S-ar putea sa vreau unul, daca pretul vine spre 300 Euro sau mai jos si daca vad niste recenzii decente. Cateva aspecte mi se par totusi ciudate din poze (si vorbesc numai despre parerea mea personala de pufan, altii au criterii diferite de evaluare).

De ex. lipsa LNB loop si optiunea pt. mini-usb sunt ciudate. Nu sunt critice, dar... Putea sa aiba si Gigabit ethernet, dar iarasi nu e critic. Pe de alta parte imi place ca are eSATA.

Ma mai ingrijoreaza si pozitionarea ventilatorului. Da, raceste mai bine de acolo (poate, sunt aspecte discutabile), dar e si o pozitie din care zgomotul e mai pregnant. Plus ca, fiind orizontal si fara filtru, se va depune praf pe el si mai repede, ceea ce va spori viteza de imbatranire si nivelul de zgomot. Sunt curios daca se va putea regla turatia (sau opri) - s-ar putea sa fie riscant, procesorul lucrand la frecventa mai mare decat la DM800 va degaja si mai multa caldura. Poate ar fi fost preferabila folosirea doar a unor radiatoare mai mari, eventual cu heatpipes spre carcasa externa.

In fine, astept cu nerabdare primele teste.