Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 6 of 6

Thread: DM500HD - Inregistrare pe pc sub Windows!

  1. #1
    Standard RSP member florini's Avatar
    Join Date
    10 Dec 2009
    Location
    44.43 26.10
    Posts
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default DM500HD - Inregistrare pe pc sub Windows!

    Salut! Doresc sa inregistrez o emisiune pe calculator sub Windows Xp! Mentionez ca imaginea instalata pe dream este Elite Black Hole 1.0 DM500 HD. De ce plugin-uri as avea nevoie in dream si in pc? La DM500S am vazut ca merge NGRAB. Va raman recunoscator pentru ajutor. Multumesc!
    2 X DIGI - invatam si tot invatam...

  2. #2

    Join Date
    25 Jun 2007
    Posts
    49
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by florini View Post
    Salut! Doresc sa inregistrez o emisiune pe calculator sub Windows Xp! Mentionez ca imaginea instalata pe dream este Elite Black Hole 1.0 DM500 HD. De ce plugin-uri as avea nevoie in dream si in pc? La DM500S am vazut ca merge NGRAB. Va raman recunoscator pentru ajutor. Multumesc!
    Incearca prin metoda CIFS. Aceeasi imagine am avut-o si eu si a crapat deodata uitandu-ma pe un program HD,de nu mai intra sa flashuiesti nimic acum in el. Mort si nu booteaza cu ledul verde aprins intruna.
    Last edited by valyp67; 15-03-10 at 21:52.

  3. #3
    Member Beginner
    Join Date
    21 Mar 2009
    Location
    HOTBIRD
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default uff

    Quote Originally Posted by valyp67 View Post
    Incearca prin metoda CIFS. Aceeasi imagine am avut-o si eu si a crapat deodata uitandu-ma pe un program HD,de nu mai intra sa flashuiesti nimic acum in el. Mort si nu booteaza cu ledul verde aprins intruna.
    salutare,

    salutare,

    nu te supara prietene...faci atata zarva cu acest led verde si problema ta...daca citeai pe forumuri vedeai ca dream elite aia nu e stabila... e o porcarie pt dm500hd, isi scrie ceva ce nu ii poti inlatura decat cu imaginea oficiala...prin usb-ul de service, oricum sper sa mi-l fi trimis sa o rezolvam repede! newnigma este potrivita pt el, eu am uptime de 10 zile..ma crezi!!!!!
    la fel ca tine la inceput am patit si eu si Disat, asta nu din cauza produsului ci a imaginii ...asa ca te rog sa faci o diferenta intre cele 2!

    Nu spun ca nu ai dreptate, poate esti ginionist ...se mai intampla..e bine ca exista cale de rezolvare usoara>>o sa revin cu rezultatul intervetiei cum am facut aici, poate ajutam si pe altii!!

    Numai bine!
    Last edited by stonewell; 15-03-10 at 23:17.

  4. #4
    Standard RSP member florini's Avatar
    Join Date
    10 Dec 2009
    Location
    44.43 26.10
    Posts
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default ...

    pai la momentul instalarii imaginii (dream elite) era cam singura disponibila pe unde am cautat eu. daca tu zici ca "newnigma este potrivita pt el" spune te rog si de unde sa o descarc...asta ca tot nu ziceti nimic de inregistrare
    2 X DIGI - invatam si tot invatam...

  5. #5
    Standard RSP member
    Join Date
    23 Jun 2008
    Posts
    320
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Pe google ai incercat ?

    Mura'n gura: http://www.newnigma2.to/wbb2/jgs_db....oad_id=81&sid=

  6. #6
    Standard RSP member florini's Avatar
    Join Date
    10 Dec 2009
    Location
    44.43 26.10
    Posts
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default ce muschi am eu...

    Ce am fi facut acum 10 ani fara Google? E usor azi sa fi ironic...Oricum o gasisem aici http://www.easy-share.com/1909493338...0hd-v2.8.4.nfi (intrebasem de dragul conversatiei, asta ca tot nu s-a raspuns ontopic).

    ---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

    stonewell ...pai si cum ar trebui procedat daca in acest moment am instalat dream elite? Pun imaginea originala dupa care pun newenigma?
    2 X DIGI - invatam si tot invatam...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •