Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast
Results 106 to 120 of 131

Thread: Receivere compatibile digi

  1. #106
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    "Compatibilitatea" se refera la acel ceva ce facea sa se deschida toate programele fara card.In acest moment nu este nici un receptor care sa deschida nagra 3 fara card.Altfel da,am putea continua,dar nu avem cu ce.
    :

  2. #107
    Banned
    Join Date
    08 Sep 2009
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Se poate continua desigur...dar...numai cu acele receivere ce accepta cardul Na3 si bineinteles au si EMU pentru el,in aceasta categorie intra orce receiver cu linux care are CCcam ce poate citi Na3,acum ramane de vazut daca....il va deschide pe cel de digi,la ceilalti operatori ce folosesc Na3 stim ca se poate,ramane de vazut,stam in asteptare.....

  3. #108
    Standard RSP member
    Join Date
    09 Feb 2009
    Posts
    152
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    noile carduri or sa fie imperecheate cu receptoarele? ca in trecut sau nu mai au treaba acuma?

  4. #109
    Banned
    Join Date
    08 Sep 2009
    Posts
    16
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Tu ce crezi? logic ca sunt imperecheate.

  5. #110
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    Pai acum daca spun ca merg cardurile nagra 3 bine mersi in sharing (bineinteles ca cele ROM 142 si cu bk si rsa) de cand au aparut de 1 an si jumatate (inainte sa prezici trecerea la nagra 3 ) zici ca am ceva cu tine.Deci nu spun.
    :

  6. #111
    Member Visitor
    Join Date
    05 Oct 2009
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    am decodere hyundai si platesc abonament in romania am pachetul
    de baza dar vreau sa stiu daca merge sa deblochez si alte canale!?!

  7. #112
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,754
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    114

    Default Re: Receivere compatibile DigiTV

    cu receptorul de la digi nu
    dar cu receptoare pe linux si setari corespunzatoare se poate vedea cu ajutorul internetului multe

    dar trebuie sa citesti despre sharing al unui card oficial pe internet
    LA TOTI NI-I GREU, DAR NU LA FEL
    "SGU Stargate Universe"

  8. #113
    Member Visitor
    Join Date
    30 Oct 2009
    Posts
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Quote Originally Posted by superzeama View Post
    Pioneer1530 si cred ca toata seria pioneer(foste goldbox SKY).Se gasesc foarte usor aruncate la gunoi in Italia softul original nu permite vizionarea a nimic fara cartela.Foarte bun suportul pt soft
    ceau spune-mi te rog de receptorul IDTE IQ 2040 ai auzit?

  9. #114
    Member Visitor
    Join Date
    04 Nov 2009
    Posts
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Am si eu un Fairmate 5500 FTA. Din ce am citit e clona Lemon 020S si Digital 1200 CI PBI . Poate decoda digi ? Sa ii pun soft lemon?

  10. #115
    Golden Member
    Join Date
    18 Mar 2007
    Location
    Baia-Mare
    Posts
    7,259
    Mentioned
    14 Post(s)
    Rep Power
    127

    Default

    illusion F1S merge si subtitrarile face AU cu ultimul soft vectra_5.43 iar turnerul este foarte sensibil mai bun decat la strong 45000 ,echosmart 790 foarte bun pentru receptii DX . mai adaug si pe illusion M2 net conax

  11. #116
    Member Visitor
    Join Date
    16 Mar 2010
    Posts
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default sal

    Am si eu un receiver Telesystem Open S.2 . Am pus Soft pe el pentru digi, am prins canalele dar Key-urile nu imi decondeaza, ori nu le-am pus eu bine. Cine ma poate ajuta?

  12. #117
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Mar 2010
    Location
    Deva
    Posts
    36
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Elap Thallis

    Cu vreo 2 ani in urma am achizitionat din Spania un Elap Thallis.Multa vreme , fiind un FTA,l-am folosit ptr. a regla antena(are un tuner f.sensibil ,(semnalizand acordul optim atat video cat si prin sunet).As vrea sa-i aplic un pach.Are in spate un DB9 femalle(gen Coship-ul de la Dolce).L-am deschis si am vazut ca la DB9 vin 4 fire,dintre care unul e masa,2 merg la pinii 2 si 3,iar al 4-lea la pinul 4.Am incercat cu tot felul de cabluri,unele "fabricate" de mine,dar nu merge nimic sa pot sa ma leg cu el la PC.Din "sapaturile" facute pe niste forumuri franceze ,am inteles ca ar fi o clona a lui Aston Simba 202.Am comparat atat placa de baza cat si panoul din spate ,nici pomeneala ,mai de graba se aseamana cu Aston Xena.
    Daca cineva a rezolvat problema pach-ului la acest receptor poate ma ajuta si pe mine.Orice idee e bine venita.
    Cu stima ...Flash!

  13. #118
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,462
    Mentioned
    7 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Este o clona aston
    Code:
    http://www.funfiles.ws/forumdisplay.php?f=362
    ..::EGAMI TEAM::..

  14. #119
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Mar 2010
    Location
    Deva
    Posts
    36
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Elap Thallis

    Pai,asta am spus-o si eu in thread-ul anterior,dar dupa cum mentionam in acelas loc,nu "se potriveste" nici cum(ma refer la cuplarea la PC).Nu stiu,dupa cum am inteles, de la producator,e nevoie de un cablu special,probabil vre-un adaptor,pe care nu stiu cum sa-l construiesc ,sau de unde naiba sa-l cumpar.
    Asta incercam sa sugerez,daca cineva a facut asa ceva,sau daca a achizitionat un asemenea cablu ,sa ma ajute si pe mine.Ba mai mult am dat si configurarea pinilor cuplei DB9 femalle de pe rec.Nu stiu ce semnale ies pe acolo,analogice sau TTL?si la ce nivele sunt?N-am cu ce le masura...
    Nici moderatorii care s-au intalnit cu multe situatii de genul acesta si care probabil lucreaza si in domeniu nu pot sugera nimic?Am specificat ca orice idee e bine venita,prin discutii se pot rezolva multe probleme....banuiesc ca acesta e si rolul unui forum ??? nu certuri infinite sau jigniri ptr.cei "mai incepatori"
    Cu stima ...Flash!

  15. #120
    Member Visitor
    Join Date
    05 May 2010
    Posts
    3
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default iti zic eu

    transmisia seriala232 pote fi 2-2 3-3 4-4 daca are firelede la 2 si 3 intoarse
    di fabrica normal vine asa 2-3 3-2 4-4 si 5 la masa
    2-rx 3-tx 4 dtr(la unele nu folosesc depinde, DTR indică disponibilitatea echipamentului DTE. Semnalul este pus ON de către DTE cand este pregătit de a transmite sau recepţiona 5 masa verifica si cablul sa nu fie intrerupt sau comunicatia ser 232 bulita la pc

Page 8 of 9 FirstFirst ... 456789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •