Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast
Results 61 to 75 of 131

Thread: Receivere compatibile digi

  1. #61
    Standard RSP member messi's Avatar
    Join Date
    20 Apr 2008
    Location
    Aschaffenburg
    Posts
    87
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    59

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    dar echostar 707 viacces ? merge dresat ?

  2. #62
    Member Visitor
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Eu as pune o alta antrebare si anume : Ce Receiver ( nemani****t , fara introducere de key din afara adica sa-si faca singur aktualizarile de key ) ar putea anlocui pe Hyundai 1160Na cu carte originala da la digi ? Si sa cunoasca si urmatoarea Nagra 3 ewentual !S-au poate exista vre-un Cam Modul ? Astept raspunsuri cu nerabdare .

  3. #63
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Nu exista doar varianta "only receiver".
    Singura varianta este un Dreambox + sharing prin internet! Citeste la sectiunea Dreambox & Clone amanunte.


  4. #64
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Daca extragi bk si rsa merge cardul in multe modele de receptoare cu cititor universal sau in unele cam-uri.Pentru nagra 3 treaba nu mai e asa sigura,dar dupa aparitia cardurilor vor apare si softurile necesare pentru aceste receptoare.
    :

  5. #65
    Member Visitor
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Smile Re: Receivere compatibile DigiTV

    Merci Einstein + zmeura petru raspunsurile voastre . BK sunt cred cheile de Box ma gandesc ?! Nu se pot citi din receiversoft cumva ? De exemplu daca s-ar cunoaste bk s-ar putea cu Predator de exemplu antr-un Dragon Cam introduce .
    RSA sunt cheile actuale ale lui digi in nagra care ar trebui sa si le actualizeze Cardul original de la digi , s-au vad eu gresit ceva ? Am uitat sa va spun ca eu caut o modalitate de a putea folosi Cardul original de la digi dar nu cu gunoiul de Hyundai mai ales ca sunt departe de Tara si multi prieteni de-ai mei au avut probleme foarte mari cu Hss1160Na .
    Last edited by liebmaus; 06-05-08 at 21:18.

  6. #66
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Obtinerea bk si rsa http://sateliti.org/showthread.php?t=876 .Nu stiu sigur dar e posibil sa functioneze si in Dragon Cam,doar ca vezi tu la ora asta asta nu prea mai face nimeni teste cu cardurile originale.Nu au de ce.
    :

  7. #67
    Member Visitor
    Join Date
    27 Mar 2007
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Thumbs up Re: Receivere compatibile DigiTV

    Ai dreptate , oricum n-as fi avut de gand sa le scot de pe card ,ca-i prea riscant ci de pe softul de Receiver an cel mai bun caz daca era posibil .Merci

  8. #68
    Standard RSP member mvh's Avatar
    Join Date
    19 Oct 2007
    Location
    Tg-Mures
    Posts
    121
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default Receivere compatibile DigiTV

    Salutare domnilor !

    Fuctioneaza oare gica cu un SatCruzer DSR-301Ace ? ? ?

    Numai bine si sanatate.

  9. #69
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jun 2007
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Smile Re: Receivere compatibile DigiTV

    Creti sa spuneti sa sunt ultimul imbecil pe lumea asta care incerca sa vada gigi pe un dream (in realitate un ipbox cu enigma) cu abonament oficial?
    Mda, se pare ca asa ete!

    Si totusi? Daca eu ma incapatanez si vreau sa incerc, v-as ruga sa-mi dati o mana de ajutor.
    Din pacate, ghidul la care face referita zmeura nu este actualizat si are doua defecte:
    -nu se vad imaniginile si nu se intelege cum trebuie construit jtag-ul
    -link-ul la program nu functioneza.
    Este cineva, atat de amabil, sa actualizeze ghidul.
    Mersi fain!

  10. #70
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Citeste toate posturile si vei descoperi ca e actualizat!


  11. #71
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jun 2007
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Question Re: Receivere compatibile DigiTV

    @Einstein: Scuze, ai dreptate.

    De ce imi era mai frica nu am scapat: e nevoie de o actiune directa asupra procesorului. Di pacate nu sunt prea indemanatic cu pistolul de lipit.
    Sunt un pic cam dezorientat

  12. #72
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jun 2007
    Posts
    52
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Smile Re: Receivere compatibile DigiTV

    Astazi, 16 mai ora 9.30, mi-a ajuns decoderul IPBox 422s, comandat in Germania ( baieti de treaba nemtii asita, l-am comandat marti 13 la ora 03.00 p.m nici un ceas rau!!!).
    IPBox, nu este altceva decat o "clona" (mai mult sau mai putin, n-are rost sa intram in detalii) a receicverului dreambox.
    Sper deci, ca in seara asta (se anunta timp urat, deci se ramane acasa), dupa testele necesare sa-l pot introduce in lista de reiceivere compatibile.
    Aloha!
    Cer scuze daca sunt un pic OT, dar imi vine sa topai ca unuia de gradinita pt ca mi-a venit jucaria mult ravnita; si nu am cu cine impartasi bucurial!! Cu cei de aici, de la birou, n-am cum: habar n-au de sateliti si alte alea.

  13. #73
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Quote Originally Posted by tzweistein View Post
    IPBox, nu este altceva decat o "clona" (mai mult sau mai putin, n-are rost sa intram in detalii) a receicverului dreambox.
    Ipbox (Relook) nu-i nici o clona a dm, nici nu se compara. arunca un ochi aici si poate mai afli ceva.
    http://www.sateliti.org/showthread.p...ighlight=ipbox





  14. #74
    Member Visitor
    Join Date
    16 May 2008
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Salutari in calitate de novice, pe mine unul m-ati naucit cu atatea date noi desi cred ca e normal. Am un abonament la digi si o ¨conserva¨ hyundai pe care vad ca o cunoasteti foarte bine(1160). O am de vreo 3 ani si pare ca da semnale de oboseala, uneori intarzie in schimbarea canalului cate 20 de sec. Asadar trebuie sa fac o achizitie de receiver, dar vazand ca voi navigati destul de bine in acesta lume a semnalului digital, ma intreb daca nu cumva ar fi mai indicat sa va consult inainte sa achizitionez. Deci, nelamurit in urma citirii posturilor, va intreb, ce aparat poate recunoaste cartela de la digi, dar in acelasi timp sa ofere posibilitatea de a vedea si pe ocolite.... eventual pe un alt televizor, chiar daca imi trebuie un dublu lnb sau un aparat cu 2 iesiri.... Sunt putin in ceatza dupa cum vedeti... daca ma puteti sfatui ar fi grozav... Multzumesc.

  15. #75
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    cartela de digi nu merge asa simplu in orice receiver, iti trebuie sa cunosti bk si rsa-ul ei. gasesti aici mai multe posturi legate de extragerea lor. daca le-ai extras cel mai bine e sa-ti cumperi doua dreamboxuri 500 (chiar si clone) si ai rezolvat problema. merge si pe recivere mai ieftine, insa citeste despre dreambox si ai sa vezi ca merita investitia.





Page 5 of 9 FirstFirst 123456789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •