Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 4 of 4

Thread: 2.02 final ftp 2nd bl

  1. #1
    Standard RSP member
    Join Date
    17 Nov 2008
    Posts
    95
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    57

    Default 2.02 final ftp 2nd bl

    2.02 Final FTP 2nd BL



    Beschreibung:

    Erstelllt aus den originalen Dateien von Kathrein, versehen mit einem gepatchten Kernel, in dem der 2nd BL fur BarryAllen installiert werden kann.

    • Image (6 Dateien) per USB-Stick flashen
    • Warten !!! Die Box bootet nach der Installation automatisch 1x durch.
    • Im Menu – Einstellungen die eigene SAT- und Netzwerkkonfiguration anpassen
    • KCC3.2 starten. Im Reiter Einstellungen sollte bei Button „Verbindung testen“ bereits 4x O.K. gemeldet werden.
    • Button „2nd Bootloader installieren“ drucken. Positive Bestätigung abwarten.
    • Box herunterfahren und am Netzschalter ausschalten.
    • Falls Ihr schon einen installierten BarryAllen (BA) Stick vom 2.02RC besitzt, diesen im USB-Port einstecken und BOX hochfahren.
    • Im Reiter „BarryAllen“ 1x den Button „BA patchen“ drucken. Fertig.
    • Beim nächsten Neustart hab Ihr dann wieder Euer BA-Menu.
    aici
    http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=178546

  2. #2
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Apr 2007
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default A incercat cineva instalarea?

    Trebuie sa urmez procedura standard pentru instalare in Flash ? Ma intereseaza daca sunt particularitati de instalare, de care trebuie tinu seama !

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2008
    Posts
    2,758
    Mentioned
    30 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Se instaleaza ca orice imagine originala/clasica ( citeste threadul de instalare a unei imaginii originale/clasice ) cu 6 fisiere pe un stick usb , insa nu prea se merita instalata
    Mai degraba daca vrei ceva instaleaza imaginii aaf 2.0e sau beta 3.0 , care sant bazate si modificate/modernizate tot dupa imaginii originale

  4. #4
    Standard RSP member
    Join Date
    11 Apr 2007
    Posts
    61
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Cred ca ai dreptate. Sa nu ma leg la cap daca nu ma doare. De vreo doi ani am in flash 1.06 cu 2nd bootloader, iar rsp-ul pe stick.. Pentru ce am reusit eu sa fac pana acum, nu merita, mai ales ca nu ma prea pricep, ce si cum!
    2.02 se poate actualiza si prin telecomanda,via satelit, dar am vazut ca exista diferente intre numarul de fisiere in varianta de pe site-ul oficial si varianta prelucrata, astfel incat varianta originala nu merita sa-mi complice viata!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •