Thanks Thanks:  56
Likes Likes:  83
Dislikes Dislikes:  8
Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 16 to 30 of 614

Thread: Dolce - candva a mers in share ...

  1. #16
    Standard RSP member techcenter's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2008
    Posts
    446
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    61

    Thumbs down

    ce atitudine.... ntz, ntz, ntz!!!! incepem cu: bine ca esti tu (mai) destept si ai posturi (mai) multe?

    revizuieste-ti limbajul si atitudine d-le sony!

  2. #17
    dishwasher val's Avatar
    Join Date
    14 Jul 2007
    Location
    DTX
    Posts
    1,857
    Mentioned
    31 Post(s)
    Rep Power
    84

    Default

    Calmati-va va rog.
    UFS910, Nokia d-Box1, Nokia d-Box2, Optibox500, Vu+ Zero4K

  3. #18
    Member Beginner
    Join Date
    01 Nov 2009
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default share dolce

    SALUT! Mai vede cineva in share sau local :A2,A3,PRO-TV INT,K-D,MOVIES24,DISCOVERY WORLD,SCIENCE,T&LIVING,KISS TV,MUSIC CH,TVR 2 ,CULTURAL?La mine antena 3,a mers pana acum o ora restu nu stiu daca au mers sau nu pt. ca nu am urmarit acum cand am ramas fara antena 3 am vazut ca nici restu nu mai merg.

  4. #19

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Nu merg, se pare ca pe zi ce trece vor sa "intunece" cat mai multe canale.

  5. #20
    Member Beginner
    Join Date
    01 Nov 2009
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Urat moment tocmai acum de sarbatorii,ce e de facut acum bagam conservele in lucru sau mai speram ca e ceva trecator????Sunt in ceata rau de tot pt ca sunt in uk si tare mi-e sa nu raman in bezna in mijlocul sarbatorilor.Mai are rost sa tin cardu in dream sau sa bag conserva ??

  6. #21

    Join Date
    14 Feb 2007
    Posts
    1,089
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Si in conserva daca bagi cardul, vei avea o surpriza amara. De sarbatori se pare ca au injectat insulina in noul soft.

  7. #22
    Member Beginner
    Join Date
    01 Nov 2009
    Posts
    12
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    Lamureste-ma si pe mine ca acum chiar nu stiu ce e de facut.Vrei sa spui ca daca bag cardul in rec.lor tot nu o sa vad canale-le care nu mai merg acum in dream???daca e asa ce e de facut in cazul asta?eu nu am mai folosit rec.de la ei de vreo 6-7 luni

    ---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

    am bagat cardul in rec. lor si merg toate canale-le acum a inceput sa isi faca si up-date de soft acum dupa asta daca o mai vrea sa mearga in dream bine daca nu nu e bine pana la urma ca merge in al lor si fac o pauza la sharing....

  8. #23
    Golden Member shadowman's Avatar
    Join Date
    21 Apr 2007
    Location
    Here
    Posts
    956
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    68

    Default

    Respecte!
    Hai sa incercam sa lamurim unele probleme legate de utilizarea cardului in alt receiver decat cel dela RTC.
    Azi am studiat contractul si nu am gasit niciunde un paragraf in care sa se "oblige"clientul sa foloseasca cardul doar in receiverul lor.
    Singurele paragrafe in care se face o oarecare legatura intre crd si receiver sunt in punctul:
    9.Prevederi Specifice,
    mai exact la aliniatul :
    f)-Dolce poate fi receptionat de Client numai prin utilizarea Echipamentului furnizat de RT.
    si la aliniatul:
    i) RT este unicul proprietar al tuturor Smart Card-urilor ("Smart Card-ul" este cardul de acces conditionat furnizat de RT ce permite accesul la Servicii prin decodarea canalelor TV retransmise)Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.Este interzisa transferarea oricarui Smart Card catre terte parti;in caz contrar,toate Smart Card-urile vor fi invalidate.......(restul nu mai are importanta)
    Acum eu vad aceste clauze contractuale astfel....
    punctul f)-....RT ma informeaza,ca sa zic asa,ca serviciile lor sunt posibile doar cu echipamentul lor,mai exact nu pot sa vad programele furnizate de ei cu echipamentul dela alti furnizori DTH din Romania.
    punctul i)-....Eu inteleg astfel....Cardul va fi utilizat in STB-ul aferent,adica daca am 2 sau 4 STB-uri nu voi putea folosi Cardul 1 decat in STB 1 si Cardul 2 In STB 2...s.a.m.d.
    Mai exact cardul din STB-ul 3 nu va putea fi folosit cu Cardul 1 si Card-ul 4 nu poate fi folosit in STB 2...s.a.m.d.
    Acum daca ei au lasat astfel clauzele,mai exact interpretabile,nu vad dece noi clientii lor nu le-am putea sa le interpretam cum vrem,nu?!
    Este pe aici un avocat sau jurist care sa ma lamureasca,cel putin pe mine,daca as putea sa ii "amenint" cu rezilierea contractului pe motiv ca nu pot folosi Card-ul in alt Receiver?
    Nu se poate uza expresia de "abuz"din partea lor,faptul sa eu nu pot folosi in alt Receiver Cardul lor,atata timp cat meniul lor e limitat,fie el si la imposibilitatea de a sorta canalele dupa preferinte?
    Poate daca ar fi "amenintati" de astfel de rezlieri de contract,datorita faptului ca nu mai pot folosi Cardul in alt STB...poate...poate...
    Eu personal nu vad nicaieri "obligatia"sa folosesti Card-ul in STB-ul lor,scurt,clar si concis....
    am sau nu am ct de cat dreptate?
    Poate,repet e vreun jurist sa ma lamureasca.....
    Bafta!
    Respect!

  9. #24
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent.
    E foarte clar.
    :

  10. #25
    Standard RSP member SuperSonic's Avatar
    Join Date
    29 Nov 2008
    Location
    Cu capu' in nori
    Posts
    2,709
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    77

    Default

    Ei se obligă prin contract sa-ţi asigure serviciul Dolce doar in combinaţia card+receiver primite de la ei, nu iţi interzice să pui cardul in alt receiver doar că aşa nu-ţi mai asigură serviciul respectiv din păcate.

  11. #26
    Standard RSP member franta's Avatar
    Join Date
    24 Jun 2009
    Location
    Hamburg
    Posts
    1,430
    Mentioned
    3 Post(s)
    Rep Power
    64

    Default

    am testat acum in receptoru RT si imi merg toate canalele care sant blocate pe dreambox.
    poate o sasi revina treaba dar moru de la groapa nu se mai intoarce...

  12. #27
    Standard RSP member techcenter's Avatar
    Join Date
    02 Feb 2008
    Posts
    446
    Mentioned
    1 Post(s)
    Rep Power
    61

    Default

    cineva, pesoana importanta (nu dau nume), utilizator de vaza al acestui forum s-a laudat ca "problema este rezolvata". doar ca noi, puturosii, trebuie sa sapam. vreau o confirmare (sau nu) si din alte surse, de incredere. sau "ating" un subiect sensibil?

    succesuri!

  13. #28
    Membru de onoare
    Join Date
    08 Apr 2007
    Posts
    6,796
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    107

    Default

    Quote Originally Posted by SuperSonic View Post
    Ei se obligă prin contract sa-ţi asigure serviciul Dolce doar in combinaţia card+receiver primite de la ei, nu iţi interzice să pui cardul in alt receiver doar că aşa nu-ţi mai asigură serviciul respectiv din păcate.
    Voi tot cautati o portita,dar nu este.Asta: "Clientul va utiliza Smart Card numai impreuna cu STB-ul aferent" inseamna clar ca daca ai semnat te-ai angajat sa nu folosesti cardul decat in receptorul aferent lui.Orice alta interpretare e inutila,oricine citeste chestia aia intelege ca i se interzice sa foloseasca cardul in alt receptor.Chestiile astea sunt scrise in multe alte contracte atat de sat cat si cablu.
    :

  14. #29
    Membru de onoare Einstein's Avatar
    Join Date
    06 Jan 2007
    Posts
    2,652
    Mentioned
    2 Post(s)
    Rep Power
    80

    Default

    Am mutat aici aceasta discutie!

    Se pare ca se strange latul!

  15. #30
    Standard RSP member
    Join Date
    18 Mar 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Mentioned
    0 Post(s)
    Rep Power
    0

    Default

    cred ca se refera la chestia aia cu sunatul la RTC gen ai uitat codul( mergea pt canalele deocheate), ei reseteaza parola, tu scoti repede cardul din REC si merge.....as face si eu asta dar mi-e asa o scarba sa dau de tristele acelea din support....

    PAna la urma o sa fac asta si o sa fac si o plangere, o sa le scriu ca folosesc un alt receiver si ca cutia aia a lor e mizerabila...si ca renunt la ei daca nu ma ajuta sa fac asta.
    Marog, mai sunt legat de contract cu ei inca vreo cateva luni si nici nu am cum sa orientez antena spre alt satelit...DAR!.....

Page 2 of 41 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •