Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Ce card mai merge adugat lin receiver HD+ ?

  1. #16
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,752
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    Quote Originally Posted by pasto View Post
    Multumesc mult de raspuns Horatiu!

    Si eu sunt tot din Sibiu. Acum am un sistem de receptie pe Astra Hotbird cu receptor Echosmart 771 si antena Opticum de 120cm. Vroiam sa trec la HD si ma gindisem la receptorul asta deoarece are pachetul HD+ inclus in care sunt principalele programe germane in HD: RTL, Pro7, Sat1, Kabel1 si Vox, e drept ca deocamdata au doar anumite emisiuni in HD restul sunt upscalate.
    Cu ce se mai gaseste FTA pe astra in HD: ZDF, ARD, Arte as fi avut deja citeva programe HD plus cele SD.
    Pe mine ma interesa de la cine detine receiverul cum functioneaza, daca se vede si se aude bine, daca nu se incalzeste, cum se vad programele din pachetul HD+. Partea de sharing cu un DM parca ma sperie, nu am asa de mult timp la dispozitie sa tot incerc fel de fel de imagini etc.

    Cu stima,

    Pastorel

    nu stiu daca este cum spui tu eu am vazut ca aminteste de un card pentru ARD HD si ala e liber pe astra 19 est 11362 H
    DVB-S2/8PSK
    22000 2/3 , tu spui ca este un pachet cu RTL, Pro7, Sat1, Kabel1 si Vox

    eu zic sa te mai gandesti la posibilitatea unui receptor pe linux pentru HD ca o sa ai nevoie probabil si de sharing in viitor

    un receptor optibox Koala care il iei de la www.di gitalsatelit.ro este cu un milion mai scump ca acest receptor si cred ca e mai nimerit sau optibox alligator cred ca are si tuner dvb-t adica receptie dig itala terestra si la Sibiu chiar este aceasta transmisie si poti vedea terestru tvr HD
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  2. #17
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Are dreptate, cu receiverul TechnoTrend TT-micro S835 HD+ primeste si un card cu care vede acele programe RTL, Pro7, Sat1, Kabel1 si Vox care de altfel sunt codate.

    De ARD HD spune ca poate fi si el receptionat cu receiverul pentru ca e FTA. Aparatul poate receptiona si canale FTA.

  3. #18
    Golden Member wambertos's Avatar
    Join Date
    26 Jul 2007
    Posts
    379
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Card ARD HD nu exista. Televiziunea de stat e inca FTA in Germania.

    Cu cardul HD+ poti viziona acele(5 deocamdata) programe pt. 1 an din momentul activarii cardului.
    Urmatorul an costa 50€. Acesta este pretul actual.

  4. #19
    Member Visitor
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Multumesc tuturor pentru raspunsuri,

    cred ca pentru inceput, de trecere de la SD la HD este bun receptorul asta si pachetul asta de programe. Pe viitor poate ca ma orientez si spre un receptor cu linux.
    Cu stima,

    Pastorel

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •