Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 7 of 7

Thread: probleme card AKTA pe cxpvr extra

  1. #1

    Join Date
    11 Jun 2008
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default probleme card AKTA pe cxpvr extra

    Am ceva probleme cu 2 carduri viaccess AKTA pe optibox extra cx pvr .Au functionat ok pana pe 10 iulie iar de atunci nu reusesc sa-si ia subscriptia. N-am rezistat si pe unul l-am introdus in STRONG 4401 , si-a luat subscriptia si functioneaza.Pe celalalt l-am lasat in optibox , dar nu da nici un semn ca ar vrea sa-si revina.Am incercat diverse versiuni de soft de la 1.17.80 pana la 1.18.46.Orice sfat este binevenit .Multumesc!!!

  2. #2
    Standard RSP member Florynsv's Avatar
    Join Date
    24 Sep 2008
    Location
    Suceava
    Posts
    187
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Baga-l si pe celalalt in strong pana isi i-a subscriptia, si pe urma il muti inapoi in optibox!
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, Octagon SF8008, 90E-30W!

  3. #3
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    problema este de la ei. trebuie sa suni sa reactiveze cardul..... . au probleme cu cardurile viaccess , decind au trecut la viac 2.6

  4. #4

    Join Date
    11 Jun 2008
    Posts
    58
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Cu siguranta ca se activeaza daca-l pun in STRONG,dar interesant ar fi sa se activeze de unul singur ,fara sa fie nevoie sa-l mut in fiecare luna , de fapt asta a si fost cauza pentru care l-am lasat in optibox.Cat despre sunat la callcenter, mai bine astept , ca tot atata dureaza

  5. #5
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    ...repet: problema este din card. este un card vechi , iar emulatorul este de tip nou , via 2.6 si are probleme la AU. poti sa suni la ei si sa-ti trimeata alt card(conax). eu folosesc card akta pe optibox cx pvr , si nu face probleme. cardurile vechi de tip Viaccess , pe actives tot pe el

  6. #6
    Standard RSP member c0c010's Avatar
    Join Date
    03 Feb 2008
    Posts
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up

    @mesterika te contrazic aici,cum draq e vechi,ca al meu cardu via de la akta e de 5 luni si aceiasi problema am avuto si eu ca si @cipi63 cu subscriptia pe 9-10 ale luni,numa ca la mine a facut update dupa 3 ore pe un eco 792.
    problema e de la ei... ori femeia de servici e in concediu... ori au dato afara din cauza crizei..!!
    iar cu cardu conax nu prea e afacere ca are ecm time mult mai mare fata de cardu via.

    ex.
    smargo-conax akta = 0,575-0,650 ecm time
    phoenix-conax akta = 0,500-0,535 ecm time

    smargo-via akta = 0,250-0,300 ecm time
    phoenix-via akta = 0,175-0,250 ecm time

    testat cu.. smartreder argolis si phoenix+noul adaptor RS-232 by @geluvis (multumesc pe aceasta cale maiestrului geluvis) pe un router Asus 500 deluxe.

  7. #7
    Standard RSP member mesterika's Avatar
    Join Date
    17 Apr 2008
    Posts
    282
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    nu stiu de unde mai ai card de viaccess , pentru ca akta le schimba cu conax. de 2 ani am de la ei numai carduri conax.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •