Thanks Thanks:  161
Likes Likes:  79
Dislikes Dislikes:  1
Page 51 of 130 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast
Results 751 to 765 of 1949

Thread: AMIKO Alien - imaginea Spark

  1. #751
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Nu le pierzi ...

  2. #752
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Sunet DTS si un player mai bun

  3. #753
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2011
    Location
    BiH
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Better skin and channels list as enigma2

  4. #754
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    sa transpire si ei un pic si sa lase anumite info celor ce se pricep sa scoata niste pluginuri care sa dea valoare Spark , daca continua pe ideia de sistem aproape inchis vor muri frumos si pe cai albi . daca au inceput cu ideia de consultare populara este clar ca sunt in pana de idei si vor sa lungeasca agonia muncii in zadar , sa stabilizeze ce au scos pana acum sa termine lucrurile incepute , sa mearga totul ok ( wifi stadiu beta , opera stadiu beta , player stadiu beta , subtitrari stadiu beta , etc ) . daca se vine cu vrajeli de consultare populara atunci este jale .... parerea mea .
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  5. #755
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Nov 2008
    Posts
    285
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    1. SA NE DEA NOUA PUTINA MANA LIBERA LA MODIFICARI
    De exemplu ... as vrea sa adaug o aplicatie (nu plugin) ... asa cum au adaugat ei Opera... nu pot adauga in lista aia pentru ca e inclus in sursa. Ar trebui sa foloseasca niste fisiere cfg sau xml

    2. sa putem modifica skinul / si setari in skin
    De exemplu ... atunci cand vreau sa schimb canale ... ar fi super sa am si epg alaturi (asa ca in E2) .. fara a folosi butonul EPG. Din simplul motiv ca din Epg nu pot schimba in alta lista de favorites ....

    3. sa ne scape ceva surse a librariilor ... sa putem si noi modifica / compila
    Nu cer sa fie totul open-source .... macar o parte.

    Sunt aproape sigur ca nu vor accepta. Dar cred ca gresesc. Odata oferit suport pentru developeri ... vor castiga foarte mult din addon-urile userilor. Sunt gratuite, si le aduc lor vanzari mai mari daca au support mai bun.
    Minte de chinez ... ce sa-i faci.

    Mihaip ... da-mi si mie un contact la chinezu asta ... sa vorbesc si eu ceva cu ei . multe as avea sa le zic dar stau inchisi in patratica lor.
    Last edited by ecokey; 04-07-11 at 13:20.

  6. #756
    Standard RSP member delta2k2's Avatar
    Join Date
    11 Apr 2008
    Location
    Fost mebru
    Posts
    2,523
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    Am zis acum ceva vreme ca imaginea spark nu pune in valoare receptorul. Acelasi lucru il cred si acum. Din punctul meu de vedere , acest receptor nu se abate de la zicala : "branza buna in burduf de caine". De ce spun asta ? Simplu : receptorul are un potential imens ... dar care poate fi valorificat doar cu E2.

    Nu cred ca spark-ul va deveni macar 25% open source. Deci sanse de modificari/cosemetizari nu prea sunt.

    Personal am ales acest receptor deoarece m-a incantat posibilitatea de a-l folosi si ca player de mkv-uri. Problema cu DTS-ul ma impiedica sa utilizez imaginea spark.
    Desigur, daca te multumesti doar sa schimbi canalele ... atunci spark este suficient

  7. #757
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    daca ar fi mai deschisi sigur ar fi gasite portite pentru a implementa multe chestii interesante si utile
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

  8. #758
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2011
    Location
    BiH
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Do not be such an enigma but the list can be fast and clearer..

  9. #759
    Standard RSP member
    Join Date
    24 Nov 2008
    Posts
    285
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    58

    Default

    Quote Originally Posted by mihaip View Post
    - addonurile user se pot instala ca pluginuri ...daca Oscam Mcas si mgcamd se poate ...atunci orice se poate !
    Gresit.
    Nu orice se poate cu pluginuri. In primul rand pentru ca interfata este limitata tot de aplicatia mare Spark (acel osd display)
    Iar acel API plugin scapat de baieti pentru developeri ... e ca si cum Microsoft ne-ar da Notepad si ar zice : ia ... programati ce vreti voi.
    Nimic informatii cum poti interconecta pluginul tau cu Spark. Ce resurse ai la dispozitie de la Spark? ... etc.

    Daca vor intradevar sa evolueze cu Spark, trebuie sa deschida o usa. Altfel vor bate pasul pe loc , pentru ca niciodata, oricat de multi developeri or avea ei nu vor tine pasul cu tehnologia.

  10. #760
    Member Beginner
    Join Date
    25 May 2011
    Posts
    22
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    PVR to network disk could be a very good feature plus I believe its very easy to do it

  11. #761
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Feb 2011
    Location
    BiH
    Posts
    53
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    And teletext in full screen

  12. #762
    Standard RSP member
    Join Date
    05 Feb 2007
    Posts
    86
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    un plugin de SUBTITRARI ONLINE daca se poate cum e cel de pe Enigma2...

  13. #763
    Standard RSP member Meridian's Avatar
    Join Date
    01 Sep 2010
    Location
    Andromeda
    Posts
    1,072
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    62

    Thumbs up

    1. Sa ma lase sa pun eu un satelit in lista [sa-i pun alt nume, pozitie] precum si posibilitatea de a interschimba satelitii sau frecventele acestora in conformitate cu lista generata de acest site: http://satellites-xml.eu
    2. Sa nu-mi modifice numele programelor la scanare! [acum daca pun din Cinemax in Cinemax Movie...la scanare pe frecventa respectiva revine la denumirea anterioara]
    3. Sa apas pe tasta 'zoom' si sa se mareasca pagina de internet in opera...sa ajunga sa fie vizibila pe ecranul televizorului...acum e mica...ca o stea dintr-o constelatie indepartata!
    3. As vrea sa existe aplicatia 'Sopcast' si sa pun id de 'Sopcast' sa pot urmari ca pe calculator un canal de televiziune transmis peer-to-peer prin internet [de exemplu canalul de sport CCTV 5 din China]. Aceasta aplicatie e inventia 100 % a chinezilor!!!
    4. Sa pot juca jocuri pe Spark.

    Deocamdata atat!

    Last edited by Meridian; 04-07-11 at 18:16.

  14. #764
    Standard RSP member MihaiP's Avatar
    Join Date
    14 Apr 2008
    Posts
    2,086
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    78

    Default

    O informatie de ultima ora ... multe din subiectele abordate de noi erau deja in planul
    urmatoarelor doua "release"-uri Spark ! cu skinurile ...este mai greu !
    Ce-ati zice de un Spark peste un Android ? v-ar surade ? ar avea jocuri la greu si toata
    gama de aplicatii Android plus un standard de dezvoltare aplicatii user ...

  15. #765
    Standard RSP member stargate's Avatar
    Join Date
    23 Apr 2007
    Location
    P3X-888
    Posts
    3,754
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    94

    Default

    hmmmm ... iar ne faci sa visam frumos
    Nota: Vizionarea programelor Pay TV fara un abonament valabil este ilegala
    Discutiile purtate si fisierele disponibile aici sunt ?n scop experimental si educational !

Page 51 of 130 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •