Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: Al doilea pamant a fost descoperit!

  1. #16
    Standard RSP member radumx's Avatar
    Join Date
    03 May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    78
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    ura !
    vand doritorilor parcele 500-1000 mp pentru constructie, toate utilitatile, ieftin, ultimele parcele !
    HTPC, SkyStar HD, Mystique CaBiX-C2, DVB-C, HDTV

  2. #17
    Standard RSP member
    Join Date
    04 Jan 2010
    Posts
    372
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    54

    Default

    Am local Zarmina Dth .astept oferte

  3. #18
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Dau la schimb Planeta Maimutelor TV.Nici nu e greu de gasit mai ales daca te-ai nascut intr-o anumita tara de pe Pamant.
    :

  4. #19
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    Eu is curios care e pozitia bisericii in cazul in care se va dovedi ca pe acea planeta exista viata , .
    cred ca ar desfiinta in mare parte tot cea ce se spune in Biblie
    Oare au si aia dumnezeul lor

  5. #20
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default

    Sigur ca au si ei, asa cum are fiecare religie de pe TERRA!

  6. #21
    RSP - TEAM horatyu's Avatar
    Join Date
    16 Aug 2007
    Location
    SIBIU
    Posts
    5,748
    Mentioned
    63 Post(s)
    Rep Power
    113

    Default

    noi nu putem vorbi cu animalele si alte vietuitoare de pe pamant ( sau ma rog putem vorbi dar ele nu ne inteleg exact si noi nu le intelegem exact pe ele , doar deducem ca vor de mancare sau sa faca un anumit lucru) oare cum ne intelegem cu extraterestri daca o sa ii intalnim vreodata
    LA TOTI NI GREU
    "SGU Stargate Universe"

  7. #22
    Golden Member qwess's Avatar
    Join Date
    26 Oct 2009
    Location
    Walachia / Paname
    Posts
    823
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    eu cred ca mai bine decat cu cei ce ne conduc,chiar daca acestia(extrarerestii) ar fi la faza moleculara.
    @horatiu; completare: noi nu ne intelegem intre noi cateodata,chiar daca vorbim aceeasi limba.

    ---------- Post added at 13:11 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

    sa presupunem ca intr-o dimineata( sa nu zic seara) te trezesti cu unul din astala usa.
    Ce dialog crezi ca tii cu el?
    cred ca devii campion galactic la atletism.
    Last edited by qwess; 03-11-10 at 14:03.




    Azbox HD with OpenSPA 3.0 powered by OSCam
    UE46F8000 powered by SamyGO_OSCam





  8. #23
    Standard RSP member skycleaner's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    663
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Default

    Viata in Univers poate fi intr-o multitudine de forme si dimensiuni. Nu neaparat ca in predators sau alien. Filmele americane ne limiteaza puterea noastra de imaginatie. Cand eram copil si adolescent am citit mult SF de calitate si pot sa argumentez oricand pe tema asta. Treaba nasoala faptul ca americanii vad doar intr-un unghi precum calul in domeniul extraterestru. Sau poate este o chestie voita si impusa. Oricum poate fi foooaaarte diferit de ce vedem in filme. Imaginati-va ca am putea fi parte dintr-un organism mai mare, pe langa care suntem microscopici. Universul poate fi o fiinta vie care la randul lui poate face parte dintr-o alta fiinta, etc...
    Trecut la Sfinti

  9. #24
    Golden Member qwess's Avatar
    Join Date
    26 Oct 2009
    Location
    Walachia / Paname
    Posts
    823
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    60

    Default

    Daca stam bine sa ne gandim noi insine devenim niste extraterestii cel putin odata pe luna(extraterestru= de pe alta planeta).
    cum demonstram ca suntem de pe alta planeta?
    simplu:
    in cazul multora dintre noi: vizualizam "fluturasul" de salariu
    daca nici asta nu ne demonstreaza ca suntem de pe alta planeta, cautam prin cutia postala cateva facturi.In timp ce le cititi asezativa in fata oglinzii.
    >>acum are loc transformarea!!!
    Ia sa vedem acum, daca se mai intelege cineva cu voi?

    Deci, nu cautati extraterestrii pe alte planete.




    Azbox HD with OpenSPA 3.0 powered by OSCam
    UE46F8000 powered by SamyGO_OSCam





  10. #25
    Banned
    Join Date
    25 Sep 2009
    Location
    Maramures
    Posts
    723
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Acum cativa ani de zil un "intelectual" zicea ca filmul "Zbor deasupra unui cuib de cuci" e un film de educatie sexuala ,cum/cand sa dai ..la buci!Iata ce usor

    se pot denatura lucrurile , mai als de cei care habar nu au treaba dar sunt "mondiali"

    E o prostie ca cineva care are cunostiinta medii sa creada ca oamenii sunt singurii din univers care judeca.Advarul e ca in univers se gasesc totdeauna materii vii in absolut toate stadiile de dezvoltare.

    Sa nu mergem departe, intre stele, uitati-va numa pe Terra cat de inegal dezvoltata este desi planeta estE una mica si actualmente relativ stabila.Si p Terra s-a dovedit ca viata sE gaseste in cele mai imposibile si iesite din tipare locatii.Suntem pe o planeta dominata de apa si nici nu de mirare ca apa fac cca. 70% din corpul uman , la castraveti 99% si ex pot continua.Sa nu uitam ca ce e organic de acasta planeta are la baza carbonul.Nici nu ne putem imagin multitudinea de combinatii unde poate aparea si dezvolta viata!Cum ar arata o fiinta cugtatoare care s-a dezvoltat pe baza de siliciu intr-un mediu de foc de exemplu?

    Tehnologia rezolva orice deci nimic nu E imposibil.Azi maine deja o sa avem la dispozitie sa lucram si sa n distram pe seama hologramelor asa cum apar ele in StarWars, chiar azi am auzit stirea.Eu cred ca multi sunt sceptici dar sa nu uitam ca genetica e o stiinta foarte noua care in timp va face din organismul uman unul bun de zboruri interplantare si dc nu intergalactice

  11. #26
    Member Beginner
    Join Date
    23 Aug 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    23
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default nu ma risc

    Eu unul nu ma risc, raman aici deocamdata. Dar i-as trimite in recunoastere pe multi, alesii nostrii ar fi primii pe lista mea. Toti, indiferent de culoarea politica. Si pe Becali, ca discutie fara politica si sport nu e discutie.... Pe cine trimitem de la meteo ca sa fie dicutia completa ?
    Thor 5, Thor 6, Intelsat 10-02, Skystar HD2

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •