Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Results 1 to 9 of 9

Thread: Concurs RSP: Convinge-ne ca meriti! - 2010

  1. #1
    O zi frumoasa! Snow's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    3,368
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    86

    Default Concurs RSP: Convinge-ne ca meriti! - 2010

    Premiul cel mare: Shoutbox open!

    Poate participa oricine, conditia: convinge-ne ca meriti!
    Scrie-ne de ce-ar trebui sa redeschidem shoutbox, ce anume s-ar schimba de data asta? La ce-ti folosesti shoutbox-ul? etc.

    Si ca sa fie competitia mai mare au voie sa scrie si cei care nu sunt de acord cu shoutboxul.

    O buna argumentatie e valabila in ambele cazuri.


    Concursul se desfasoara pana in data de 24.12.2010,orele:18

    Decizia va fi anuntata public cel tarziu pana in data de 24.12.2010,orele:22



    Regulile concursului:

    A. Postarile participantilor se vor face in acest topic. Posturile offtopic vor fi sterse.
    B. Semi-moderatorii, moderatorii, supermoderatorii si adminii pot participa la acest concurs.
    C. Participantii trebuie sa fie cunoscatori ai limbii romane.
    D: Alaturi de regulile concursului intra si regulile forumului.





  2. #2
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default pleduarie

    Incep eu ...
    Desi forumu e ok si imi multumeste nevoile in domeniu satelitilor si transmisiilor prin satelit, pe vremea cand exista shoutboxul cand intram ma simeam ''ca acasa'' : dupa ce trezeam puteam sa dau buna dimineata ,sa vad ce glume sau mai facut, ce discutii sau purtat sa aflu tema momentului; daca aveam o intrebare legat de programu unui eveniment sportiv aflam imediat, daca nu-ti place fotbalu dar vrei totusi sa afli scoru , puteai citi shoutboxu si aflai repede.
    Daca e sa recunoastem, marea majoritate a discutiilor de pe shoutbox erau purtate de membri consacrati ai forumului, nu de cei care faceau spam pe shoutbox.
    In fine , dupa parerea mea , shoutboxu a fost inkis datorita celor proaspat inregistrati pe forum care nu citeau forumu ca sa-si afle raspuns la intrebarile pe care le aveau astfel nerespectand regulile.
    Asa cum am mai spus si altadata, ar trebui sa se dea drept de postare pe shoutbox , de exemplu celor cu peste 50 de posturi ca sa te asiguri ca au avut timp sa citeasca regulamentu in acest timp.
    Acestea fiind spuse imi inchid pledoaria sperand sa castig concursul, pt noi toti....
    Toate cele bune
    Last edited by franta; 13-11-10 at 23:10.

  3. #3
    Standard RSP member
    Join Date
    01 Aug 2007
    Location
    Dej
    Posts
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default Shoutbox

    Salutare tuturor.
    Eu am simtit lipsa soutboxului cu toate ca nu-l folosesc foarte mult,am primit raspunsuri rapid de la cei cu experienta(am cautat pe forum ceea ce ma interesa dar nu am gasit,cu toate ca era tocmai acolo),pe de alta parte au fost useri care au abuzat de soutbox.Puteau fi banati si sa ramana soutboxul acolo unde era,oricum marea majoritate l-a folosit fara sa exagereze.
    Respecte.

  4. #4
    Standard RSP member maximuss's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Posts
    614
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default

    E o chestie mult mai rapida de contact... dar ... de cateva zile se exagereaza cu chestii gen ...uite ce a gresit asta in postul asta ... santem corecti sau nu mai santem ? Shoutbox -ul e extrem de util in mici probleme ce nu sufera amanare...cu o mica cenzura conform regulamentului. Daca e un feed acum ....pina postez sa aflu dureaza...chatul rezolva imediat...si alte chestii asemanatoare.E o cale rapida de contactare a unui admin . Bafta celui ce va castiga.

  5. #5
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Multe nu am de adaugat, franta a spus aproape tot.
    Merit pentru ca m-am comportat corect pe acest forum (si pe altele) si nu sint de acord sa sufar eu din cauza altora. Metoda aleasa nu cred ca e nici corecta nici buna! Si eu lucrez cu "clientii" in ambele job-uri pe care le am si inteleg ca trebuie sa-i pastrez si sa aduc altii dar fara sa-i indepartez si sa-i afectez pe cei "consacrati". Se putea face o clasa (clasa fara shoutbox) de useri baza in care sa fie retrogradati toti cei ce greseau. Asa cum e acum nu stiu daca avantajeaza pe cineva, cei noi nu mai dau pe aici iar cei mai vechi sint iritati si nemultumiti. Pentru mine era ceva, nici nu stiu cum sa zic mai bine ca franta
    ca acasa
    Pe de alta parte inteleg ca moderatorii sint stresati de acesti indivizi care cer linii si ei nu au nici macar 1 post pe forum si trebuie sa faca totul sa pastreze integritatea acestui forum. Din punctul meu de vedere nu e nicio paguba daca i se da ban direct fara avertizare unui astfel de individ!!!!!!!!!!!!
    Ce ar mai fi de spus..........
    Decit ca astept sa cistig premiul!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  6. #6
    Banned
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    4,224
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Franta a subliniat esentialul,de noi depinde daca shoutboxul va fi sau nu,noi decidem existenta lui prin comportamentul nostru vis a vis de regulile forumului!

  7. #7
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    vad ca premiul concursului a fost acordat in avans , ceia ce e foarte bine.
    tre sa asteptam data terminarii concursului sa aflam castigatorii.....?

  8. #8
    maniac lao's Avatar
    Join Date
    02 Sep 2009
    Posts
    3,190
    Mentioned
    29 Post(s)
    Rep Power
    85

    Default

    Cistigatorii sintem NOI TOTI!!!!
    Doi mari vrăjmași are românul: mila pentru străini și ura pentru ai lui - Grigore Vieru

  9. #9
    RSP Team XVanish's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    2,373
    Mentioned
    9 Post(s)
    Rep Power
    100

    Default

    Din fericire, Mos Craciun a venit mai repede anul asta... asa ca, bucurati-va de noul chatbox. Topic inchis.
    Internetul e distractie, nu pierde controlul!

    Foloseste Google si YouTube inainte de a pune intrebari stupide!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •