Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 46 to 60 of 130

Thread: Imagini VU+duo, pareri si comparatii

  1. #46
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    da, mersi baieti de info, nu sunt chiar incepator, satfinder era plugin la dbox2, are ceva vechime pluginul asta, nu asta era problema, gasitul plugului, cum poti sa faci asa un aparat fara chesti de baza, fara wifi, mai adauga 25 de eurola pret, da fa-l aparat, nu vreau brad sa-l impodobesc, tot ce trebuie la un aparat, ar trebui sa fie incorporat, nu sa-ti pierzi timpul cautand plugin, improvizati, stickuri ...

  2. #47
    Standard RSP member malefycu's Avatar
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    271
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    Nici la DM8000 nu au pus wi-fi si pe ala dai 1000euro nu 500 ca pe vu+(deci aia 25 de euro care zici tu sunt insuficienti).
    Si daca nu vrei sa cauti plugin-uri lasa imaginea originala cu care vine si te uiti la FTA-uri ca daia dai 500euroi pe el
    VU+Duo,DREAMBOX 500s,offset 0.90m,NAS Airlive 1Tb



  3. #48
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Aug 2008
    Location
    Cluj-Napoca, Romania
    Posts
    302
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default vu

    Na am mai auzit una !!!

    Cineva care sa nu fie multumit de un receptor Enigma 2 !

    Vu face orice treaba este posibila la nivelul E2, si inca foarte prompt si bine. Din ce stiu eu asta este varful tehnologic in prezent.
    Cu az e alta treaba, face parte din alta categorie..., fiecare stie ce doreste de la scula.

    VTI 2.1 pare si la mine ca nu se comporta grozav, sub asteptari, sau altfel spus am fost obisnuiti numai cu plusuri pana acum la evolutia imaginilor.

    IPBOX 900 HD, dreambox 800HD, dreambox 500, VU+duo, gigablue800HD, Vu+Duo2

  4. #49
    Standard RSP member Diablo1's Avatar
    Join Date
    29 Mar 2009
    Location
    Austria - TM
    Posts
    1,869
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    70

    Default

    Quote Originally Posted by malefycu View Post
    Nici la DM8000 nu au pus wi-fi si pe ala dai 1000euro nu 500 ca pe vu+(deci aia 25 de euro care zici tu sunt insuficienti).
    Si daca nu vrei sa cauti plugin-uri lasa imaginea originala cu care vine si te uiti la FTA-uri ca daia dai 500euroi pe el
    Hai sa nu intrecem masura
    Odata compari cu Dm 800 odata cu 8000
    DM 8000 are Wi-Fi si functioneaza foarte bine cel putin la mine
    Fiecare are plusuri si minusuri iar daca ma gändesc mai bine eu zic ca il bate putin Dm 8000 pe Vu+
    Numai la instalarea imagini trebuie sa ma gändesc bine ce vreau , pluginuri,picoane ,etc iar la Dm nu mai fac alta munca in plus
    Si mai sänt multe dar ne ferim sa le zicem numai de dragul celor 500 euro
    Nu zic ca nu e bun Vu+ e foarte bun dar comparatia asta ar trebui sa iasa
    Si eu as vrea un Duster si sa pun emblema de X3 pe el

  5. #50
    Standard RSP member malefycu's Avatar
    Join Date
    24 Jan 2009
    Posts
    271
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default

    Nu am facut o comparatie vu+/DM8000, @karbit cauta un receptor ieftin HD care sa le aiba pe toate inclusiv wi-fi,dar nu ar da 1000 euro pe dm8000 de aici si asa zisa comparatie, iar eu stiam ca nici DM8000 nu are wi-fi si nici pe siteul satmultimedia nu scrie nimic de asa ceva,dar acei bani pe care ii dai in plus si nu sunt deloc putini este si normal sa fie peste vu+,singurul avantaj pe care il are vu+ este ca merg si imagini de dm8000 pe el(invers nu am vazut nicaieri ''merg imagini de vu+ pe dm8000).
    Cine are dm8000 jos palaria si eu mi-as dori o asa scula.
    Last edited by malefycu; 09-10-10 at 13:34.
    VU+Duo,DREAMBOX 500s,offset 0.90m,NAS Airlive 1Tb



  6. #51
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    @malefycu, un reciever foarte bun...Azbox Premium Plus, vu+ sau orice alt receiver, nu sun bune, pentru ca spun eu, nu sunt bune, ca asa au fost construite, cu lipsuri, hardware sau software, am luat vu-ul si m-am uitat la el cateva zile, deoarece nu am putut sa-l leg la internet si posibilitate de cautare canale e zero, la un aparat care asta ar trebui sa faca, e penibil, cum puteti spune ca e bun ? e o scula standalone sau ? se pare ca e un modul intr-un ansamblu !

    @motoru ''Na am mai auzit una !!!'' intelegi gresit sau citesti gresit, sunt nemultumit de lipsuri ! oriunde s-ar afla ele ! lipsa posibilitati reglajului antenei, este egala cu o masina fara parbriz, ti-ai cumpara asa o masina ?

  7. #52
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Poate ar fi mai bine sa-l returnezi.





  8. #53
    Golden Member piccolo08's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2010
    Location
    Earth
    Posts
    450
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    54

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by motoru View Post
    Na am mai auzit una !!!

    Cineva care sa nu fie multumit de un receptor Enigma 2 !

    Vu face orice treaba este posibila la nivelul E2, si inca foarte prompt si bine.
    O fi vreo clona de-a parosului
    VU+ e din alta clasa practic.Nu poate fi comparat decat cu el insusi!
    DM 800se sim 2.10 , Ibox-cloud, raspberry pi si alte rahaturi

  9. #54
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,222
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    E o scula nemaipomenita! Toata lumea care are se plinge de un singur lucru: nu prea are ce sa mestereasca la el ca nu are de ce. Unii se plictisesc si mai probeaza alte imagini ca sa-si faca de lucru, nu de alta. Se conecteaza foarte bine la net, invirte antene , cauta canale si multe altele.
    Nimeni nu-ti da o scula gata configurata si cu de toate pe ea sau eu cel putin n-am auzit.
    Singurul minus care ma afecteaza e ca n-are PIP, de fapt nu e dezvoltat din kernel
    Din pacate nu face gogosi si clatite.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  10. #55
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Snow View Post
    Poate ar fi mai bine sa-l returnezi.
    Poate ar fi mai bine sa fiti mai realisti si sa informati corect, este un receiver pe care nu poti cauta canale, deoarece nu poate fi reglat, decat din greseala, lipsa editor de canale si daca nu ai internet, e mai bine, nu-ti mai consuma curentul ! consuma mult ? mai baieti, nu va mai aprindeti asa , probabil al meu este diferit, vuplusul meu o strabatut tara, o fi pus mana cineva pe chestile care-mi lipsesc !

  11. #56
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Aug 2009
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    cu ce cam se vede bulsat ?

  12. #57
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default

    Sincer, du-l inapoi!





  13. #58
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Aug 2008
    Location
    Cluj-Napoca, Romania
    Posts
    302
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default VU

    il cumpar eu !

    IPBOX 900 HD, dreambox 800HD, dreambox 500, VU+duo, gigablue800HD, Vu+Duo2

  14. #59
    Standard RSP member tod1975's Avatar
    Join Date
    02 Jun 2008
    Posts
    205
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Prietene karbit ai dreptate are o problema receptorul si anume este prea simplu de configurat ,nu ai nevoie de mai mult de 10 minute sa instalezi o imagine noua cu tot cu emu , lista de canale si inca vreo 10 plugins-uri .O alta problema ar fi ca dupa ce faci asta te plictisesti deoarece merge prea bine .Eu il folosesc cu imaginea care pe tine te-a scarbit VTI 2.1 in flash si inca vreo 4 pe USB +un cam Viaccess cu card TVR care ruleaza in paralel cu emu si culmea toate merg foarte bine. Si in cele din urma marea problema este ca nu pot sa mai cumpar unul.
    Cat despre wirelles la 40 lei gasesti un adaptor wireless TP-Link TL-WN321G .
    Eu te sfatuiesc sa-l trimiti inapoi si sa-ti cumperi AZBOX sau mai bine Optibox ,sau daca il pastrezi i-ti garantez ca dupa ce o sa inveti sa-l configurezi altfel vei vorbi.

  15. #60
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Voi chiar nu intelegeţi că lui karbit probabil "i-a pus cineva mana" pe anumite chestii ? Omul a fost destul de clar : "este un receiver pe care nu poţi căuta canale, deoarece nu poate fi reglat, decat din greşeală"

    Orice comentariu este de prisos ...


    .

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •