Thanks Thanks:  96
Likes Likes:  83
Dislikes Dislikes:  2
Page 7 of 57 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 91 to 105 of 845

Thread: Focus Sat

  1. #91
    Member Visitor
    Join Date
    10 Jan 2008
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Exclamation Focussat

    Salut, am focus cu reciverul lui, si am de gand sa imi iau un reciver cu iesire HDMI si bine inteles mai bun. Din cate am citit pe siteul lor am inteles ca nu ar merge cartela pe alt reciver.. asa sa fie? daca merge varog sa imi spuneti si ce tip de reciver sa imi iau, nu ma prea pricep la dth. multumesc!!

  2. #92
    Standard RSP member iosif's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Location
    Timis
    Posts
    142
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    65

    Thumbs up Re: Focussat

    Quote Originally Posted by DraceX View Post
    Salut, am focus cu reciverul lui, si am de gand sa imi iau un reciver cu iesire HDMI si bine inteles mai bun. Din cate am citit pe siteul lor am inteles ca nu ar merge cartela pe alt reciver.. asa sa fie? daca merge varog sa imi spuneti si ce tip de reciver sa imi iau, nu ma prea pricep la dth. multumesc!!
    Merge pe toate receptoarele care au implementat modul multisistem sau modul Connax, si pe receptoarele cu patch. Face AU fara probleme.

  3. #93
    Member Visitor
    Join Date
    10 Jan 2008
    Posts
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: Focussat

    scuze poti fii mai explicit ca sint incepator si nu inteleg nimic din cele descrise.
    multumesc

  4. #94
    Standard RSP member iosif's Avatar
    Join Date
    12 Aug 2007
    Location
    Timis
    Posts
    142
    Mentioned
    19 Post(s)
    Rep Power
    65

    Default Re: Focussat

    Quote Originally Posted by DraceX View Post
    scuze poti fii mai explicit ca sint incepator si nu inteleg nimic din cele descrise.
    multumesc
    Mai sigur ei cardul si-l probezi in receptorul in care merge poti sa-l cumperi.

  5. #95
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Post Re: FOCUSSAT

    salut, astazi m-au sunat cei de la Focussat Bucuresti pentru a mi face o oferta ( pentru ''abonati fideli'' ) , al doilea receptor gratis pentru al doilea televizor , instalarea 120 de lei pentru lnb twin , cu 2 abonamente . Voi ati primit asemenea ''oferta '' ? noroc
    ps: eu am refuzat ''oferta '' lor .

  6. #96
    Standard RSP member
    Join Date
    31 Jan 2007
    Posts
    25
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: FOCUSSAT

    Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    salut, astazi m-au sunat cei de la Focussat Bucuresti pentru a mi face o oferta ( pentru ''abonati fideli'' ) , al doilea receptor gratis pentru al doilea televizor , instalarea 120 de lei pentru lnb twin , cu 2 abonamente . Voi ati primit asemenea ''oferta '' ? noroc
    ps: eu am refuzat ''oferta '' lor .
    Da, am primit si eu un telefon de la Focus pe aceasta tema acum 2 luni! Imi spuneau ca sunt un abonat fidel si bla bla bla...dar nu am luat nici eu oferta! Mai astept sa vad la Focus MARILE SCHIMBARI, daca trece si anul asta fara nimic, atunci sunt neseriosi...

    Toate Bune !
    Alex

  7. #97
    Standard RSP member
    Join Date
    13 Feb 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,977
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    76

    Post Re: FOCUSSAT

    Salut, revin cu ''rectificari'' ( info circula repede ) , acum 5 minute sunt sunat de catre o doamna de la Focussat Bucuresti , care stia de faptul ca eu am vb mai devreme la CAMBEEA BACAU ( eu nu m am recomandat celor de la CAMBEEA )( de unde am luat in custodie receptorul+ cardul ) si a venit cu rectificari ,ca am inteles eu gresit prima data cand m-a sunat colega ei si cand m-au informat cei de la CAMBEEA , oferta focussat este aceasta : Pentru abonatii fideli care s-au abonat in 2005-2006 si nu au avut intreruperi de reincarcare card se ofera ( tot in custodie ) al doilea receptor , cu un lnb twin in custodie +antena ( in custodie -am specificat in aceasta convorbire ca nu am antena si lnb de la ei-CAMBEEA si s-au oferit sa imi dea ei in custodie antena +lnb twin ) pentru aceasta oferta eu trebuind sa platesc 120 de lei doar instalarea lnb .
    ps:i am refuzat din nou .

  8. #98
    Standard RSP member
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    66
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    63

    Default Re: FOCUSSAT

    @savin stelian

    Stimate colega ... Nici cand te-a sunat a doua oara nu ai priceput oferta, scuza-ma ca-ti spun asta ... ai pus 4 posturi pe 2 forumuri, fiecare post de cate 6 randuri, din care nimeni nu pricepe nimik ...

    Inca nu sti despre ce este vorba.


    ovex

  9. #99
    Member Beginner
    Join Date
    07 Apr 2007
    Posts
    10
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: FOCUSSAT

    I-am dat eu un PM pe alt forum. Se pare ca nu l-a citit.

  10. #100
    Standard RSP member dic_star79's Avatar
    Join Date
    15 Feb 2007
    Location
    44.42/26.12
    Posts
    4,462
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    96

    Default Re: FOCUSSAT

    Asa... si care i spilu... cu oferta ca tot nu am inteles....

  11. #101
    Old Member mondo's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    Romania
    Posts
    2,431
    Mentioned
    38 Post(s)
    Rep Power
    87

    Default Re: FOCUSSAT

    Riscate mai mult si spune-ne si de ce?
    Last edited by laleauaneagra; 21-10-08 at 22:17. Reason: editat de laleauaneagra

  12. #102
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    108

    Default Re: FOCUSSAT

    Deci,ca pana la urma sa ramanem si cu o informatie corecta si utila,asta e oferta:
    Clientii fideli,cu vechime mai mare de 2 ani ,care si-au incarcat lunar contul, primesc al doilea receptor si un LNB dublu in custodie, PE ACELASI ABONAMENT si platesc 120RON instalarea.
    :

  13. #103
    Standard RSP member gessle's Avatar
    Join Date
    31 Jan 2007
    Location
    tg ocna;jud. BACAU
    Posts
    719
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    67

    Unhappy Re: FOCUSSAT

    Si daca imi fac eu instalarea,mai dau 120 lei?Eu am ~3 ani de FOCUS si m-a dezamagit doar la.... nr de canale,in rest nu(idem boom)!!!!
    FOCUS SAT-UPC;RCS-digital cablu;ADSL;BAYERN MUNCHEN&AC MILAN;
    .de

  14. #104
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    05 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    81

    Default Re: FOCUSSAT

    Toate posturile offtopic au fost eliminate si autorii sanctionati!
    Ati gresit forumul daca aveti chef de cearta!


  15. #105
    Member Beginner
    Join Date
    26 Jul 2007
    Posts
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default Re: FOCUSSAT

    Quote Originally Posted by gessle View Post
    Si daca imi fac eu instalarea,mai dau 120 lei?Eu am ~3 ani de FOCUS si m-a dezamagit doar la.... nr de canale,in rest nu(idem boom)!!!!
    sincer nu prea cred pt ca aici se amortizeaza din cheltuielile firmei de instalari:benzina,timpul pierdut,telefonul,cablu,mufe etc
    Recomandare: - Va rog sa informatii clientii care beneficiaza de aceasta oferta despre faptul ca, daca nu-si incarca contul inaintea dezactivarii vor avea reale probleme la activarea celui de al 2-lea STB.

Page 7 of 57 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •