Thanks Thanks:  1
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Kaon ksf 100 sco

  1. #31
    Standard RSP member
    Join Date
    10 Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    186
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    Rog sa mai ridicati cele doua fisiere sa pun pe roate un kaon sau sa-mi spuneti cum sa descarc dupa situ acela ca nu am reusit
    Multumesc
    DM800HD,2XDM500,TRIAX 11O fer,H-H DM2800,un ceaun de focus
    Multumesc RSP,si cit mai multe discutii

  2. #32

    Join Date
    23 Mar 2010
    Posts
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    daca vrei sa il pui pe roate descarca de aici http://luky22.hi2.ro/files.php
    Last edited by nykanor; 21-09-10 at 22:30.

  3. #33
    Member Beginner
    Join Date
    19 Dec 2008
    Posts
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default kaon focu original KSF-100SCO

    am urcat din nou arhiva pentru cei care mai au probleme cu KSF-100SCO focus sat

    http://dl.fisier.ro/files/n84d3ngjo4...focus.zip.html


    <a href="http://dl.fisier.ro/files/n84d3ngjo4b5aa7/Kaon_original_focus.zip">Download </a>

  4. #34
    Member Visitor
    Join Date
    12 Aug 2012
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default JTAG pentru Kaon KSF 100 SCO

    Salut! Am un receptor satelit Kaon KSF 100 SCO, care a apucat sa isi faca update la ultima versiune de bootloader 6.20. Citind pe net am aflat ca se poate rescrie softul folosind interfata JTAG. Am facut acea interfata simpla cu 6 rezistori si al conectat-o la procesorul de pe Kaon. Am deschis Jkey si mi-a identificat toti parametri (Procesor, serie procesor etc.), am apasat Flash programming, insa inainte sa apas acest buton nu am verificat tipul memoriei instalate pe placa receptorului (pe placa aveam M29W160, iar in Jkey a ramas setat 39VF160). Am dat scriere la un fisier luat de pe sat.us.pn (nu am mai facut niciodata Jtag si nu stiu sincer ce am scris in memorie). Dupa scrierea memoriei, receptorul nu mai afiseaza nimic (nici macar punctul pe display). Am incercat sa intru in Jkey, dar acum acesta vede procesorul si seria, insa imi da eroarea "Error reading from IRD (DCU Peek)". Daca la sectiunea "IRD Info" si la "Save Memory" ii setez manual "KAONMEDIA STB" respectiv "Flash Tipo M29W160" si apas butonul "Flash programming", imi afiseaza eroarea "The flash codes returned are not recognized by jKeys. Mfg/Device codes returned are FFFFFFFF/FFFFFFFF(JEDEC) and FFFFFFFF/FFFFFFFF (Flash File)."
    V-as fi reunoscator daca ma puteti indruma ce pasi sa fac in aceasta situatie. Multumesc anticipat!

  5. #35
    Member Beginner
    Join Date
    19 Dec 2008
    Posts
    18
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default solutia.... este deja prezentata

    flashul nu se poate scrie din prima incercare pentru bootloader 6.20v1
    trebuie stearsa memoria de mai multe ori si verificat daca s-a sters
    apoi se scrie noul fisier bin

    vezi detalii in pagina anterioara.........
    Last edited by val; 12-11-12 at 13:30. Reason: Quote inutil, pct. nr. 12 din Regulament

  6. #36
    Standard RSP member maximuss's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Posts
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    Mie mi-a mers cel mai simplu cu ASTA , nu am pus si ce trebuie bagat ca nu mai stiu exact ce am bagat . Nu te grabi sa desfaci legaturile de la jtag ...nu se stie ce soft bagi Eu am patit-o ...am bagat din nou softul original si a apucat sa isi faca iar update...am uitat sa desfac de la antena cablu.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •