Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 17 of 18 FirstFirst ... 7131415161718 LastLast
Results 241 to 255 of 265

Thread: merge gigi pe kaon!!!!!!

  1. #241
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jan 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    nu este mare lucru de facut..rabdare(timp)..si tut... editare (pache) a unui soft original se poate face dar se elimina cateva optiuni pache ptr sco100 este 312kb originalul are 272kb liber acesta mai necesita si cateva editari a unor noi optiuni in system-setup se pot elimina jocueile care sunt de 117kb
    Eu imi cam bat capul de ceva timp cu radiac tools si incerc sa inteleg cum stau lucrurile cu subtitrarea.Am descoperit cum traduci meniul aparatului din eng. in rom. dar cu subtitrarea nu stiu cum se procedeaza(nu are legatura una cu cealata).Poate ne ajuti ca vad ca ai mai multe cunostinte.Uite cine vrea sa isi bata capul gaseste ceva aici http://world-sat.info/forum/showthread.php?t=49421 ca exemplu.Mai astept ceva timp apoi arunc conserva pe la tara

  2. #242
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jan 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    Uite cine vrea sa se joace se ia asa:
    1.http://np-ulc.net/index.php?directio...SID=67f111e3b6 binul KaonTeam_HW-FF.0C.FF_EMU194_Eng-Arab-Farsi
    2.se instaleaza Kaon CDH 4.9 si KUP230 din arhicunoscutul site http://www.sat.us.pn/
    3.se incarca binul apoi in CDH 4.9 se bifeaza ROMANIAN.
    4.Conectati recul la PC si urmati ce zice programul
    Concluzie.Aveti meniu in Romana, se poate selecta subtitrarea in Romana dar nu se intampla nimic.Acum iar il rog pe gobi2000 sa ne ajute cu subtitrarea bineinteles daca stie.Vointa exista si daca merge la Turci,Spanioli,Francezi,Germani nu vad de ce nu ar merge si la noi.Bafta si sper ca o putem rezolva impreuna(din partea mea aveti tot sprijinul)Astept idei.

  3. #243
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jan 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    ATENTIE!!!! Valabil pt. 12.C0.A5
    Puteti incerca fara nici o problema nu se pierd setarile,favoritele sau keyle si nici nu se reseteaza conserva.

  4. #244
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,861
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    Quote Originally Posted by DanielG View Post
    Uite cine vrea sa se joace se ia asa:
    1.http://np-ulc.net/index.php?directio...SID=67f111e3b6 binul KaonTeam_HW-FF.0C.FF_EMU194_Eng-Arab-Farsi
    2.se instaleaza Kaon CDH 4.9 si KUP230 din arhicunoscutul site http://www.sat.us.pn/
    3.se incarca binul apoi in CDH 4.9 se bifeaza ROMANIAN.
    4.Conectati recul la PC si urmati ce zice programul
    Concluzie.Aveti meniu in Romana, se poate selecta subtitrarea in Romana dar nu se intampla nimic.Acum iar il rog pe gobi2000 sa ne ajute cu subtitrarea bineinteles daca stie.Vointa exista si daca merge la Turci,Spanioli,Francezi,Germani nu vad de ce nu ar merge si la noi.Bafta si sper ca o putem rezolva impreuna(din partea mea aveti tot sprijinul)Astept idei.
    Vointa exista, subtitrarea exista (pe turci, spanioli, francezi, germani... ai uitat sa enumerezi canalele respective). Nu confunda subtitrarea de pe teletext cu cea dvb.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  5. #245
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jan 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    Regula 12.


    Ok poate nu m-am facut inteles.Vroiam sa zic ca exista bin-uri pt.diferite limbi nu sub. pe teletext.Ceva documentatie in acest sens exista?
    Last edited by zmeura; 29-03-09 at 20:38.

  6. #246
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,861
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    Kaon CDH nu te ajuta decat sa adaugi meniu in limba romana si sa schimbi background-ul la radio, atat. Daca te referi la Radiac Tools, singurul How-to pe care l-am gasit era in limba araba.
    Sfatul meu in ceea ce priveste subtitrarea DVB: pierzi timpul de pomana in ceea ce priveste Kaon100. Orienteaza-te catre alt model de receptor, de ce nu catre alt model de Kaon, recomand Kaon 220: stie sub DVB, este mic ca dimensiune, carcasa are un design placut, nu stiu daca se mai gaste pe piata.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  7. #247
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jan 2008
    Posts
    15
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: merge gigi pe kaon!!!!!!

    r12

    Multumesc pentru sfat. Am deja un Echo791 si cred ca o sa schimb Kaonul cu un Dream Box.
    Last edited by Snow; 30-03-09 at 21:47.

  8. #248
    Standard RSP member mvh's Avatar
    Join Date
    19 Oct 2007
    Location
    Tg-Mures
    Posts
    121
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default merge gigi pe kaon!!!!!!

    Domnilor!
    Nu se poate rezolva subtitrarea DVB-T si emulatorul sa functioneze normal (fara restart din 5 in 5 minute) din "lipsa de memorie" (kaon ksf-100 sco are doar 1 MB !).
    Trebuie sa ne multumim cu patch care are EMU-5.8.194 , este cel mai stabil si in prezent. si cat se poate . . .
    Numai bine.

  9. #249
    Member Beginner
    Join Date
    18 Apr 2008
    Posts
    17
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default Kaon kcf-s660hd

    Salut, pentru ecst tip de receptor m-ar interesa ceva firmware care sa aiba si limba romana, patch, minuni din astea. mentionez ca nu are port RS-232, deci cum ma pot conecta la el????
    Multumesc,

  10. #250
    Banned
    Join Date
    10 Oct 2009
    Location
    In majoritatea capitalelor EU
    Posts
    126
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Incearca aici:
    w.o.r.l.d.s.a.t,nu pot pune link deoarece nu....merge pe forum
    desi am vazut ca ai intrebat si pe satunvers daca nici ei nu te pot ajuta....

  11. #251
    Member Visitor
    Join Date
    23 Apr 2010
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Pentru K.A.O.N. ksf 260

    ... stie cineva de unde iau soft ? multumesc.
    Sunt nou pe aici ...

  12. #252
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    esti intr-o eroare
    pt modelul 260 nu exista soft si chiar daca ar exista cum vrei tu sa pui softul pentru ca nu are mufa rs232 seriala ,iar atunci doar prin jtag poate sa reusesti ceva ...dar nu cred ca se merita
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  13. #253
    Moderator sorin8m's Avatar
    Join Date
    22 Apr 2007
    Location
    Romania, Timisoara (Westul salbatic)
    Posts
    1,898
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    vivasistem,
    nu stiu nici eu sa fi iesit patch pentru acest model, din pacate

    horatyu
    Mai sunt modele de receptoare (putine dar exista) la care softul sa baga prin cablu SCART.

  14. #254
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,753
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default

    da intradevar exista si astfel de metode , dar nu am auzit inca de patch pt modelul 260

    si de asta spuneam

    sunt multi care nici cu rs232 nu se descurca si atunci cred ca si prin scart isi prin urechile
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  15. #255
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,861
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Varianta Scart s-a aplicat din cate stiu doar pentru pentru modele Strong 412x, asta nu ca o inovatie, ci pentru simplu motiv ca... nu ar mai fi fost loc pentru respectiva mufa RS232 pe carcasa respectivelor modele. Cred ca va amintiti, respectivele modele au fost o surpriza placuta la acea vreme la capitolul dimensiuni.

    PS: respectivi pini ai mufei euroscart - 10 si 12 (RX, TX) chiar am gasit in unele documentatii ca rezervati transmisiilor de date.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

Page 17 of 18 FirstFirst ... 7131415161718 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •