stailus,

Am versiunea DVBViewer 3.6.1.2,am instalat tot ce trebuie,in plugins,pe linga fisierele .dlle existente{svcctrl.dll si NetStreaming},am pus SoftCSA.dll si SoftCSA.ini,iar in folderul MDplugins am pus emulatoarele vPlug si S2emu ultima versiune.In configurari,la hardware am bifat "Has CI modul" pentru programele codate,iar la scanare am bifat "from scratch",adica am memorat toti transponderii de pe Hotbird,care apoi i-am vazut pe lista de satelit.Acum urmeaza un fenomen care nu stiu cum sa-l explic,poate ma ajuti tu!Programele FTA le vad fara probleme timp cam de 5 minute dupa care imaginea dispare fara nicio interventia din partea mea!Iar pe de alta parte,programele codate nu se decripteaza chiar daca la "option" am debifat programul care apare ca "scramble".Mai precizez ca am schimbat tot felul de fisiere CSA.dll ca sa pot vedea la plugins emulatoarele de care vorbeam mai sus,pe care si le vad,dar problema e ca si asa nu se decodeaza programele tv!Acum te intreb,ce crezi ca lipseste la aceasta configuratie ca playerul sa mearga cum trebuie?

ms,costel1