Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Results 1 to 5 of 5

Thread: problema clone dm 500

  1. #1
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default problema clone dm 500

    Ma confrunt cu o problema ciudata care se manifesta la fel pe 1 optibox 1 soleron si un dm500(clona).
    Imagini folosite: 4.6nobomb,4.7nobomb si darkstar2.
    Dupa maxim 1 ora incepe sa se decaleze sunetul de imagine si sa faca freez foarte scurt dar totusi sesizabil si deranjant. Am probat cu linii C si N din serverul meu, din localul meu aflat la citiva metri de ele (in acelasi switch).
    Nu pierde niciun ecm si ecm time e cit trebuie sa fie.
    Acelasi box adus la mine acasa lasat peste noapte pe 1 post dimineata l-am gasit in regula, imaginea si sunetul erau bune.
    Nu e o problema de retea , pingul e sub 1ms iar acasa am acelasi ping la server.
    Am pus impamantare la carcasa boxului , dar degeaba. Am schimbat antena si lnb, degeaba.
    Am dus boxul meu vu+duo acolo si am probat - merge impecabil.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  2. #2
    Happy fery21's Avatar
    Join Date
    18 Feb 2008
    Location
    Big Bang
    Posts
    2,454
    Mentioned
    6 Post(s)
    Rep Power
    76

    Default

    O problema de hardware cu sigurata, daca e "nou" nu te mira la mine a sosit unu cu 2 filtre dezlipite (transportu) daca e uzzat atunci incearca sa il cureti cu o pensula de praf, daca problema persista mergi cu el la doctor.

    Bafat
    ..::EGAMI TEAM::..

  3. #3
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Deci sint 3 scule diferite , cea mai veche e din aprilie ac.
    Le-am probat pe rind cite o perioada, am nevoie doar de unul sa-l folosesc doar client si sa mearga niste ore fara sa umbli la el, nu schimb canalul, nimic. Daca schimb canalul cind a luat-o pe aratura isi revine. Daca ar fi o vizionare de genu : ma uit 1 juma de ora pe ceva , mai butonez nitel si tot asa nu s-ar observa nimic, dar eu am nevoie sa-l pun pe un canal si acolo sa mearga mai multe ore/zile.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  4. #4
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Incearca si cu alt emu pus pe el,un mgcamd de exemplu.Banuiesc ca ai folosit doar cccam pentru teste.

    PS:Foloseste adrese IP fixe daca poti,nu dyndns.Nu ne-ai spus chiar tot asa ca mai dam si cu presupusul.
    Last edited by zmeura; 27-08-10 at 23:22.
    :

  5. #5
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    am pus si citeva versiuni de cccam 2011 213 214 iar la retea am ip rutabile puse. n-am ruter. Oricare box a fost pus in acelasi switch cu serverul. Acolo unde am problemele astea (CA LUAT ACASA BOXU RESPECTIV MERGE DE RUPE) sint mai multe echipamente , alte receptoare , ups, etc
    Am uitat sa precizez un lucru f important: si pe fta face la fel!!!
    Last edited by lao; 27-08-10 at 23:39.
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •