Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: Humax Digi +c

  1. #1
    Member Visitor
    Join Date
    12 Mar 2010
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Question Humax Digi +c

    Salut! dE curand cei de la Digi mi-au dat acest riciver, Humax Digi +c. Mda, toate bune si frumoase, pana cand a inceput sa se vada urat rau de tot. Okay, asta nu e o problema, problema e alta, vreau sa vad HD, si nu stiu daca acest riciver ma poate ajuta sa vizualizez canalele HD, ma poate ajuta cineva?


    Multumesc!
    Last edited by Schoky; 12-03-10 at 13:06.

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    27 Dec 2007
    Posts
    44
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default Nici o sansa cu acest receptor

    Din pacate n-ai nici o sansa sa vezi canalele HD cu acest receptor.Pana o sa apara oferta HD in mod oficial si totodata si receptoarele HD, singura modalitate sa vezi canalele HD este cu un televizor cu tuner de cablu MPEG 4 incorporat.


    .
    Last edited by delta2k2; 19-09-10 at 13:53. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  3. #3
    Member Visitor
    Join Date
    12 Mar 2010
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am Samsung Seria a4a ... e bun?


    .
    Last edited by delta2k2; 19-09-10 at 13:53. Reason: Regula 12 : Quote inutil

  4. #4
    Member Visitor
    Join Date
    19 Sep 2010
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default probleme sunet Humax Digi+c

    Salut! am reusit sa iau de la RDS un decodor HUMAX Digi+c. l-am conectat atat pe scart cat si pe RCA si am aceeasi problema: am sunet intermitent. calitatea imaginii este foarte buna, dar din cand in cand raman fara sunet pentru perioade variabile de timp. televizorul pe care em incercat cel mai mult este un SONY BRAVIA destul de nou (nu stiu exact ce model...) dar am mai incercat pe un televizor mai vechi care are numai mufa scart si nu e nici o modificare. precizez ca pe SONY am avut conectat un DVD player pe scart si mergea f bine (si sunet si imagine). cand conectez decodorul pe aceeasi mufa si cu acelasi cablu merge cum am spus mai sus (sunet intermitent). cand imi dispare sunetul, nu am fluctuatii de imagine, deci nu stiu daca e semnalul de vina. poate sa ma ajute cineva cu o solutie, va rog?

  5. #5

    Join Date
    23 Mar 2010
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    nu semnalul este de vina . rec-ul are o defectiune de fabrica de aceea cel mai indicat este sa te duci la centru de unde l-ai achizitionat si numai acolo gasesti solutia cea mai convenabila
    dca era semnalul i-ti raminea imaginea fotografie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •